Jump to content

Darius Motors Constanta


flexibal73
 Share

Postare recomandată

Buna dimineata colegilor de forum.

As dori sa stiu daca cei de la DM Constanta sunt de incredere. Caci daca sunt pe masura celor de la Cardinal Motors mai bine .... nu mai discutam. As vrea sa le fac o vizita dar nu stiu daca merita sau nu.

Orice parere va fi apreciata. Multumesc.

 

P.S. astept parerile celor care s-au lovit de ei si nu parerile celor (care deghizati in forumisti)ii reprezinta pe Darius Motors Constanta. Prietenii stiu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca nu ar fi de incredere probabil nu ar fi dealeri Volkswagen, nu ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Serios? Inseamna cu nu ai avut de-a face cu cei de la Cardinal Motors care si ei sunt dealeri. Una e sa fii dealer  ca sa vinzi masini si una e sa faci service de calitate (la preturi f mari). Citeste mai multe review-uri despre CM.

Intrebarea ramine: ai avut de-a face cu ei sau nu? Si eu pot vinde un tlf samsung scump si sa iti asigur un service scump sau de calitate inferioara.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

spre deosebire de Cardinal sau Avia, Darius NU lucreaza cu piesele clientului

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3 hours ago, flexibal73 said:

Serios? Inseamna cu nu ai avut de-a face cu cei de la Cardinal Motors care si ei sunt dealeri. Una e sa fii dealer  ca sa vinzi masini si una e sa faci service de calitate (la preturi f mari). Citeste mai multe review-uri despre CM.

Intrebarea ramine: ai avut de-a face cu ei sau nu? Si eu pot vinde un tlf samsung scump si sa iti asigur un service scump sau de calitate inferioara.

Multumesc.

Nu am avut de-a face cu cei de la Cardinal Motors insa am auzit povesti. Totodata, am auzit si povesti OK inainte sa aud cele rele. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acu depinde la ce te referi cand vorbesti de incredere.La service sau vanzari.Daca vrei sa faci o vizita la service, vad ca ai VW, poti intreba daca te lasa la masina, sau daca au imagini din service.Ceri oferta, vezi cu ce materiale lucreaza...O compari cu alta oferta... cred ca nu ai ce sa pierzi daca faci o vizita la ei...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Am fost sa fac o geometria la roti la masina mea (golf 6) la Darius Motors Constanta. M-am gândit ca deși e mai scump decât piața,  vor oferi servicii de calitate.  Au fost foarte amabili când a fost vorba de programare. La preț au fost corecți în sensul ca au zis ca e intre 150 și 200 și a costat 178 RON. Am lăsat masina și am plecat în zona de recepție clienți. Am servit o cafea gratis și de calitate.
Lucrurile bune s-au terminat aici. Mecanicul care se ocupa de masina mea se tot foia pe lângă masina. Se vedea chiar de sus din zona clienți ca omul ala nu avea nici o treaba cu reglarea geometriei. A urcat și coborât masina de o gramada de ori. Regla ceva într-o parte și se deregla în alta parte. Nici măcar nu a reușit sa regleze totul pe verde. A tras chiar de masina(din partea de spate) sa iasă geometria cat de cat în raport. Pe drumul de întoarcere lucrurile stăteau mult mai prost decât atunci când am ajuns în service. Dacă atunci când am venit trăgea foarte puțin dreapta și volanul stătea foarte puțin pe stânga după ce am plecat trăgea foarte mult pe stânga și volanul a rămas la fel. A doua zi i-am sunat și le-am explicat problema și au încercat sa ma convingă ca sa nu cred ceea ce vad ci ceea ce îmi spun ei ?. Am încercat fără succes sa fac o reprogramare în primul sau al doilea weekend.
Așadar, a fost la Autozone în Constanța și am rezolvat problema. Cei de acolo au observat ca o parte din șuruburi erau nestranse și ca cei de la Darius Motors sunt atât de varza încât au băgat in raport alt șasiu.
Deci NU recomand Darius Motors Constanta

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Update: Următoarea săptămâna m-au sunat și-au cerut scuze și au insistat să-mi dea banii înapoi.  Sa mai am încredere și altădată sa ma duc la ei? ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Al meu frate a luat acum 2 ani o Jetta 2.0 TDi de noua, de la ei. Cand a fost la revizia de 1 an, avea un zgomot ciudat la motor, in sensul ca devenise mai galagios fata de cum era normal. I s-a facut revizia si nu a fost gasit niciun defect... A mers saptamana urmatoare la Cardinal Motors si i-au gasit EGR-ul defect si i l-au schimbat ei pe garantie. Nu zic acum ca ar fi impecabili Cardinal, dar sunt raul mai mic, pe cand Darius sunt praf...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 months later...

Am fost la Darius pt chestii minore de garanție si au gasit ca am recall la airbag pasager. In alta zi m-am întors la ei cand a venit airbagul ca sa il schimbe.

Au bagat masina înăuntru, au tras capota, se adunasera vrei 4-5 mecanici si se tot holbau la motor. Am atras atenția consilierului service , i-am zis ca nu au ce căuta la motor, nici macar pentru deconectarea bateriei care e in portbagaj. El zice ca e doar unul singur (dar ii vedeam ca sunt mai multi) la mașină dar apoi se scuza ca ei nu au vazut asa motor (biturbo, dar o spunea de parca era NASA). I-am zis sa isi trimita mecanicii in germania la scolarizare, masina clientului nu este pt asta. In final s-au apucat de treabă. Le-am facut reclamatie scrisa ca umblă unde nu trebuie.

Concluzia: airbagul a fost schimbat dar lampa de la torpedou nu a mai functionat, au uitat sa conecteze tija. Am rezolvat la Cardinal ulterior, pe banii mei. Raspuns la reclamatie nu am primit si a trecut aproape 1 an (am copie dupa ea).

Darius din nou? Sper ca nu, multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!