Jump to content

Brady Trade


vlad21
 Share

Postare recomandată

Pai asta era ideea, ca sunt multe argintii, si tu mai echilibrezi raportu' asta :cheers:

Sa o folosesti sanatos!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@DRAPAR: culoarea este visiniu metalizat, nu argintiu. Parca mai este cineva pe aici cu exact acelasi model si aceeasi culoare...

<{POST_SNAPBACK}>

Nu zau! Cine oare ? :cheers:

Asta spunea si DRAPAR. El, Michael si Horgarban au Fabii argintii. Iar acum si noi suntem 2, deci raportul va fi mai echilibrat. Daca-l mai punem si pe Vially cu albastru iese egalitate.

Referitor la consum. Esti in rodaj si se pare ca nici nu ti-ai menajat masina. De-aia ai 9.5. Stai si tu mai calm in primii 1500km. Te sfatuiesc sa nu depasesti 110-120 si sa nu ii dai acceleratii pana la fund. Las-o sa se mai aseze putin. In mod normal afara nu ar trebui sa sara de 7.5 daca nu o incarci si nu tragi la maxim de ea. Eu, mergand calm, scot cam 6-6.5 . Chiar am facut un consum Bucuresti->Paltinis si retur si mi-a dat 6.2 in conditiile in care am avut drum destul de liber si aerul l-am folosit doar 1/2 din drumul de intoarcere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ fabiboy - Citeste topicurile referitoare la consum Fabia, Fabia 1,2 HTP s.a.m.d. Te vei lamuri cu privire la consumul masinii tale, modul de conducere in primii 1500 km, parametrii pe care trebuie sa-i urmaresti in primii km ai Fabiutei tale.

Mult succes si multi km fara nici un fel de probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut, ce pot sa spun dupa ce am citit acest subiect este ca ceva imi suna putred.

Nu vreau sa iau apararea nimanui dar cred ca este putin nedrept sa fabulezi asa ceva despre un dealer oricare ar fi el, sa-ti spun si la ce ma refer...:

1. Sa spui ca ai asteptat 15 min dupa o masina de drive test pana a plecat proprietarul mie sincer imi pare ceva aberant sau cu substraturi; ceea ce ai spus tu nu se poate spune despre un dealer care are 4-5 masini noi cel putin, in asteptare de drive test ...

2. Vanzatorul nu are acces la cheile masinii care este in service si nici nu are cum sa le obtina.

3. Care ar fi interesul lui sa faca un drive test cu o masina deja folosita de un client? cand are 4-5 masini noi la dispozitie? Drive testul nu se face pentru a demonstra clientului calitatile pe care le are masina? Daca am dreptate cum le demonstrezi mai bine cu o masina noua sau cu una venita in service la reparatii...

Pot sa continui dar nu are rost pentru ca poate sa para ca iau apararea cuiva sau mai stiu eu ce.. de ce am postat aici? simplul motiv ca nu imi pare corect ca cineva sa spuna aberatii.

Eu personal am un vw dar la firma unde lucrez sunt numai skode si sa nu crezi ca am vreo legatura cu Brady le am de la Delcar(Brasov).

Sunt de parere ca skoda = best combo pret/calitate, avem skode si la over 200.000 km care n-au nici o problema, firma fiind de distributie.

Fabiboy, delarul NU are nici un interes in a-ti intarzia tie comanda sub nici o forma, este interesul lui sa-ti vina cat mai repede si cat mai bine, deci nu poti sa dai vina pe dealer ca nu ti-a venit masina, mai degraba poti sa intrebi pe importator ca el ti le aduce-n tara.

Anyway, masinile vin pe aceleasi platforme, VW, Skoda, Audi, Seat, Porsche ... tu ai asteptat pentru Skoda eu am asteptat cu VW meu luat direct de la importator :) ..., asta este, dar sa da-i vina pe delar sau sa regreti ca te-ai dus acolo, asta este deja prea mult, imo.

Nu uita ca masina poate sa intarzie in vama din cauza companiei de leasing, sunt multi factori care pot intarzia masina sa ajunga la timp de accea importatorul isi ia o marja de timp mai mare sa fie sigur.

Mai sunt o gramada de chestii pe care sunt convins ca multi dintre voi le stiti.

Best Regards.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

SALVE

Si eu am comandat la craiova sambata 07 mai 2005 o skoda fabia 1.2 HTP visniu metalizat, am gasit si poze cu ea pe net o gramada dar vroiam sa va rog cei care o aveti deja acasa daca puteti sa postati ceva fotografii sau sa imi trimiteti la mail lucian252001@yahoo.com.

Cam in 3 saptamani zic ei ca vien dar nu imi fac iluzii.....:D

MERCI

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bravo mai baieti. Se pare ca echipa Fabia se intareste pe zi ce trece.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fericit sint-astazi o iau si eu,se afla in iuliu maniu-e murdara-o spala ei si imi pun alarma,apoi plec cu ea-revin cu impresii--astazi se fac fix 2 luni de cind am comandat-o,sintfoarte multumit de Brady-sper sa fiu si in continuare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@cristi.v: Felicitari si sa-ti mearga bine masina!

