Jump to content

Karoq - discuții generale


zorro00
 Share

Postare recomandată

Un amic s'a interesat de Kodiak si Karoq si despre mezin i s'a spus ca abia in noiembrie se vor primi comenzi ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu unul astept cu interes masina asta... si o echipare cu benzina 4x4, caci din ce am vazut in De, doar dieselul de 150 are 4x4 :banghead:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Inca nu se stie nimic despre lansarea oficiala in Romania si preturi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am configurat cu ajutorul lui Google translate ceva semanator Atecai comandate (Skoda are un plus automata, ca doar asa vine benzinarul) dat ceva peste 31500. Dac'ar fi pretul la noi cu 15% mai mic ar insemna un 27 000, ceea ce e f bine

Daca ar oferi si ceva pachete de dotari optionale, ar fi si mai misto, dar pe Kodiak nu vad acest lucru, putin probabil sa apara ptr Karoq

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ateca vine 4x4 pe benzina, karoq nu din pacate

vis-a-vis de pret, e doar o speculatie ... dar probabil diferenta va fi de cel putin 15%

Modificat de DOL
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Clipul de mai sus confirma si lipsa bordului digital...cel putin ciudat la cat s-a mizat pe aspectul asta in promovarea Karoq-ului.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai e echipament optional - ce e ciudat in asta? Asa e si la Passat de exemplu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este doar disponibilitate tarzie, cum este si la Seat Leon FL, vine din 02/2108, desi a fost prezentat recent.

In brosura PDF din Germania scrie clar (pagina 10)

*Voraussichtlich bestellbar ab Frühjahr 2018. = Expected to be ordered from spring 2018.

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici Golf sau Passat nu vin cu bord digital in nici un nivel de dotare, ba chiar la Golf e conditionat de alte dotari, astfel incat pretul per pachet trece de 1100 euro. Doar la Tiguan vad ca Highline'ul acum include afisajul digital, desi stiu ca anul trecut era optional ptr cele cu puteri sub 200CP.

La Passat e aproape 500 euro, deci e de asteptat ca si la Karoq sa treaca de 400 euro.

Inclusiv la Ateca au prezentat la saloane auto display'ul digital, insa probabil tot din 2018 va fi disponibil pentru clienti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am rasfoit configuratoarele de Karoq disponibile in CZ, DE, HU, etc si nu am gasit disponibila combinatia benzina si Haldex. Cred ca VW incepe sa ia in serios canibalizarea intre branduri si vor sa diferentieze masinile mai puternic penalizand Skoda cu lipsa tractiunii integrale pe benzina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O alegere cel putin ciudata, tinand cont ca la Ateca benzina a luat o felie importanta din vanzari, insa ai in plus 2wd + manuala, 4wd + manuala si 4wd + automata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici pe configuratorul francez nu e disponibil 4wd+benzina...Pacat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai da, daca nu le-a reusit celor de la VW cu mutarea productiei Skoda si prin Germania, o sa vedem foarte des ciudatenii din astea pe Skoda cu scopul evident de a le taia din vanzari in favoarea masinilor echivalente din grup.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate am aflat de la un dealer Skoda se pare ca de luna viitoare o sa avem Karoq in showroom-uri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dacă nu ma înșală prea mult vederea, cred ca am văzut un exemplar azi dimineață în zona Colina in Cluj. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In configuratorul de la vecinii maghiari, un Style cu 1.0 tsi si DSG e pe la 23.000 EUR... Daca ar aduce configuratia asta si la noi ce bine ar fi...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

23k pt. un Style cu DSG e un pret foarte bun.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • vdragos a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!