Jump to content

Sfaturi achizitie Golf 7 SH


catalindarius
 Share

Postare recomandată

Prețul este corect cum vi se pare?as dorii sa o cumpăr. ..Screenshot_2017-06-10-07-15-56.thumb.png.83dee9fa6214be33db4963e9890cd4ca.png Screenshot_2017-06-10-07-17-46.thumb.png.84820c92e6a8b42e3d1ac75be0fe1d3f.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pune un link sa vedem si ce optionale are.

Masina e ca noua la cati km are ea, an 2016... Daca o fi vreun Highline cu oprionale pai atunci e super oferta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Screenshot_2017-06-10-12-28-28.thumb.png.38ba7c2ef6fbb0b2dc132dd156712e6c.pngHabar nu am sa pun link..Ca as pune..dar după tel nu știu exact cum ?

Modificat de MariusPD
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

off topic: Selectezi toata adresa din bara browser-ului, apoi o copiezi, si-i dai paste aici.

E bun si asa, dar prefam adresa sa vad pozele, detalii vanzator/dealer, eventual pagina in limba engleza ? ca nu stau bine cu germana astazi ?

Oricum, pretul e mai mic decat una luata de noua, iar la cati km are asta e ca si noua.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

arata foarte bine, vanzatorul are 5*, deci nu vinde masini proaste, daca pretul e ok si se incadreaza in buget, go for it, sau mai bine spus Fly for it :) Vezi ca actele se pot face pana in ora 12 sau ceva de genul, deci trebuie sa ajungi acolo cat de dimineata poti ca sa nu mai stai o noapte la hotel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ms... deocamdata dau un ochi pe aici..mai am ceva timp.. sa inteleg ca trebui sa ma uiti si cate stelute are cumparatorul? 

nu e graba ca atunci cand ma duc sa  cumpar de acolo stau la un prieten care e stabilit acolo...  ai idee in cat t imp se face transferul bancar de bani? sau se poate platii cash..dar nu cred!?

 

Modificat de MariusPD
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

suni vanzatorul inainte si stabilesti cu el cum sa platesti, dar te complici cu transfer de bani, etc... mergi cu banii cash si platesti pe loc, ca nu e o valiza de bani. te duci la banca si-i ceri bancnote de 500 Euro. Eu asa am facut, nu mi-am batut capul cu transferuri, comisioane, etc...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da..dar nu stiu daca pot trece cu mai mult de 10 mii euro la  mine.. daca face un control mii poate retine.

.ce nu inteleg eu dece  se vand  asa repede dupa  km astia.. nu le place..sau ce..care sa fie motivul?

 

 

Modificat de MariusPD
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La masinile noi din stoc te-ai uitat? Pe la 20 mii se gasesc 1.4tsi destul de dotate. Considerand si tichetul rabla ajungi la 19k. Ma gandesc la avantajul garantiei de 4 ani si devalorizare mai mica fiind facelift.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sume de peste 10k euro trebuie anuntate la vama in aeroport DOAR daca te duci in tari non EU. Prin urmare, nimeni nu o sa aibe treaba cu tine cu banii.

Masinile nu se vand ca au neaparat probleme, ci sunt unii care vor sa le schimbe pur si simplu.

Modificat de Liviu_sbn
auto correct
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu..pt ca eu nu sunt in ro.. plec din it si o aduc inapoi aici unde sunt...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tari EU amandoua, deci nu ai treaba

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am inteles.. pai atunci cred ca e mai bine sa iau  cash la mine... decat sa ma complic cu  transfer bancar...

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai zice exact ce am spus si eu :))Citeste cu atentie. acolo specifica "fiecare tara pe care o tranzitati", si nu e valabil la calatoria cu avionul. Sepoate intampla ca atunci cand esti cu masina sa tranzitezi o tara non UE, aia e altceva, exact cum am si spus, eu am vb strict de tari UE la calatoria cu avionul: Romania, Italia, Germania. Iar din Germania in Italia nu stiu sa existe vreo tara non UE la intoarcere, plus ca nu o sa mai aibe peste 10k la el :)

plus de asta, eu am si intrebat la vama cand m-am dus si mi-a spus vamesul ;) acelasi lucru, ca nu trebuie declarate sumele daca se calatoreste in interiorul UE

Modificat de Liviu_sbn
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu zic sa te mai uiti o data :

