Jump to content

'16 Audi A4 B9 2.0 tdi quattro


cristi511

Postare recomandată

Multumesc! 

Masina este sh, 1 an si 21k km. Pretul de nou a fost 55.5k iar pretul de achizitie prefer sa nu il spun. Dar, nu depaseste bugetul alocat initial pentru Ateca cu mult.

Link către comentariu

Sa o stapaniti sanatosi si sa va bucurati de ea !!! 

 

 

Link către comentariu

Cum mai e cu garantia la Audi?

La un moment era standard 2 ani si daca nu era comandata masina cu inca 2 ani optionali, ramanea doar cu 2. Dupa achizitie nu se mai puteau adauga.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

In sfarsit a dat Domnu' ! Bine ca nu ai continuat cu alintul de a nu-i face topic, te prindeau baietii la drum de seara..

Ti-am mai zis, arata super bine, foarte dotata (pentru mine cel putin), deci sa o stapaniti sanatosi !

Normal ca nu are nici o treaba cu Ateca..e din alt film si ma bucur ca mai sunt si oameni rationali care nu vor sa isi iroseasca viata asteptand 1 an "Minunea". Muuult, muullt mai buna aceasta alegere ;) , bravo !

 

Link către comentariu

Nu am prea multe de spus despre masina pentru ca abia am reusit sa facem vreo 250 de km zilele astea, mare parte din ei in oras. In afara faptului ca e extrem de comoda si usor de condus, nu am ce sa adaug. 

Va urma, incepand cu sambata, un road trip de vreo 2000 km prin Romania, 4 persoane si bagajele aferente+ inca o masina. Vom merge prin zona Moldovei apoi spre Baia Mare si retur, dar pe Deva-Valcea. Abia dupa traseul asta voi putea trage niste concluzii corecte si pertinente insa ma astept sa stau cu zambetul pe buze mai tot drumul.

Pana acum nu pot sa zic decat: WooooW! Ah, da, si prima indoitura primita asa..din senin. Meh, asta e, mergem mai departe :)) .

Ps: iese la PDR. 

PPS: primesc recomandari de locatii de vizitat. :) 

 

Link către comentariu

Sa o folosesti cu placere ! Frumoasa si dotata, o sa te surprinda placut intotdeauna si mai ales la iarna. Drumuri bune !

Link către comentariu

Hai ca apuc si eu la taste :)

In primul rand buna dimineata, la cat de frumoasa e masina, cred ca e un inceput macar cu jumatate de gura spre zambet decat saptamana trecuta.

Masina este frumoasa, dar frumoasa rau. Eu unul sunt fan-boy haudi, iar ultima linie de cockpit imi provoaca vise :wub:

Sper sa va imprieteniti cat mai repede impreuna, iar dupa evenimentul de anul viitor, sa hauzim cu primele "proiectele" pentru ea :))

Again, mie imi place ce vad in poze, tind sa cred ca tie iti place si mai mult in "real life" :P

Thumbs UP !:icon_thumleft::icon_thumleft::icon_thumleft::icon_thumleft:

Link către comentariu

super. să o stăpâniți sănătoși și mulți km fără probleme.

Noi când am  luat-o, pe drumul de germania românia soția zicea:„nu știu dacă o să o conduc eu, e prea mare, e prea puternică, nu văd bine în oglinzi etc etc”.

de când am ajuns acasă (3 luni deja) am voie la volan doar la ieșirile de weekend când sunt „obligat” să o și alimentez :)))) 

Farurile cu led sunt superbe iar din pucntul meu de vedere, a4 (cum este al tău) este mai agresiv decât noul a5 (nu îmi place datorită cocoșeai de pe capotă)

 

Totuși, cât a costat? măcar discountul față de prețul de catalog

 

 

Link către comentariu

Discount-ul a fost bun. :))

Te-ai gandit in sfarsit... Sa inteleg ca masina a fost pe la Porsche Bucuresti Vest, dupa numere? :) Mult succes in a pune mana pe volan...looks good. 

Volanul e toata treaba...si motorul si cutia si quattro. :)) 

Link către comentariu

@zorro00 multumesc!

@bobalex18 he he, cam asa o sa fie si la mine. Vedem cum evoluam in relatia "care-ce-masina-foloseste".

@Luciosu da, se pare ca masina a fost a unui director, de acolo. 

Link către comentariu

@cristi511  Nu pot sa spun exact cine-cum-ce masina va folosi, dar stiu sigur ca ver conduce Duster-ul... :)) 

Link către comentariu

stai liniștit...le vei întreține pe amândouă :)))) (a4+duster)

știi cumva care sunt diferențele între bările normale și cele S-line la b9? este acel „T” cromat din zona ACC? 

 

Link către comentariu

Sa o stăpânești sănătos! Drumuri bune! Am și eu in familie, foarte mișto mașinuța ,  n ai optat pentu virtual cockpit? Mi se pare foarte tare tableta aia in loc de ceasuri :D

Link către comentariu

Felicitari pentru achizitie, sa o stapaneasca sanatoasa! :))

Multi kilometri fara incidente, la un asa interior nu va fi usor sa cobori din ea, pentru mine este punctul ei forte! :wub:

Link către comentariu

Multumesc tuturor!

Se pare ca sunt pus la incercare cu masina asta: ieri am gasit o indoitura pe usa iar azi a dat cu piatra maricica. :banghead:

Link către comentariu

@cristi511: Tizule...nice, very nice....:cool:

Finally, te vad linistit, sper ca acum schimbam "bai, io ce masina imi iau ?" cu "bai, io ce modificari ii mai fac ? " ;)

Asa cum iti spuneam Sline interior + SLine exterior + scaunele + volanul + pozitia la volan + quattro + STronic + Audi Sound + LED + Semnalizare dinamica (deja am obosit sa le scriu :) ) = :wub:

Ca sa iti fac un poke, eu i-as pune niste 19'' frumoase si in rest...as invarti roata 

Iti fac cadou o sesiune foto? Masina asta chiar merita niste poze de wallpaper :) 

P.S. Pentru restul stai linistit, PDR-ul le rezolva.

Link către comentariu

Foarte frumoasa si dotata. Multi km impreuna :) 

P.S.: In primul rand ar fi bine sa ii faci un Casco apoi alte modificari.

Link către comentariu

In sfarsit!

Frumoasa, felicitari pentru achizitie si sa o conduca sanatoasa! :))

Link către comentariu
  • Rave a închis acest topic
  • cristi511 a deschis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!