Jump to content

Sfaturi achizitie Golf 7 SH


catalindarius
 Share

Postare recomandată

catalindarius

Salutare! Ca sa nu deschid alt topic,am sa intreb aici. Ce parere aveti de astea https://www.autovit.ro/anunt/volkswagen-golf-vii-ID7Gj1FX.html#7a910e3307

                                                                                                                              https://www.autovit.ro/anunt/volkswagen-golf-vii-ID7Glh2D.html#2c49391f37

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A doua.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici una , are 1.6 tdi (turbolag, dieselgate, injectoare)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cristiansen077

Nu stiu ce ai vrut sau n ai vrut, dar asta nu e topic de sh uri ca noi...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Corect, ar trebui facut un topic de achizitie Golf 7 sh in aria corespunzatoare ...

@alexxb: ce treaba are Golful 7 cu dieselgate? Sau cu injectoarele? EA 189 sunt afectate, masinile din linkuri au EA 288.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

My mistake, ramane atunci partea cu turbolag si posibil injectoare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

catalindarius

Ma puneti pe ganduri baieti..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

catalindarius

Salutare! Am sa scriu aici in cautare de sfaturi! Caut un vw golf 7 diesel 1.6 tdi neaparat hatchback.Bugetul e in jur de 9500 euro. Ce parere aveti de astea  https://www.autovit.ro/anunt/volkswagen-golf-vii-ID7GlAPW.html#contact_form#xtor=SEC-81

https://www.autovit.ro/anunt/volkswagen-golf-vii-ID7Gl7ih.html#contact_form#xtor=SEC-81

https://www.olx.ro/oferta/vand-vw-2014-ID8zOEH.html#f63cbdaa5f

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din Germania nu o poate lua la banii astia.Acolo e mai scumpa,de aceea prefera sa cumpere de aici cu km dati inapoi.Nu va mai straduiti sa repetati ce s-a spus de 1000 de ori.Romanul nu intelege ca nu exista masina ieftina cu km putini.Sau exista,insa a fost lovita si reparata.

Modificat de eug-vw
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Subscriu ce a zis MariusPD.

Prima are nr de Germania. Aia fac acolo 60.000 km anual cu aproximatie. Masina arata ok, dar as negocia pretul la 8500 apoi maxim 9000 din cauza km. E masina vanduta de un samsar probabil, ei dau km înapoi sa poata sa ceara mai multi bani. Nu sunt împotriva masinilor cu km multi parcursi in Germania, chiar dimpotrivă, fiindca oricum nu se compara cu cele merse la noi. Mă deranjează pretul raportat la cati km reali ar putea sa aibe.

A 2-a e suspecta. Are comenzi pe volan de Cruise Control si totusi are aceleasi comenzi de CC si pe maneta de semnalizare??? Ceva e putred in Danemarca... Prima cel Putin avea si trapa si navigatie...

A 3-a as evita-o total. Asta nu înseamnă ca nu ar fi ok, dar pozele acelea sunt făcute pe întuneric si nu vezi nimic din ele.

Din cele 3 recomand prima dar recomandarea suprema e sa fugi in Germania. Cauti pe net, iti place, vb cu dealerul si iti iei bilet ptr a 2-a zi.

Succes.

Modificat de Liviu_sbn
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

catalindarius

Sunteti culmea! Nu am deshis topic nou,am scris aici ca sa nu incarc forumul.Si tu EUG_vW ai probleme sau ceva frustrari? Am zis eu ca prefer sa iau de aici cu km dati inapoi? Liviu ms de sfaturi,ma ajuta. In schimb Eug ma cunoaste si stie ca vrreau ieftin cu km dati inapoi. Si Domnul eug sa stii ca sunt o gramada si in germania sub 9500,dar as fi vrut sa o vad prima data. Scuza-ma ca sunt asa inapoiat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt sub 9500EUR, însă au mult peste km afișați la cele din Ro.Asta am vrut să subliniez. Nu am nimic cu tine și îți doresc mult noroc, pentru că vei avea nevoie. Ori îți vei lua o mașină corecta cu prețul pe măsură, ori te vei bucura la preț și vei avea dublul km afișați în bord. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

catalindarius
Publicat (modificat)

Ideea e ca eu caut o masina corecta la banii corecti. Nu caut chilipiruri sau altceva. Kilometrii multi nu ma deranjeaza,atata timp cat masina a fost intretinuta. Plus ca aleg cu inima,adica am vazut golf 7 si atat a fost! Mai astept putin,poate mai apar alte anunturi.Merci baieti! On topic,legat de prima masina,nu e ciudat ca are asa multe dotari si totusi nu are comenzi pe volan?

Modificat de catalindarius
adaugare text
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu cum sunt configurate cele din Germania, asa ca nu ma pot pronunta. E foarte posibil asa sa fi vrut omul sa-si configureze masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 5/26/2017 at 11:25 PM, alexxb said:

My mistake, ramane atunci partea cu turbolag si posibil injectoare

Nici nu cunosti motorul si iti dai cu parerea. Toate cele 3 afirmatii intiale sunt false.
Ce facem ? Le luam prin eliminare ? Ma mir ca n-ai zis si de distributie.

Modificat de C Z R
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu-l cunosc? L-am avut 5 ani sub capota , chiar daca nu varianta mai noua, e pana la urma acelasi motor. Daca te-ai uita prin topicurile mele de pe forumuri vei vedea dece am fost asa nemultumit, si nu doar eu. Te invit pe tine sa renunti la motorul din semnatura ta pentru 1.6 tdi. Si nu , cu distributia nu am avut probleme si daca nu era turbolag-ul inacceptabil pentru un motor conceptie 2010 as ma fi trecut cu vederea schimbarea egr, pompa apa, updaturi soft, sunete injectoare si hotia secolului dieselgate care odata rechemat pentru corectare in service poate iti va mai si taia din putinul suflu pe care il are.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Singura asemanare intre EA189 si EA288 este cilindreea. Deci nu ai cum sa-l cunosti de pe masina ta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

catalindarius
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Primul anunt are cel putin o minciuna in el: ala e un Confortline nici gand un Highline - se vede dupa interior - e la fel ca si cel din anuntul 2. Care anunt 2 este din Arges, deci...no way pentru mine.

Al treilea (cel din CaLifornia :) ) "pare" curat la prima vedere - sub rezerva Km bineinteles...care pot fi (sau nu) adevarati.

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

catalindarius

Al 2-lea,cel din arges o lasa 9300 euro.E foarte tentant! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina cu nr de AG, neinmatriculata...cam e clara treaba ca e posibil sa fie teapa. Nu conteaza ca e de la vreun dealer.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu as alege-o pe cea cumparata din Romania, se pot verifica kilometrajul si istoricul de daune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi se pare puțin strâmbă a doua. Dacă iese bine la geometrie, merge... :) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu as fugi de a doua ca dracu de tamaie. O chestie, nestiintifica pe care o fac ru, ma uit la toate anunturile respectivului vanzator. O sa observi, ca multi au la toate anunturile intre 140k km si 160k km. Cand nu vad masina cu km mai multi, deja imi bate la ochi.

plus ca e din Arges :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

4 hours ago, catalindarius said:

Al 2-lea,cel din arges o lasa 9300 euro.E foarte tentant! 

Super ! Ce mai astepti ?! :wacko:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!