Jump to content

Seat Leon FR 5F SC


Radhoozzz

Postare recomandată

Multumesc mult! :) 

 

In weekend am dat o fuga pana la Ranca. 5 grade in cel mai inalt punct, zapada pe margine -> un alt mod de a incepe luna Iulie.

Cel mai frumos a fost faptul ca ne-am putut plimba pe Transaplina cu trafic aproape de 0. Circulatia a fost inchisa cu ocazia etapei de drift. :Driver:

 

1_r.thumb.jpg.5dde5113dd8f05e045dc41f374257720.jpg  3_r.thumb.jpg.5d9f4fbf9ce76b2e3e53ec5d9a1c9020.jpg

Link către comentariu

Prima poza zici ca e scoasa dintr-o broșură, super masina!

Link către comentariu
andreii_george

Cum sunt jantele r19 pe suspensia de FR ? Ai arcuri sau e stock ?

Stiu ca ai jantele de fr performance pe 18, o comparatie intre cele 2?

Ce dimensiune au cauciucurile pe 19?

Arata ft bine leon-ul in 2 usi, indraznesc sa zic ca mai bine decat cel in 4😅

Link către comentariu

Merci! 

De cand am pus arcurile merg in 90% din timp cu DCC-ul pe Sport deci masina este in general destul de rigida.

Am ales sa fac asta pt ca imi place senzatia de kart, plus ca ma obliga sa fiu ceva mai atent la gropi si denivelari.

Merg pe Comfort doar iarna daca e ceva gheata pe jos sau daca merg pe un drum cu adevarat prost.

 

Dpmdv, intre 225/40/18 de iarna si 235/35/19 de vara nu este o diferenta atat de mare de confort daca ai suspensii adaptive.

Performance-wise... e alta discutie :)

 

Link către comentariu
andreii_george

Multam de raspuns :) daca ai si DCC e clar altceva :)

 

Link către comentariu
  • 3 months later...
  • 1 month later...

Leonul a ajuns in aria Vanzari. Mixed feelings... parca am mai fi facut cateva excursii cu ea. 😕

 

La nevoie mai mergem si cu cealalta masina a familiei si ne obisnuim cu garda la sol mai inalta :) 

 

IMG_3450.thumb.jpg.faf9d246c278d3953652f995f0969f5f.jpg

Link către comentariu
  • 1 month later...

Felicitari, felicitari pentru poze si topicul detaliat 😄
Mi-a facut placere sa citesc cele 4 pagini, printre ultimele hot hatch-uri in 2 usi de la VAG, care arata foarte bine!

Link către comentariu

Merci mult, Eduard! :)

 

Am trecut de pragul celor 110k km.

Ma mai jucam cu OBDEleven si am observat ca aveam o functie neactivata. Asa ca de aseara avem si Traffic Sign Recognition, o dotare pe cat de smart, pe atat de inutila dpmdv.

Dar na, de la o masina "full fara trapa" am trecut la level "extra full fara trapa", conform standardelor de pe site-urile dedicate vanzarilor auto.

 

tsr.thumb.jpg.97f552f104abe8e3f8973cdd88fe0c4f.jpg

 

Link către comentariu

Daca este pe baza camerei, si nu doar din baza de date a navigatiei, mi se pare o functie utila pentru ca am gasit multe locuri in care Waze vedea o limita de viteza mai mare decat era si daca ma luam dupa Waze nu era neaparat bine. M-am obisnuit sa ma uit daca limitele sunt la fel si, daca nu sunt, sa verific care e cea buna.

Link către comentariu

Corect, cel mai probabil nu sunt eu obisnuit cu functia. Recunoasterea se face cu ajutorul camerei.

Cu siguranta urmatorul proprietar va profita mai mult de aceasta dotare :)

 

Link către comentariu

Esti sigur ca nu-si ia informatiile de la navigatie  ? :) Eu asa tind sa cred la a mea ... (fr 2014)

Modificat de RazvR
Link către comentariu

Sunt foarte sigur acum ca am si ceva km cu functia activata.

- Pana la primul indicator spatiul dedicat ramane gol;

- Limita se actualizeaza imediat ce trec de indicatoare;

- Mi-a aratat chiar si limita de 10 km/h de la intrarea intr-o benzinarie;

- In plus, in coditii de vizibilitate scazuta imi afiseaza mesajul "traffic sign recognition currently limited".

Q.E.D. 👀

Link către comentariu
  • 4 weeks later...
  • Rave a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!