Jump to content

Carlig remorcare Octavia 2


gabimok
 Share

Postare recomandată

Pin 3, ce culoare are? Masina ce an este, ce model, ce motor? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

LA switch pedala frana.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina e 2004/2005 bjb. Am gasit 2 modele de legat cablajul. In unul am situatia descrisa mai sus. In altul trebuie sa scot 3 pini din conectorul BCM brown 15,16,17. Dar nu am atatea fire :). Practic am 7, 3 groase de plus, 1 masa, 2 can, 2 subtiri de 0.5. Lipesc can urile si ala de la swich frana direct in paralel ? 

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru ca tu nu ai BCM, ai centrala electrica. Cele de can, la can gateway, cel de la sw frana... la sw frana. Te legi de cele existente

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Am o Skoda Octavia 2 sedan din 2005, 1,9 TDI si doresc sa-i montez carlig

Am achizitionat unul model TMB PS 041 care dupa cum am gasit este pt 4x4

De asemenea am toata instalatia electrica, inclusiv modul 300001506558 (3A002002).....a incercat cineva sa-l monteze pe un Seat dar a renuntat

Intrebarea este daca carligul respectiv este compatibil cu masina mea si care este modul de legare...pt ca ce am gasit pe forum pt Westfalia m-a cam bagat in ceata...nici la ce am eu nu sunt tocmai toate firele si nici corespondenta de culori

Ma scuzati daca nu postez unde trebuie sau daca nu sunt f explicit dar sunt ff rar pe forumuri...

Cu multumiri!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CA sa fii sigur ca merge, cautaun modul OEM si si rezolvat problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai si modulul ce.l am este tot din pachetul carligului, este tot original Westfalia...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Bună seara,mă puteți ajuta cu un sfat?.Am cumpărat o skoda Octavia2(an fab.2006) și vreau sa montez un carlig de remorcare ,am văzut că am toată instalația din față până în portbagaj(cu siguranțele aferente,probabil fostul proprietar a vândut cârligul cu tot cu modul).Am cumpărat modulul acesta 8P0907383,l-am codat dar nu funcționează(am verificat siguranțele  am curent pe mufa care întra în modul,am masurat ieșirile din modul și indică intre 3și 5v pe fiecare)la scanarea modulului nu am nicio eroare.Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pune un tester special in mufa cârligului sau cuplează o remorca, sa verifici. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

16487931878453276339748553660925.thumb.jpg.bf5a907aef4e7651319ba9eba484d8fe.jpgCând am cumpărat modulul am luat și instalația care merge spre carlig(cea pentru priza cu 13 pini )iar eu am pe carlig priza cu 7 pini și nu știu dacă am făcut legăturile bine(firele au altă culoare decât cea din schema găsită de mine).Mă puteți ajuta cu o schemă  a pinilor(pentru ieșire) din modulul acesta 8P0907383?Mulțumesc!

 

LE:

Am rezolvat problema(trebuie sa citești cu atenție schema,fiecare pin are atribuit o culoare) si nu încercați să măsurați ieșirile din modul(eu asa am facut si aveam 5 v pe fiecare)trebuie conectata remorca.Mulțumesc,dl.Florin!

Modificat de speedSK2
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 months later...

Bună am pe octavia 2 carlig original și miam smuls priza cu 13 pini și vreau sa pun una cu 7 nu aveți codul de culori al firelor sa știu cum sa o leg 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

o pui tot cu 13 pini si pui adaptor 13-7

cea cu 13 pini are cateva fire care nu se potrivesc cu cea cu 7

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!