Jump to content

Skoda Superb II 2.0 TDI 140 CP 2010


andrei141592

Postare recomandată

andrei141592

Ceau!

 

Recent mi-am luat si eu o Skoda Superb II, din 2010, motor 2.0 TDI, 140 CP. Sunt foarte impresionant de dotariile si perfomanetele acesteia (mai ales ca inainte am avut un logan chel), insa sunt putin sceptic in privinta fiabilitatii, in bord are 170 000km, dar probabil in realitate sunt mai multi.

Imi place mult design-ul si simt ca ma reprezinta. Chiar daca trebuie sa bag sume semnificative de bani pentru reparatii si imbunatatiri, o fac cu draga inima. :)

1.JPG

2.JPG

Modificat de andrei141592
Link către comentariu

Wow...ce trecere spectaculoasa: de la Logan chel la Superb2! Sa va purtati sanatosi! 

Link către comentariu

Ai luat masina de la samsari? De ce nu esti sigur de km? Nu ai verificat-o inainte sa o cumperi?

Link către comentariu

@andrei141592: Salut si felicitari pentru masinuta.

Cum arata tapiteria ? Este un semn bun pentru rulaj, macar aproximativ. Ai o poza cu scaunele fata ? 

Volanul si schimbatorul arata bine.

Link către comentariu
andrei141592
Publicat (modificat)
17 hours ago, Catalin M said:

Ai luat masina de la samsari? De ce nu esti sigur de km? Nu ai verificat-o inainte sa o cumperi?

Am luat-o de la un tip care le aduce, si recent am aflat ca obijnuieste sa dea km inapoi la masini. Am verificat-o doar la un service universal, nu am avut nici o reprezentata prin imprejur. Luna viitoare o duc la reprezentata sa imi schimbe distributia, am sa ii verific km atunci, doar de curiozitate.

 

17 hours ago, sebip said:

Wow...ce trecere spectaculoasa: de la Logan chel la Superb2! Sa va purtati sanatosi! 

Multumesc! :D

 

7 hours ago, 75NOR said:

@andrei141592: Salut si felicitari pentru masinuta.

Cum arata tapiteria ? Este un semn bun pentru rulaj, macar aproximativ. Ai o poza cu scaunele fata ? 

Volanul si schimbatorul arata bine.

Tapiteria (piele) arata foarte bine, insa o cunostinta mi-a spus ca scaunul soferului a fost retapitat recent.

 

Oricum ar fi, imi asum riscul si sunt dispus sa platesc eventuale reparatii. :) 

Modificat de andrei141592
Link către comentariu

Andrei, indiferent ce spunem noi aici pe forum cred ca are nevoie de un filtraj serios din partea ta. Suntem foarte multi care vb din auzite sau chiar patite, si eu am trecut de la logan la jetta si am fost super entuziasmat ca si tine la inceput. Indiferent cati km are masina impportant este ca tu sa fii multumit de ea si sa fie stabila pe drum la viteze de autostrada.. poate gresesc dar daca e vreun bai cred ca va iesi la liman.

Asa ca savureaza aceste momente indiferent de ce spunem noi!

Link către comentariu
andrei141592
Publicat (modificat)

Foarte bine spus Bogdan. Multumesc! :)

Modificat de loghy
Quote post anterior
Link către comentariu

salut. 

masina vine din sudul franteisi  sigur are mai multi km ( majoritatea  la vanzare au 220k) dar daca a fost intretinuta cum trebuie o sa stai linistit.

sa o stapanesti sanatos 

Link către comentariu
mihai.onu94

Bine ai venit pe forum! Sa o stapanesti sanatos!

Problema din punctul meu de vedere nu sunt km in sine, pentru ca o masina neintretinuta si cu putini km va fi mult mai slaba din multe puncte de vedere decat una cu km mai multi dar intretinuta corect, iar 250.000 km nu sunt multi pentru un motor diesel. In schimb, tu ai dat o suma de bani pe masina cu km care ii are actual in bord, suma mult mai mare decat daca km aratati ar fi fost reali. Sa zicem ca ai fi cumparat masina si daca era prezentata cu km reali (sa zicem 100.000km in plus), ar fi fost aceeasi masina, ar fi mers la fel, tu ai fi condus-o la fel, dar ai fi ramas cu mai multi bani in buzunar. Deci, bucurate de masina si citeste pe forum una alta ca sa vezi probleme specifice ce pot apare, succes!

Link către comentariu

Felicitari, frumoasa achizitie! Masina poate sa aibe oricati km, e mai putin important, atata timp cat masina a fost bine intretinuta. Iar atata timp cat tu vei avea grija de ea, te va duce si te va aduce fara probleme.

Sa aveti numai drumuri bune!

Link către comentariu
andrei141592

Dragi colegi, va multumesc pentru urari si incurajari! ^_^

Link către comentariu
On 5/11/2017 at 3:54 PM, andrei141592 said:

Am luat-o de la un tip care le aduce, si recent am aflat ca obijnuieste sa dea km inapoi la masini. Am verificat-o doar la un service universal, nu am avut nici o reprezentata prin imprejur. Luna viitoare o duc la reprezentata sa imi schimbe distributia, am sa ii verific km atunci, doar de curiozitate.

Oricum ar fi, imi asum riscul si sunt dispus sa platesc eventuale reparatii. :)

Uite de asta prospera samsarii, gasesc cumparatori care nu verifica masina asa cum ar trebui. Rulajul este foarte important, una este sa cumperi si sa ai masina cu 150.000 km reali si alta este sa ai una cu peste 300.000 km. La un rulaj mai mare cresc riscurile sa ceara bani. Iar daca tot aleg  masina cu multi km macar sa stiu cati sunt si sa platesc un pret corect pentru masina.

Sa o folosesti sanatos si sa nu ai probleme cu ea!

Modificat de Catalin M
Link către comentariu

De curiozitate, cat a costat ? Sa te bucuri de ea si cati mai multi km.

Link către comentariu
andrei141592

8500 e, a costat.

Multumesc!

Link către comentariu

Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea. E f ok la bnii astia. 

Buna alegere !

Link către comentariu

Sa te bucuri de ea fara probleme Andrei! 

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!