Jump to content

Karoq - discuții generale


zorro00
 Share

Postare recomandată

  • 1 month later...

Am trecut la rotile de iarna , si ca sa vezi surpriza. Asta primavara nu era caroseria murdara. Cam de la ce ar putea fi? E la ambele roti fata.

20191104_163431.jpg

20191104_161346.jpg

Modificat de GCI
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O recomandare ar fi sa cureti bine si sa urmaresti daca mai apare. Te ajuta sa identifici mai usor posibila cauza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Au mai fost discutii asemanatoare in aria de Superb 3, concluzia a fost ca e ceara de cavitati care se lichefiaza la caldura, din poza pare ca a supurat pe la dopuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok. Curat si mai urmaresc. 

Si cam ce cavitati ar fi?

Multumesc

Am facut si eu update de soft la motor. Tpi este 2050744/11. Nu mi se pare stralucita aceasta varianta de soft. Din 1 in 2 schimba mai repede, parca nu mai patineaza discul pt viteza a 2a. Indiferent de cat de agresiv plec de pe loc (doar in D, in S nu am incercat) doar la 1500 schimba. Socul la trecerea din 4 in 3 a disparut. In S smunceste ambreiajele se aud si se simt socuri in pedala. 

Cutia parca se simte mai legata de motor (la schimbarea din 1 in 2)dar masina e parca mai lipsita de vlaga la viteze mai mari.  Am viteza constanta ( sa zicem 80) si pana sa se simta o oarecare accelerare trec 2 3 4 secunde. Poate ar trebui combinata aceasta accelerare cu trecerea in S. Mai vedem.

Cand am ocazia in trafic aglomerat si cat e motorul si uleiul rece o dau pe M1.

Cam atat 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oricare doua foi de tabla sudate intr-un anumit unghi formeaza o cavitate.

Cit priveste update-ul de soft, nu prea are cum sa influenteze decisiv functionarea cutiei, poate doar livrarea cuplului e diferita si atunci cutia isi ajusteaza comportamentul corespunzator.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oare la reprezentanta ar fi disponibila noua diagrama de putere/cuplu?

Asa, macar de curiozitate.

Modificat de GCI
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 8/29/2019 at 10:38 PM, mmm13 said:

Apropo de cauciucuri! Voi cu ce dimensiune ați comandat rezerva?

Eu am luat pe cea cu dimensiuni normale și acum îmi cam pare rău. Podeaua portbagajul ui este cu aproximativ 15cm mai sus. 

Salut

daca te mai intereseaza subienctul , vezi ca am gasit in catalogul de accesorii Karoq (  https://www.skoda.ro/accesorii/cataloage-accesorii  ) la pag 49, se prezinta set roata rezerva de dimensiuni reduse.

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O mică problemă , de cîteva zile nu mă pot conecta automat la bluetooth , pare că nu recunoaste telefonul și trebuie să reiau toți pașii inițiali ..Sugestii ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sterge dispozitivele memorate din unitate, clean cache pe telefon, refa instalarea etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Topicul se inchide. Pentru probleme punctuale postati in Tehnic daca sunt cross platform sau in topic specific din aria modelului. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • vdragos a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!