Jump to content

Schimbare culoare masina


paulvasilescu
 Share

Postare recomandată

Suneti-mi si mie dragi forumisti, daca imi schimb culoarea la masina cum se procedeaza cu politia? sau RAR cumva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Suneti-mi si mie dragi forumisti, daca imi schimb culoarea la masina cum se procedeaza cu politia? sau RAR cumva?

salut

prima data trebuie sa o vopsesti dupa care trebuie sa mergi la RAR pt a modifica cartea de identitate urmand ca abia dupa aceia sa mergi la politie sa schimbi talonul.te va costa aproximativ 1 milion si multe ore pierdute pe la cozi

multa bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asta daca ii schimbi total culoarea. adica de exemplu ai in talon rosu, iar tu o faci neagra. daca ai trecut albastru, masina fiind inchisa la culoare, si o faci deschisa, nu-i problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asta daca ii schimbi total culoarea. adica de exemplu ai in talon rosu, iar tu o faci neagra. daca ai trecut albastru, masina fiind inchisa la culoare, si o faci deschisa, nu-i problema.

:P ???!!?!??!?!?!?!? ha??? :D adica cum ? ;) in viata mea nu am auzit o asemenea explicatie :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nadir@boosted.ro

sincer nici eu .. nici nu stu ce sa mai zic !

ideea e ca ceeace a spus @laur976 este adevarat si sunt perfect deacord cu orele pierdute la cozi ... dar nu stiu daca mai e 100 ron tare imi e ca o sa ajunga pe la 150 ....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Suneti-mi si mie dragi forumisti, daca imi schimb culoarea la masina cum se procedeaza cu politia? sau RAR cumva?

O sa te coste ceva mai mult de 150 ron! trebuie sa schimbi certificatul ( taxe de preschimbare ) efectuare identificare ( iar taxe!) + taxa de modificare a cartii de identitate... cat despre culoare nu mai comentez nimic. a mea are culoarea gri ,,sobolan" metalizat si in certificat scrie doar gri. la RAR nu se mai specifica nuanta . daca scrie albastru sau bleu masina poate sa aiba orice nuanta , mai inchisa sau mai deschisa...numai sa aduca oarecum spre albastru!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asta incercam si eu sa explic!!! e greu de priceput... daca schimbi doar nuanta, si pe talon ai rosu, nu ai treaba cu RAR-ul. daca schimbi culoarea total (adica ai rosu pe talon si tu o vrei neagra) atunci ai treaba la RAR.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nadir@boosted.ro

da acum fata de ce ai zis pare mai explicit sper sa si fie asa cum ai spus .. desi pare logic, dar na ... ce e logic in romania ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intr-adevar, nu se mai trece nuanta ci culoarea primara.

De exemplu, golful meu e crem. Anul trecut cand am scapat de numerele de BV de pe el, baietii de la politie mi-au trecut-o in acte galbena.

Cand i-am intrebat, mi-au spus ca asa sunt noile reglementari.

Nu de alta, dar asa e si in UE. Deci... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

o poti face si perlata vopseaua ca nu se ia nimeni de tine, totul este sa coincida culoarea masinii cu ce este scris in talon... poate fi albastru de 50 de nuante ca nu sta politistul sa caute dupa codul culorii care este trecut pe masina...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

oricum is prosti....un preten a fost cu o broasca aurie...si stateau tampitii sa se gandeasca . :blush: ..galben sau maro?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la o singura chestie cred ca nu v-ati gandit la identificare se fac poze cu seria si culoarea masinii deci daca o vei vinde viitorul proprietar va avea ceva probleme cu inmatriculatul. E drept ca va fi problema lui dar nu se stie niciodata cum va trebui sa mai ajungi pe la R.A.R. si poate vei avea probleme din punctul asta de vedere

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 13 years later...
On 6/24/2006 at 12:37 AM, Mario_DUB said:

o poti face si perlata vopseaua ca nu se ia nimeni de tine, totul este sa coincida culoarea masinii cu ce este scris in talon... poate fi albastru de 50 de nuante ca nu sta politistul sa caute dupa codul culorii care este trecut pe masina...

Imi cer scuze pentru necro, dar am gasit threadul pe Google...

Daca am in carte "GRI", pot avea mai multe nuante de gri pe masina? (anume: gri sobolan + gri deschis)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!