Jump to content

Coduri piese - Part numbers Golf IV&Bora


rudolf.s
 Share

Postare recomandată

nu nu ca aripile eu le'am dat jos pt a curata mizeria ca stiam ca se adunapost-82745-0-37472500-1305787998_thumb.j

pe mn ma intereseaza clemele acelea si bucuteculu ce se baga acolo in tabla sa pot prinde surubu in el ca nu mia sta bine o apripa interioara si freaca cauciucu cand virez

si buretele acele era numai la o aripa:D din primele 2 poze

gata am cautat codurile pe google si coincid cu piesele mele daca ai sti si codu de la buretele din aripa?

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

piesa 11 N 90833801,12 N 0154391,10 N 90775001

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

post-82745-0-71503400-1305790110_thumb.j si buretele acesta din interioru aripi?
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exista cod pt capacul 8?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.golf 4 1.4 16V,55kw an fabricatie 2000,tip motor APE serie sasiu:WVWZZZ1JZYB105021 vreau sa stiu un cod pentru garnitura de etansare intre filtrul de aer si clapeta de acceleratie.Multumesc frumos.O zi buna

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ SSRAZVAN vezi poza de mai jos.

Screen_Shot024.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu exista nici macar piesa cu numarul 8,e o greseala.Nici nu am vazut niciodata pe nici un golf astfel de capac.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din dej sau in judetu cluj de unde as putea lua aparatoare de plastic originala caci in dej am gasit un magazin dar ii umflat tare pretu la aia de la firma din danemarca

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

KH9523 387

42,35 RON (52,51 RON )pretul cu tva,asta e pred de depozit faca reduceri fara nimic,de cruiozitate ce pret ti-ai fixat de la magazin?Gasesti la pretul asta la filiala ELIT din CLUJ si vad ca sunt 3 bucati pe stoc acolo.

Sper sa te descurci cu PM de la mine ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut

ma intereseaza ce aparatori/scuturi are un golf 4 2003 1.6/16v sub motor/bara fata

m-ar interesa schita/imagine cu ele sa -mi dau seama daca imi lipseste ceva....

am fost la un service si parca nu le mai am toate

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pozitia sus,ceea de jos e valabila numai pt diesel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

90G_O_L: fiind motor pe benzina, nu ai blindaj de motor mare, OEM nu se poate monta decat cel metalic, insa am gasit pe net o firma care aduce la aprox 350 RON. Daca esti interesat, da-mi un PM. Numai bine.

Modificat de Tomi N.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

z e n i t h

am si eu nevoie de doua coduri:

1. carligul (T-ul) pentru ridicarea capotei are o siguranta (pe care mecanicii mi-au pierdut-o cand au demontat bara si bineinteles ca au inlocuit-o cu o sarma)

se poate comanda siguranta separat? sau trebuie tot ansamblul?

2. piesa de aluminiu (cred) ce tine cotiera spate pe pozitie. cred ca s-a asezat cineva cu toata greutatea pe cotiera si a rupt piesa respectiva motiv pentru care cotiera nu mai sta in pozitie orizontala ci putin ridicata

aceeasi intrebare ca mai sus: se poate comanda separat? si ce presupune schimbarea ei? sper ca nu trebuie demontata tapiteria

LE: WVWZZZ1JZ2W594016

daca se poate si niste preturi orientative ar fi perfect

si as mai avea nevoie de dimensiunile stergatoarelor

multumesc baieti

Modificat de _zenith_
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

_zenith_: lasa-ne o serie de sasiu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mi'a dat pret la dezmembrari au zis ca imi aduce AM la pret de 50 60 de lei si la un magazin am fost si au zis ca mi;o aduce la pret de 70 de lei, acuma astept weekendu ca am drum in cj si caut peacolo ceva sa vad poate dau o fuga pana in reprezentanta sa vad ce pretz au si ei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

teul pt capota 1J5823593C 01C pe original 4 euro,stergatoare 530 st 475 dr,si la cotiera nu se gasesc piese separat din cate cunosc,demontata si sudata piesa de aluminiu daca se poate.

stergatoarele daca ai pe masina modelul vechi clasic un bosch ar fi bun 3 397 001 584 in jur de 95 lei setul. Unitate de calitate:set / Styling:cu spoiler / Lungime 1 [mm]:530 mm / Lungime 2 [mm]:475 mm / Partea de montare:pe partea pasagerului / Forma:curbat / Cel din dreapta vine curbat dupa forma parbrizului ;) si cel din stanga are spoiler de fier la fel ca si originalul...daca sunt modelul nou de stergatoare plate bosch este in jur de 150-160 lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

z e n i t h

imi poti spune ce presupune demontarea cotierei spate?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

te poti ghida dupa schema asta?

pe lateralul spatarului are capacele care iti tin tapiseria sa nu iasa...trebuie demontate,scoasa tapiseria pana ai acces la sistemul de prindere al cotierei..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

z e n i t h

nu am inteles mare lucru din schema dar pare destul de complicat. cred ca o sa renunt si o las asa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

trebuie sa scoti capitonajul banchetei din portbagaj,sa scoti tetierele si apoi capacele de cate ti-am spus..apoi se scoate partea banchetei spatarului pe care stai..ramane tabla spatarului si cotiera iti ramane prinsa pe tabla spatarului.Eu asa cred.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva pe unde pot gasii aceasta maneta de scaun rabatabil?

post-65961-0-72497700-1306229721_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...of topic :lol: ??stanga 1J3881633B,dreapta 1J3881634B..si in functie de culoare mai au un cod mic ..in jur de 6 euro la reprezentanta.Ma refer doar la maneta care iti actioneaza scaunul..nu la tot ansamblu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mersi :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

un cod va rog pt far dreapta (partea pasager) de golf 4 cu proiector de ceata inclus si interior fumuriu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!