Jump to content

Kodiaq Style 1.4 TSI DSG


stryder

Postare recomandată

Felicitari, arata f bine culoarea, sa o stapaniti sanatosi!

Link către comentariu

@stryder: in sfarsit :) Foarte faina, jantele si culoarea dau bine. Sa te bucuri de ea :)  Pe langa abundenta de dotari din Style, ai mai plusat, e bine configurata.

O curiozitate: la "cheie suplimentara" ce primesti ? Sunt 3 chei din standard + inca 1 suplimentara, adica 4 chei in total ? 

Ce interior ai ales? Pozele sunt binevenite :) 

Link către comentariu

Felicitari, sa o stapanesti sanatos, arata bine in culoarea asta intr-adevar !

 

Link către comentariu

Chiar ca o prinde bine culoarea! Să vă purtați sănătoși! Pune poze si cu interiorul...

Modificat de sebip
Link către comentariu
18 hours ago, laduncaag said:

Felicitari, arata f bine culoarea, sa o stapaniti sanatosi!

Multumesc :)

15 hours ago, razvan.ac said:

Felicitari pentru alegeri! O prinde culoarea!

Multumesc :)

4 hours ago, 75NOR said:

@stryder: in sfarsit :) Foarte faina, jantele si culoarea dau bine. Sa te bucuri de ea :)  Pe langa abundenta de dotari din Style, ai mai plusat, e bine configurata.

O curiozitate: la "cheie suplimentara" ce primesti ? Sunt 3 chei din standard + inca 1 suplimentara, adica 4 chei in total ? 

Ce interior ai ales? Pozele sunt binevenite :) 

Multumesc :). Cheia suplimentara este de fapt a treia cheie, masina venind by default cu doua.

Ca interior am ales stofa; initial am vrut piele insa la momentul configurarii era o actiune pe Style care implica intarzierea livrarii cu doua luni asa ca am zis pas. Nu regret, arata foarte bine stofa, in plus pe spate are cred ca un fel de piele artificiala ( vezi poze)

4 hours ago, CristiALF said:

Felicitari, sa o stapanesti sanatos, arata bine in culoarea asta intr-adevar !

 

Multumesc! :)

3 hours ago, sebip said:

Chiar ca o prinde bine culoarea! Să vă purtați sănătoși! Pune poze si cu interiorul...

Multumesc! :)

 

ps: scuze pt. quote-urile multiple, n-am reusit sub nicio forma sa pot da "@" pe fiecare user in parte; cum se face btw? :D

20170620_150903(1).jpg

20170621_113849.jpg

20170621_113903.jpg

20170621_113915.jpg

20170621_113931.jpg

20170621_114806.jpg

Link către comentariu

stryder

 

si eu am cautat pe forum cum pot sa dau tag unui user si singura modalitate e sa tragi numele utilizatorului din postare pe partea gri unde raspunzi. Eu acum pentru ca postarea ta este lunga am deschis intr-un tab nou postarea si am facut un drag and drop aici in editorul de comentarii - acolo unde este gri si vad ca merge. Sper sa fie si o alta modalitate mai usoara

Felicitari pentru masina! Sa te poarte sanatos si fericit

Modificat de Mask001
Link către comentariu

Sa o stapanesti sanatos! Cum se simte motorul raportat la caroserie? E tractiune fata sau 4x4?

Link către comentariu

@Mask001 multumesc!

@mihai.onu94 multumesc! motorul trage bine, are doar tractiune fata, n-am considerat ca am nevoie de 4x4.

@razvan.ac da, unul dintre beneficiile My2018 e si Air Care

@cristi511 mulumtesc pt. ajutor! :)

 

hmmm, vad ca tot nu merge cu numele ...posibil sa fie de la browser.

Modificat de stryder
Link către comentariu

Era si culmea sa nu fie AirCare, e si pe Octavia acum la FL!

Oricum foarte misto masina, imi place si mie cum se sta in ea si senzatia de liniste pe care o ai inauntru. In Buc au una la Avia cu dsg, 2.0 tdi, 4x4,navigatie, parbriz incalzit, si multe altele - e pe la vreo 39k - dar arata intr-un mare fel. Si la tine e foarte ok configuratia si e spatiu o multime inauntru - vorba aia poti sa joci ping-pong! 

