Jump to content

Montare / demontare cotiera Golf 5 / Jetta


gabi71
 Share

Postare recomandată

Pentru cei ca mine,care au omis aceasta optiune foarte valoroasa,as dori idei si preturi pentru cotiera.As prefera modelul original.Multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Modelul original probabil costa f mult si se instaleaza greu datorita gurilor de ventilatie pt locurile din spate.Incearca la un magazin de tuning.Acolo am vazut cotiere aftermarket mai serioase.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Si eu sunt interesat de asa ceva. Eu nu am putut sa-mi instalez asa ceva nici macar ca si optional am luat masina la oferta Golf Young care vine cu niste opionale standard si nu se mai poate adauga nimic.

Pretul de ma sus e cu montaj sau doar cotiera? Stie cineva cat costa cu tot cu montaj?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

si eu am tot golf young cumparat de 3 saptamani. m-am interesat de cotiera la VW. e 1200RON, cu TVA dar fara montaj. Poti sa o comanzi la orice dealer VW pt ca se gaseste in lista de accesorii pentru Golf. Eu am gasit pe E-bay la 90 de euro dar nu stiu daca se potriveste perfect.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca e cotiera originala Golf se potriveste perfect.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cotiera originala de golf e 240 Euro in DE deci va sugerez sa nu dati banii aiurea aici...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

salutare , am montat cotiera pt g5, de la augsburg cumparata si imi este utila dar totodata este urata si prea inalta. :))

Modificat de valihelot
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rog pe cei care au montat o cotiera pe Golf 5 sa revina cu pareri si poze, indiferent daca este vorba despre una originala sau nu. Sunt pe punctul de a monta una, si orice dezbatere pe aceasta tema, imi va fi de real ajutor. Merci anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu o am pe cea originala, din fabrica...cica ar fi fost "la oferta" si nu am dat bani pe ea...stiam ca e destul de scumpa, marturisesc ca nu mi-as fi pus la preturile astea daca trebuia sa o platesc :(

oricum, nu e moft, chiar merita...depinde doar de tine de unde vrei sa o cumperi, cati bani sa dai...good luck! ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am sa fac niste poze si am sa le postez sa va minunati cat de [urata] este

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Student Satisfacut

E urata bat-o vina!

Dar mi se pare ca e de golf 4 , nu arata a originala deloc.

Si daca tot exista topicul asta vreau sa ii intreb pe cei care au cotiera:

Nu ii prea in spate cotiera la Golf? Va ajunge cotul pe ea. Merge ajustata fata-spate?

La drum lung va puteti tine mana pe ea tot timpul ? sau doar cand nu schimbati viteza?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

valihelot mi se pare ca acea cotiera strica look-ul masinii (ai dsg, navi mare si acea cotiera nasoala). In schimb sunt convins ca e cum mult mai comod cu cotiera decat fara.

Student Satisfacut Cotiera mi se pare foarte buna. Pot sa tin mana pe ea si cand schimb viteza. Cotiera se poate ajusta fata-spate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

a mea nu arata nici pe departe ca aia din poza de mai sus...daca m-ai intreba fara sa stiu cum arata cea de golf 4, as zice ca nu e originala, dar ma rog...da, e ajustabila, e foarte comoda si stai si in oras, nu numai la drum lung cu cotul pe ea...+ e spatiul meu preferat de depozitare...si daca stau sa ma gandesc, chiar nu pot gasi vreun aspect negativ la ea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de unde ai luat cotiera asta? ..... ca de urata e urata rau :icon_thumright: strica firma

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar mi se pare ca e de golf 4 , nu arata a originala deloc.

te inseli,nu pare de golf 4.cea de golf 4 e mai lunga si mai ingusta decat cea din poza

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu este de golf 4, am luat-o de la augsburg si e speciala de golf 5 se potriveste la prindere, nu te incurca la frana de mana pe care eu cu dsg o folosesc des. cert este ca am preferat-o pe asta, deoarece aveam de facut drumuri lungi intr-o perioada si imi era comoda si la condus si la buzunar(250 lei) dar nu am mai dat-o jos, dar promit ca am sa atasez poze cu noua cotiera de la tmtuning si nu o sa mai ziceti ca-i urta ceea ce stiam si eu :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De ce va incurcati cu improvizatii,la dezmembrari gasiti cotiera originala de G5,acolo am gasit si eu la o dezmembrare din Bucuresti pe Popesti Leordeni la 4.5mil.Lei arata ca nou si asta la prima cautare :soare:

Asa ca mai bine luati unul original de la dezmembrari decat unul universal care arata urat si strica interiorul masinii. :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am anunt la dezmembrari de cateva luni, si nu am gasit inca o cotiera. Am sunat prin Timisoara pe la toate schrot-urile si nimic. Sunt ceva cotiere de vanzare pe topicul vanzari, care s-ar potrivi si pe Golf 5. Userul IoneLL are asa ceva. Daca exista vreun posesor de cotiera de la IoneLL, il rog sa posteze cateva poze si impresii. Merci.

Modificat de Co5ma
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Co5ma am vazut anuntul de la dezmembrare la 4tuning am sunat la firma respectiva si au avut pe stoc 2cotiere de G5 asta era in Februarie 2008 mai am nr.de telefon incearca sa suni la 0722-982257.

Bafta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am vrut sa comand cotiera g 5 la scorpion in galati si mi-au cerut 15 mil cu tva fara montaj . nu era cea care vine pe g 5 ca optionala dar garantau ca se potriveste perfect , oricum cam mult.cele de pe piata de tuning sunt urite rau si nici una cu material textil macar asemanator

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!