Jump to content

Recensamant Superb 3


75NOR
 Share

Recensamant Superb 3  

102 voturi

  1. 1. Ce tip de caroserie ?

  2. 2. Ce tip de motorizare ?

  3. 3. Ce tip de transmisie ?

  4. 4. Ce tip de tractiune ?

  5. 5. Ce motorizare ?

  6. 6. Ce echipare ?

  7. 7. Ce culoare ?

  8. 8. Ce dimensiune pentru roti ?



Postare recomandată

Deschid acest "sondaj/recensamant" in ideea de centraliza optiunile posesorilor de Superb3, in felul asta facem si un fel de "profilul cumparatorului"...

Va rog votati numai masina pe care o detineti/ati comandat-o, fara wishful thinking :) 

Va rog adaugati si un comentariu intr-un post pe topicul asta.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hatchback (ca e mai corect decat berlina), din Martie 2016, 2.0 TDI, 150 CP, DSG6, cu diverse adaosuri gen ACC 210, ParkPilot 3.0, Amundsen NAVI, Jante Zenith (18'), Sun-Set, etc. Argintiu briliant.

Momentan 35,000 de km, cu diverse probleme intalnite (mai mari si mai mici).

Modificat de Habba
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Habba: daca e sa fim foarte corecti o sa-i spunem "notchback", nu hatchback. Dar, pentru ca suntem francofili, s-a impamantenit "berline" 

https://www.carkeys.co.uk/guides/what-is-a-notchback

Am votat si eu cu masina din profil :) 

 

In alta ordine de idei: sunt foarte curios cine are L&K berlina, 4x4, TDI190 si nu vrea sa ne-o prezinte :nono:;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu stiam ca e liftback varianta de caroserie stil sedan, dar care are haion.

Nu puteai sa faci poll cu voturile la vedere, nu anonime? Asa se vedea cine ce si cum.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

2.0 TSI 220 DSG - Style, Business Grey, suspensie sport, directie progresiva, sunset, scaune fata spate incalzite, duze incalzite, parbriz incalzit, volan incalzit cu padele pt dsg, roti pe 18 Zenith (anvelope Hankook Ventus Prime 2),  columbus 8 inch navigatie, fabricata aprilie 2017... pt moment zero km :).

Modificat de corbu33
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

20 hours ago, The_Ego said:

Nu puteai sa faci poll cu voturile la vedere, nu anonime? Asa se vedea cine ce si cum.

Multumesc de sugestie. Am editat, uitasem sa bifez optiunea, acum e ok. A fost primul meu poll :) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ambition Gri Business TDI 190 Manuala Fata Berlina cu PDG si carlig de remorcare (o face mai grea) comandata in iulie 2015 . 

Wow mai am un pic si fac 2 ani.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@nsm tu chiar ai avut printre primele S3-uri din tara... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A avut nevoie de omologare individuala si a am mai primit un set de numere rosii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Dudu featured şi unfeatured this topic

1.4tsi 150cp, Moon White, berlina, Septembrie 2016, ~9800km fara probleme pana acum, si sper ca si de acum inainte sa fie la fel. Eu am luat dotari mai ciudate dupa cum ar spune unii, dar sunt exact cele pe care mi le-am dorit si care se pliază perfect pentru nevoile mele.

@nsm si a mea a avut nevoie de omologare individuală, nu stiu de ce, ca bănuiesc că nu sunt mai putin de 10 ca ea. Poate din cauza dotărilor ceva mai...diferite fata de ce iau altii?!

Modificat de RzzV
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pot sa ma inscriu si eu in "clubul" celor cu dotari ciudate ? :) 

2 hours ago, RzzV said:

 Eu am luat dotari mai ciudate dupa cum ar spune unii, dar sunt exact cele pe care mi le-am dorit si care se pliază perfect pentru nevoile mele.

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@75NOR Tu ai motorizare rara, nu neaparat dotari ciudate :)) Poate dotari ciudate pentru tara noastra, comparativ cu majoritatea :D Suspensia, directia si jantele ar intra la categoria aia :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pare ca se poarta "ciudat", ca a mai aparut unul: @corbu33 Hai odata, cand o ridici si cand ii faci pictorial si toate cele ? :) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ciudate ziceati? Rare? Da' de de oameni cu combi. Acum inteleg de ce s-a speriat agenta de vanzari cand mi-a intarziat masina si i-am zis ca i-o las in brate si iau alta din stoc...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@_ionut: corect, noi ca popor in general fugim de combi-uri :( cand ne alegem masina noua. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La omologare nu conteaza dotarile cred. Conteaza caroseia, motorizarea, transmisia, cutia de viteze

Majoritatea aduse de dealer initial au fost 2.0 TDI 150 cai M6 sau DSG si 2.0 TDI 190 DSG, toate sedan. Stiu asta din disponibilitatea de drive test in iulie 2015.

A mea a fost prima TDI 190 M6 si de aici nevoie de omologare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vine vine... maine dupa amiaza rezolva baiatul :) adica azi dc ma uit la ceas

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Skoda Superb Ambition berlina, 2.0 TDI, 150hp, M6, tractiune fata, 17" Zeus, Albastru Lava plus ceva optionale gen faruri xenon, comenzi volan, incalzire scaune fata, maxidot color, duze incalzite, haion electric fara pedala, kessy fara alarma, canton, covorase cauciuc, plase, drive mode selection, led extins , stergator luneta.

Multumit de masina, 13.000km. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@skoderia: te rog sa si votezi in Poll, vad ca nu ai votat inca :) Ms fain. Ca sa tinem graficele corecte :lol: si sa vedem vot si la Albastru Lava :) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Skoda Superb Ambition, 1.4TSI - 150cp, manuala, 17" Helios, Bej Cappuccino, Cleverpack Ambition si asa cum spunea aici cineva "daca e bal, bal sa fie" :) + DCC

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Skoda Superb Sportline 2.0 TDI 190 4x4 DSG, 19" Vega rims, grey business, adaptive drive, xenon etc etc, fara trapa din pacate :(

Vine cam la sfarsitul lui septembrie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@darksun: in sfarsit apare un Superb cu jante mai misto ca ale mele :lol:  O sa te bat la cap sa pui poze :) 

Bine ai venit printre noi si asteptare usoara :) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc @75NOR, astept cu nerabdare dar o sa dureze. Cu siguranta o sa o prezint aici, mai ales ca am primit niste informatii care ma tot rodeau si nu le-am primit de la dealer.

Culoarea am vrut sa fie dragon skin, din pacate sotia nu a fost okey cu asta (2 flashy cica).

Am renuntat la trapa pentru suspensie adaptiva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@darksun felicitari pentru motor si echipare. Imi place foarte mult interiorul sportline, mai ales scaunele, iar exteriorul desi nu are foarte multe diferente sunt de efect (de exemplul spoilerul negru de pe muchia haionului). Culoarea Business Grey e o alegere buna pentru ca face contrast bun cu spoilerul si oglinzile negre, si jantele antracit. In acelasi ton trapa ar fi adaugat si ea inca o pata de negru pe plafon dar compenseaza SunSet si insertiile negre in loc de crom.  

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc @rempha ! Astept sa vina si o prezint :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!