Sa o stapanesti sanatos!

Link către comentariu

Azi masina a primit si primul accesoriu post achizitie: Covoras de cauciuc All-weather pentru tunelul median.

Arata chiar bine si protejeaza zona.

Urmeaza sa schimb si covorasele cu unele din cauciuc speciale pt. Kodiaq.( dealer-ul mi-a dat unele din cauciuc de Superb pentru ca nu aveau altele pe stoc) - cele din material originale pt. Kodiaq nu imi plac, momentan stau cuminti in portbagaj.

 

20170622_110808.jpg

20170622_140652.jpg

Link către comentariu

Covorasul pe tunel îi best buy! Mai ales daca ai copii ca si mine! :D Eu îl am de aproape un an si ii la fel ca in prima zi.

Modificat de sebip
Link către comentariu

Cum sunt pedalele sport? Au aderenta buna? Sau e tendinta de a aluneca talpa cand e umeda?

Vad ca ai 2 butoane de parcare in consola, unul e Assist parking dar celalalt  e Area view?

Link către comentariu

@yang pedalele au aderenta foarte buna, nu aluneca deloc - o sa fac cu prima ocazie o poza mai de aproape.

Cele doua butoane sunt parking assist si senzorii standard de parcare; cred ca cel pt. senzori e acelasi si pt. Area View daca alegi optionalul. 

Senzorii fata+ cei de pe park assist acopera in intregime masina, foarte utili.

Apropos de asta, foarte, foarte tare cum se rabateaza oglinda dreapta la parcare - parchezi la milimetru :)

Link către comentariu

Sa o stapanesti cu placere, e foarte frumoasa masina :cheers:

Si cat loc ... :o

Link către comentariu

Stiu ca au fost mai multe discutii pe topicul Kodiaq referitor la ce include ACC-ul standard (160 km/h) pe care îl ai tu si Front Assist-ul care este de asemenea standard.

Are cumva inclus si Traffic Jam Assist, Predictive Pedestrian Protection si  Rear Traffic Alert? Multumesc.

Link către comentariu

@AllinDanut multumesc :)

@yang Predictive Pedestrian Protection si  Rear Traffic Alert cred ca sunt dotari standard (cel putin in varianta Style, care vine cu ACC si senzori parcare spate)

"Predictive Pedestrian Protection complements Front Assist: at speeds between 10 and 60 km/h it performs an emergency stop if a pedestrian dangerously attempts to cross the path of the car."

Pentru PPP, cand voi avea timp fac un test cu o cutie ceva, sa vad daca se opreste :)

In legatura cu TJA, uitandu-ma la un clip pe yt, pare sa fie inclus fie in Travel /Line Assistant.

Modificat de stryder
Link către comentariu

Dar FA nu include si oprirea automata in caz de "obstacol" cu pieton? Ca parca asa zice in manual. Sau PPP e ceva mai "avansat"?

Link către comentariu

Discutiile despre cum funtioneaza sistemele de asistenta va rog sa le purtati aici:

Multumesc.

Link către comentariu

Inca un update minor: folie de protectie pentru Bolero :)

Fost facuta custom deoarece nu se gasesc inca dedicate pt. modelul asta ( se pare ca am fost autorul moral pt. firma care mi-a montat-o, au zis ca vor pune pe site in curand si pentru Kodiaq :) )

Folia a fost taiata & aplicata la perfectie, foarte multumit de cum arata - transparenta si antiamprenta.

 

20170629_102555.jpg

20170629_102604.jpg

20170629_103554.jpg

20170629_105240.jpg

Link către comentariu

Nice! Trimite-mi te rog un PM cu date de contact. :) 

Deranjeaza in lumina soarelui?

LE: mai ca-mi vine sa cumpar un Android "eftin" pentru Waze :P 

Modificat de razvan.ac
.
Link către comentariu

@stryder: nice, foarte misto lucrarea, arata OEM quality :) 

Cum e cu ea montata ? Scade sensibilitatea display ? 

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!