Jump to content

Coduri piese - Part numbers Golf IV&Bora


rudolf.s
 Share

Postare recomandată

Salut!

WVWZZZ1JZ3B046048 - VEHICLE SPEED SENSOR (G68)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru ledurile de la grilele de aerisire de la bora este un cablu de curent separat care vine de la blocul de lumini?

sau e un cablu comun pentru toate butoanele iluminate din masina si trebuie sa leg grilele la acela?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca masina a avut sistemul de iluminare cu leduri ai la fiecare grila cablu cu mufa,daca masina nu a avut sistem de iluminare grile,faci intre ele o mininstalatie si te legi la dimmerul de reglare intensitate lumina bord/interior astfel incat sa fie si ele reglate in intensitatea iluminarii cu butoanele de la usi...plafoniera w8..etc..etc.Poate iti da sfaturi in coleg care stie meserie..

Si butonul de avarii este o sursa de legatura.

Modificat de GABIVVX
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

daca ma poate lumina si pe mine cineva, pt. masina din semnatura , am doua coduri as dori sa stiu daca sunt cumva ale aceleasi piese si anume: 1U0837583 / 1U0837584?

E vorba despre o piese de ghidaj a geamului stanga spate (geam actionat electric).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1U0837583 Ghidaj macara electrica usa stg fata spre fata/ usa dr fata spre spate

1U0837584 Ghidaj macara electrica usa stg. fata spre spate/ usa dr fata spre fata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi pt. promptitudine, dar tot nu-s lamurit ,eu am rasfoit prin ETKA si aceleasi coduri apar si pt. usile din spate si am gasit asa 1U0837583 guide piece left rear

1U0837584 guide piece rigth rear

Deci, sunt doua piese distincte, (atat pt fata cat si pt.spate) iar ultima cifra face diferenta doar intre dreapta si stanga ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, nu stie care codul de la emblema VW de pe cheie - 14mm?

Mersi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut

un cod te rog pt tampoane motor oem la un golf 4 2003 1.6 16 v

si site preturi daca ai..sunt curios cat costa la reprezentanta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1J0199555AK stanga 355lei,Swag 170,Vaico 120,Lemforder 360(spre surprinderea mea am gasit in cutie de Swag tampon Oe,si fara codul de original sters sau polizat...poate a fost o intamplare sau poate este regula..nu garantez.)

1J0199262BK dreapta 390lei,Swag 335,Vaico 165,Lemforder 380,

1J0199851AA contrabalans 510 lei,Swag 105 lei,Vaico 115,Lemforder 350 lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sper sa nu fiu off,dar ce parere ai Gabi de marca Swag pe tot ce inseamna bucse,tampoane...etc?Vreau sa imi iau bascule Swag cu tot cu bucse.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt pe la 60% din calitatea oferita de OE sau Lemforder.Pai daca ai O1 de ce iti iei bascule complete si nu iti iei doar bucsele pe Lemforder sau OE?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

gabi te rog confirma-mi codurile pentru curea accesorii, si un pret estimativ ca sa stiu si eu

036145933H / CONTI 6PK1548 - curea accesorii contitech

534 013820 - rola intinzatoare INA

532 032630 - rola fixa INA

pentru golf4, AXP, 2002, cu AC

vreau sa mi le comand de pe acum, ca la revizia din primavara sa le schimb, daca tot dau scutul jos :)

multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt pe la 60% din calitatea oferita de OE sau Lemforder.Pai daca ai O1 de ce iti iei bascule complete si nu iti iei doar bucsele pe Lemforder sau OE?

am lovit-o pe dreapta,bieleta e indoita si banuiesc ca si bascula e indoita....asa ca ma intereseaza o bascula completa la un pret ok

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@soila. 534 0138 30 Agregate angrenate: agregat antrenat:generator, Echipament vehicul: pentru vehicule cu aer conditionat, pentru vehicule cu directie servoasistata, Diametru exterior: 70 mm, Latime: 24 mm.

Restul sunt bine ...

@SL1210,atunci este ok Swag-ul pentru ce iti trebuie tie.Vezi ca vine fara pivot.si varianta cu pivot.

post-64586-0-13258900-1359895250_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da,am primit pret 120 lei pt bascula SWAG cu bucse ,fara pivot

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Golf 4 1.4 16V serie sasiu;wvwzzz1jzyb105021,an fabricatie 2000,am reusit sa rup un scut de la rezervor :banghead: .Este din plastic si acopera o mica parte din rezervor.

Este piesa din poza de mai jos dar as dori un cod pentru el (OEM) si daca se potriveste de la un variant la un hatckbach??

post-46557-0-23233600-1359995530_thumb.j

Modificat de SSRAZVAN
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1J0201307G Scut rezervor (tabla) 250 lei 18 din schema

1J0201429A Suport rezervor combustibil 105 lei 22 din schema

post-64586-0-20230600-1360049524_thumb.g

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ajuta-ma si cu un cod pentru kit role+curea accesorii de la GATES, pentru AXP 2002 cu AC

adica rola fixa + rola intinzatoare + curea

mi-a recomandat aici pe forum un coleg

sunt la aceiasi calitate precum INA + Conti ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

6PK1548 curea transmisie cu caneluri, 6PK1548 producator GATES lei 70.

T38282 rola intinzator,curea transmisie DriveAlign® lei 185

T36083 Rola ghidare/conducere, curea transmisie DriveAlign® lei 95

K026PK1548 Set curea transmisie(curea+2 role) lei 435 paradoxal mult mai scump decat setul cumparat pe bucati.

6PK1548 lei 72(made in romania)

534 0138 30 lei 200

532 0326 30 (made in turcia)lei 90

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

INA le face in turcia ?

de continental stiam ca le fac in romania, inclusiv cauciucurile :)

gates tot la turci sunt facute ? macar e acelasi nivel de calitate ? ca la preturi vad ca sunt la fel

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai in Turcia si Lemforder are fabrica..si chiar si in Brazilia.Produsele nu sunt contrafacute...sunt produse originale/oficiale.

Eu mi-am montat rola conductoare Ina made in Turcia...deci nu am greturi sau texte de genul asta.

Ieri am avut cateva curele de Gates..made in Belgia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu acum 5 -6 luni am schimbat rola fixa si am ales Ina.

La curele sunt fan Conti,cu toate ca si Gates arata foarte bine cu cusatura albastra sa nu se deoache masina :lol: .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca stai sa analizezi strict vizual cele mai slabe,nefinisate ,taiate aiurea sunt Continental,Gates face curele foarte bune si chiar Dayco.

Anul trecut am schimbat distributia la un Golf 4 2.0i ,luase curea Continental facuta in Germania,a trebuit sa o tai pe margine cu forfecuta....execrabil finisata.

Intamplator am in casa o curea Dayco (Italia) de Logan Dci,foarte bine executata,partea de rulare zimtata are un strat nou mai dur fata de vechile curele care erau poroase.Se observa si armatura

img20130205123511.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Pe la toamna ii vine randul si la a mea,eu sunt fan Gates,dar daca gasesc Dayco la pret sesizabil mai mic am sa merg pe aceasta

Modificat de SL1210
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!