@horgarban: Echipa Skoda este in crestere!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@lukas75: ti-am trimis pe mail cateva poze cu fabiuta mea, tot visinie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

drasto_2004

eu in perioada in care vroiam sa fac comanda, am fost la un drive test la porsche aviatiei cu o octavia II diesel si imi paru zgomotosa .avand o carte de vizita de la brady,am sunat sa mai conduc un alt diesel pentru ca masina de la porsche intelesesem ca fusese lovita.cel de la brady a fost forte amabil spunand ca revine el cu un tel cand o sa aiba masina libera.au trecut aproape 2 luni si nu am primit nici un telefon desi ei spuneau ca se lupta pentru orice posibil client.pierderea lor.am facut comanda la porsche si am fost tratat foarte frumos.acum de seriozitate nu va pot spune nimic pentru ca inca masina cu a venit.oricum cel ce se ocupa de comanda mea a facut si comanda unui prieten caruia ia venit masina deja deci pot spune ca am fost acolo cu o oarecare recomandare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

super ieftini, si fac treaba buna. cel mai tare service!Parerea mea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@lukas75: ti-am trimis pe mail cateva poze cu fabiuta mea, tot visinie.

<{POST_SNAPBACK}>

MERCI

E BETON CULOAREA.

Am si eu o intrebare, tetierele spate sunt in dotarea standard sau le-ai pus tu suplimentar ca am uitat sa intreb la dealer????

Eu mai am vreo 10 zile minim dupa spusele lor pana vine asa ca o sa fim 3 VISINII daca am inteles bine pe forum.

ALTE IMPRESII DESPRE MASINUTA???? Cum se comporta so far??

Asta ca sa stiu la ce sa ma astept din primele zile.... ;) Desi am carnet de 2 ani nu am mai condus si acum pt remember mai fac ceva ore tocmai pe LOGAN:)

Se conduce usor nimic de zis dar puteau sa il faca mai mic, nu era nevoie de atata spatiu si inaltimea care o are:) Parca totul e exagerat la el.... Cand am auzit ca se mai da si spaga sa iti vina in 2 - 3 luni culoarea de o vrei m-am crucit:);)

Vecinul meu are tot logan si e ditamai bossul in severin iar motivatia lui e una ffff simpla: am luat-o pentru ca la orice colt de strada se gasesc piese sau parbrize sau ce s-o mai duce la ea. In schimb am combinat (doar aratandu-le pozele de la tine si dotarile masinii pe net) inca 2 colegi sa isi ia asa ceva. Unul dintre ei oscila intre skoda si opel astra dar a renuntat repede la opel.

salutare si sa speram ca la AUTEC is seriosi si vine la termenul stabilit.

APROPO cam acre a fost intarzierea in zile la livrare la masinutele voastre??? Sau si mai rau, v-a adus-o vreun dealer mai devreme decat stabilise initial???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Desi am carnet de 2 ani nu am mai condus si acum pt remember mai fac ceva ore tocmai pe LOGAN:)

Se conduce usor nimic de zis dar puteau sa il faca mai mic, nu era nevoie de atata spatiu si inaltimea care o are:) Parca totul e exagerat la el.... Cand am auzit ca se mai da si spaga sa iti vina in 2 - 3 luni culoarea de o vrei m-am crucit:);)

<{POST_SNAPBACK}>

OT: Ghinion daca te prinde de fraier sa dai spaga la LOGAN, dar nu trebuie sa generalizezi la nivel national prin aceasta afirmatie. Mie mi-a venit LOGAN-ul acu cateva zile, luni mai exact, fara spaga, fara "interventii"/"atentii", cu tot cu culoare metalizata, deci se poate ! ( restul parerilor despre LOGAN nu le comentez aici...)

Modificat de d_andrei
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

MERCI

E BETON CULOAREA.

Am si eu o intrebare, tetierele spate sunt in dotarea standard sau le-ai pus tu suplimentar ca am uitat sa intreb la dealer????

Eu mai am vreo 10 zile minim dupa spusele lor pana vine asa ca o sa fim 3 VISINII daca am inteles bine pe forum.

ALTE IMPRESII DESPRE MASINUTA???? Cum se comporta so far??

Asta ca sa stiu la ce sa ma astept din primele zile.... ;) Desi am carnet de 2 ani nu am mai condus si acum pt remember mai fac ceva ore tocmai pe LOGAN:)

Se conduce usor nimic de zis dar puteau sa il faca mai mic, nu era nevoie de atata spatiu si inaltimea care o are:) Parca totul e exagerat la el.... Cand am auzit ca se mai da si spaga sa iti vina in 2 - 3 luni culoarea de o vrei m-am crucit:);)

Vecinul meu are tot logan si e ditamai bossul in severin iar motivatia lui e una ffff simpla: am luat-o pentru ca la orice colt de strada se gasesc piese sau parbrize sau ce s-o mai duce la ea. In schimb am combinat (doar aratandu-le pozele de la tine si dotarile masinii pe net) inca 2 colegi sa isi ia asa ceva. Unul dintre ei oscila intre skoda si opel astra dar a renuntat repede la opel.

salutare si sa speram ca la AUTEC is seriosi si vine la termenul stabilit.

