Jump to content

Probleme instalatie de climatizare


speedo
 Share

Postare recomandată

Salutare tuturor. Am și eu o problema la un sahran 2005 cu aerul condiționat. De 2 ani tot schimb la ea și tot problema e. Precizez am schimbat radiator clima cu tot cu filtru sau (bomba) aia de aluminiu. Am schimbat compresorul nou-nouț am schimbat sensorul de presiune de lângă compresor toate conductele pana în peretele cabinei. Problema umplu cu gas și după un timp îndelungat nu mai are gas am 3 zone climatizate deci 1050 ml. Ar mai fi ceva de schimbat? Dacă da unde exact o schimb toată numai sa. Meargă. ????

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Modul comand venfilatoare. In functie de an- cod motor- il ai pe ventilator sau separat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Narcis,verifica cinductele ce merg in spate si intra in caroserie(ai un radiator si-n spate pt gurile din pavilion).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ionut brașov

Salutare tuturor. Am un sharan 2.0 TDI 140CP și am probleme cu clima într-o lună de zile pierde freonul.Ce ar putea fi? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Buna ziua 

Am si eu o problema legata de ventilatia din bord la un sharan 2005. Nu mai sufla aer.

Am incercat un test din tester si merge ventilatorul din bord, am schimbat si rezistenta de trepte si tot nu merge.

Pe climatronic apar liniute pt ventilatie, dar nu raspunde ventilatorul la comenzi

Dacă a mai întâmpinat cineva aceasta problemă si poate sa ma ajute si pe.mn. ms.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Erori stocate pe clima?

Eventual incearca cu alt panou de comanda 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am rezolvat 

Era o siguranta arsă...probleme cauzate datorita încălzirii diuzelor de parbriz.  Ms 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

refa cablajul acestora, altfel o sa iti topeasca cablajul masinii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 months later...

Salut. Îmi poate spune cineva unde anume se află senzorul presiune pentru freon la un Sharan din 1999?mulțumesc anticipat. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In fata, pe conducta ce iese din condensor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...
  • 1 year later...

Buna ziua. Dupa ceva timp de cand am sesizt ca se abureste parbrizul si se curata destul de greu, cred ca s-a spart radiatorul de caldura. Acum vreau sau nu va trebui sa-l inlocuiesc pentru ca iese apa pe o tevuta din habitaclu in compartimentul motor. Pentru ca tot va trebui sa demontez plansa de bord mai am ceva de verificat pentru ca nici aerul conditionat nu mai merge, tot pierde din agentul de racire din instalatia A.C. Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Va salut. De unde stiu daca am unul sau doua evaporatoare/vaporizatoare? Sharan 2008, climatronic, doua zone. 

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut, aeroterma din fata nu mai merge și am desfacut-o,periile sunt gata,întrebarea este se găsesc perii separat de cumpărat sau trebuie sa schimb aeroterma?știe careva aeroterma de față este la fel cu cea din spate?as putea face rocada între ele?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cod de piesa nu ai separat, pt perii/carbuni. Recomand inlocuirea acesteia. Nu este compatibila cea din spate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!