Jump to content

Jante si anvelope pentru Fabia 3


_R_A_D_U
 Share

Postare recomandată

Aici as dori sa vorbim despre ce jante folositi pe Fabia 3 [aliaj / otel], in functie de anotimp, plusuri si minusuri, marci, dimensiuni, anvelope, tot ce intra-n aceasta categorie. Care v-au impacat / nemultumit, etc...

Masina mea a venit incaltata "de vara" cu Bridgestone Ecopia EP150 (185/60/15/84H) pe jante de otel. Aceste jante as dori sa le pastrez "doar pentru iarna" iar pentru vara [cred] unele de aliaj, cu toate ca la gropile / "gurile de canal" de la noi, nu prea pare o alegere inteleapta...

Modificat de _R_A_D_U
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca pastrezi dimensiunea anvelopei, adica 185/60/15 se preteaza o janta de aliaj, nu o sa reusesti sa le indoi asa usor, nici drumurile tarii nu mai sunt ca la inceputul anilor '90.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Cum "Uinterizcaming", am si achizitionat galosi. Acestia vor fi "aruncati" pe actualele jante de otel. Pentru anvelopele de vara ce jante [de aliaj] recomandati? Am vreo sansa sa gasesc OEM noi? Daca da, la ce pret si unde, daca nu, variante...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!