"Dacă doriţi să călătoriţi dintr-o ţară a UE în alta, având asupra dumneavoastră 10 000 de euro sau mai mult, în numerar, sau echivalentul într-o altă monedă, trebuie să verificaţi pe lângă autorităţile vamale din fiecare ţară pe care o tranzitaţi dacă trebuie să declaraţi suma respectivă"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

correct, dar fii atent la ce spune:

1 hour ago, Luciosu said:

Dacă doriţi să călătoriţi dintr-o ţară a UE în alta

Asta se refera sa tranzitezi dintr-o tara UE in alta tara UE cu masina, doar atunci exista posibilitatea ca pe parcurs sa tranzitezi tari non UE ;) Eventual la avion daca faci escala intr-o tara non UE.

Atunci cand zbori dintr-o tara UE in alta, nu tranzitezi nicio alta tara, conteaza tara de destinatie si cea de plecare sa fie ambele UE.

1 hour ago, Luciosu said:

autorităţile vamale din fiecare ţară pe care o tranzitaţi

nu se refera la tara de plecare si nici la cea de destinatie, ci la cele tranzitate, cele prin care treci pentru a ajunge in tara UE de destinatie. Trebuie intrebat la autoritatile vamale deoarece exista posibilitatea sa nu fie o tara UE si sa trebuiasca sa declare banutii

vorbesc fiindca am trecut prin asta, m-am dus ispasit la acel birou unde scria mare sa declaram sumele, l-am intrebat pe vames si a spus clar ca doar daca parasesti spatiul UE trebuie declarate sumele peste 10k Euro. Si mi-a si atras atentia sa citesc mai bine afisul. Scria asta si pe afis, dar era scris mai mic, faptul ca se declara doar daca intri/iesi dintr-o tara non UE

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Unde are g7 tempomat.ul ?

Tot pe "maneta"din partea stângă? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca are volanul cu comenzi, atunci sunt pe volan pe partea stanga. Nu stiu unde sunt comenzile de tempomat daca volanul nu are comenzi. Poate maneta separata sau poate tempomatul e conditionat de volan multifunct. Poate confirma cineva. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai eu pe g6 am volanul cu comenzi și am pe maneta.. daia întreb de g7 ca nu îl văd.  

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da. La Golf 7 comenzile de tempomat si/sau ACC sunt pe volan in partea stanga daca are volanul cu comenzi. Sunt mult mai usor de folosit comenzile pe volan vs comenzile pe maneta suplimentara pe stanga sub semnalizator. Am condus 3 ani Passat b6 cu maneta separata de tempomat si de 4 ani masini cu comenzile pe tempomat pe volan. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Va salut colegii! In aceeasi situatie ma aflu si eu: Doresc sa achizitionez un Golf7,insa din Germania.Am cautat ce am cautat si mi-au ramas cateva oferte pentru care ma voi gandi pe care o voi alege.Din ce am mai stiut eu,neavand experienta cumpararii din Germania,am cautat sa aibe dealerul cat mai multe * de la review-uri,am bifat sa aibe si carte service si in rest dotarile care am crezut eu de cuviinta ca ma vor ajuta. Insa vreau sa imi dati niste sfaturi. Vreau sa cumpar un 2.0 TDI 150cp. Intrebarea mea este urmatoarea: Ce sa urmaresc cand ajung acolo,la ce sa ma uit sa stiu ca masina este in regula(eu nestiind nimic despre G7) si cum ar fi mai ok:cutie manuala sau DSG.Eu as vrea DSG dar vreau sa stiu cat este de fiabila. Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DSG-ul e foarte fiabil. Ce pot sa-ti spun e ca dealerii de acolo nu vand masini proaste, cu problem grave. Ei oricum mai pun la punct masinile inainte de vanzare. Atata timp cat are rating bun acel dealer, go for it. Nu are de ce sa-ti fie frica. Important e sa aibe si ceva optiuni utile pe ea gen volan cu comenzi, senzori parcare fata/spate, faruri cu led daca se poate... depinde ce cauti si tu. Nu de alta, dar pentru unele optiuni e mai greu si mai scump sa le pui tu ulterior.

Multa bafta!

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Vreau si eu un golf 7 pana la 14000 euro

As vrea sa stiu ce cod motor ar fi de evitat....

2.0 150 cp automata NU break 

cat mai multe dotari

Mersi anticipat fiecaruia pentru raspuns.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!