Jump to content

Volkswagen Passat B7 Variant 1.6 TDI Comfortline

daniel2604

Recommended Posts

daniel2604

Mai jos va prezint masina mea, un Volkswagen Passat B7 Variant 1.6 TDI Comfortline cutie manuala in 6 trepte. Masina a fost achizitionata in 2015 din Belgia de pe un site de licitatii la aprox. 176.000 km. 

Pe langa dotarile cu care a venit (RNS315, dublu climatronic, priza 230v cotiera fata, etc), i-am pus folii pe geamurile spate si luneta + jante OEM Michigan pe 18.

2017-05-28 14.56.58.jpg

2017-05-29 20.09.35.jpg

Sa o stapanesti sanatos si  multi km  fara evenimente neplacute!

Edited by valyta

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Similar Content

• Trippy
      By Trippy
      Salutare!

Am achiziționat un VW Lupo din 1999 la un pret derizoriu. Proprietarul mașinii de la care am achiziționat a fost ok, mi-a dat fiscal. Trebuia sa o înscriu în 30 de zile pe numele meu, dar am amânat. Între timp, a intervenit o problemă tehnică și nu m-am ocupat din lipsă de timp și am preferat să o vând.
      Problema acum este că am vândut unei persoane fără a întocmi nici un act. Ar trebui să o radiez? Pentru că vechiul proprietar mi-a înstrainat-o mie legal iar eu nu am înscris-o în circulație.
      Vă mulțumesc, aștept păreri
    • Florin_E
      By Florin_E
      Salutare,
      Bine v-am gasit Din August 2019 am intrat in familia posesorilor de VAG cu un VW Passat B8 Variant. 
      Ca nou venit pe acest forum, va prezint masinuta care imi da dreptul sa postez in aceasta sectiune  
      Noul membru al familiei provine din Germania, l-am adus personal, o incantare, mai ales ca nu mai avusem un drum atat de lung cu masina.
      Cateva detalii specifice: 2.0 TDI, 190 cp, 4Motion, DSG6, 153 k km la momentul achizitiei.
      Ca si dotari indelung cautate si in sfarsit gasite: ACC, plafon panoramic, portbagaj electric, R-Line interior cu piele, webasto, scaune fata si bancheta spate cu incalzire, DCC, faruri LED High, jante 18 " model Marseille si cam atat imi vin in minte acum.
      Pana acum a primit cateva "upgrade-uri" - folie llumar fata + spate ( legale, dar foarte eficiente ptr.copii), folie faruri si proiectoare, cosmetizare interioara si un pic polish + ceramica la exterior.
      In plan este o remapare, dar inca studiez daca merita pe configuratia pe care o are masina, cat gasirea unei firme cu prestigiu in ale calutilor putere.
      Multam!

• Cristi_Pupaza
      By Cristi_Pupaza
      Salut, 
      Am o problema la un Passat 1.6 Benzina an 2001 75 kw, curge benzina foarte sub masina si nu pot sa identific cauza, mentionez ca si inainte si dupa inlocuirea filtrului de benzina masina se comporta la fel, aceleasi scurgeri, parca acum dupa ce a fost inlocuit filtrul de benzina curge mai tare, am pus cateva poze poate imi spune cineva de unde ar provenii aceasta scurgere (poza e facuta din partea dreapta spate, pe unde se vede ca sunt scurgeri)
      Multumesc, 
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

Acest site folosește cookie-uri. Continuarea navigării reprezintă acceptul dvs. pentru această folosință. Pentru mai multe detalii privind gestionarea preferințelor privind cookie-uri, vedeți Politica de utillizare cookie-uri