APROPO cam acre a fost intarzierea in zile la livrare la masinutele voastre??? Sau si mai rau, v-a adus-o vreun dealer mai devreme decat stabilise initial???

<{POST_SNAPBACK}>

La mine a avut 1 saptamana intarziere, dar nu datorita dealer-ului. A fost o problema in Curtici cu un lot de masini. Stiu sigur asta pentru ca dupa ce am intrebat la dealer am dat cateva telefoane si m-am convins ca nu ma pacaleste.

B)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1- Livrarea Logan-ului nu mai e de mult o problema. Orice versiune/culoare vine in 1-2 saptamani maxim (a trecut euforia de inceput)

2- Tetierele spate sunt in standard (cel putin la Cool/Ambiance/Elite)

3- De multe ori mai au intarzieri la livrare, dar nu e ceva exagerat (au fost f rare cazurile cu intarzieri mari si uneori cu final fericit - vezi fabiboy ;) ). Ideea e ca ei iti spun la inceput cel mai fericit caz (din cauza asta nu prea sunt multe cazuri cand vine mai devreme). Oricum, intarzierile nu sunt din vina lor si daca te pot ajuta te ajuta (daca au informatii de la importator).

4- Impresii despre masina gasesti in alte topic-uri - sunt destule. Puna mana si studiaza-le ca o sa te ajute ;).

5- Desi Logan-ul merge destul de frumos, o sa vezi o mare diferenta cand o sa te sui in Fabie. Si o sa simti fiecare euro dat in plus - merita cu varf si indesat. Btw, daca vrei sa vezi cum merge de ce nu te duci la un drive-test?

Sa fie cu noroc si s-o stapanesti sanatos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@lukas75: vad ca ti-a raspuns stefan_ieu la toate intrebarile. Confirm si eu cele spuse de el. Eu am avut de ales intre Clio, Fabia, Megane Sedan, VW Polo si in cele din urma m-am hotarat la Fabia. Eram dinainte nebun dupa masinuta asta si dupa face liftul 2005, chiar ca nimeni nu mi-o mai poate scoate din gratii...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

:D tocmai am fost sunat de la BRADY de d-sra ALEXANDRA care m-a anuntat cu "mahnire" :banghead: ca termenul de livrare la mult asteptata OCTI-TOUR se decaleaza cu circa una bucata saptamana...

totusi, pe langa faptul ca si-a cerut mii de scuze, am cazut de acord, ca drept "bonus" ptr faptul ca masina intarzie, sa schimbam culoarea din rosu (0euro), in argintiu diamant (325 euro) cu plata juma/juma...

aveam de ales intre alarma sau pachet de drumuri grele; totusi am preferat culoarea din considerente estetice si practice (se vede mai puti praful pe argintiu, dar nu are prestanta celei negre) :D

Modificat de demon
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Intr-un final asteptat (cu infrigurare) am reusit sa-mi ridic aseara masina din semnatura.

Un micut minus la capitolul verificare inainte de vanzare, pentru dealer(brady, ca despre ei e vorba), pentru ca am avut o problema cu geamul din dreapta fata, care agata niste fire de la boxe, si troncanea la inchidere - am remarcat eu chestia asta in momentul cand am verificat geamul, de unde am inteles ca ei nu au testat functionalitatile masinii-.

M-au pus sa ma duc de dimineata la ei, m-au rezolvat pe loc, in mai putin de o ora, mi-a placut cum au lucrat (curat, ingrijit). Sper sa nu fiu nevoit sa ajung in service, dar impresia facuta este buna, si la ei ma duc data viitoare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

Sa o stapanesti sanatos! Sau cum se zice mai nou: sa te duca si sa nu o duci! :(

Cat timp ai asteptat de cand s-au incheiat actele?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc la fel.

Am incheiat actele la sfarsitul lui august, si mi-au zis termen aproximativ de predare 31 octombrie, deci cam eram in grafic. Am vrut mai multe optiuni pe ea, ocazie cu care a durat cu 2 saptamani mai mult decat daca nu ma aberam.

Deci in mod normal, daca nu vrei mai multe optiuni decat un standard(de bun simt), 1 luna jumate.

In principiu, masinile cu 2 geamuri electrice si fara climatronic se gasesc deja "fabricate" si le adauga usor componente suplimentare.... Daca in schimb vrei electric, sau airbaguri suplimentare dureaza mai mult. Totusi detaliile astea din cate mi-am dat seama eu, nu tin de Brady, ci mai mult de skoda si poro.

Adica a fost ceva de genul, dupa ce am dat banii, a intrat comanda in doua sau trei zile, dupa aia a intrat masina in fabricatie dupa 2 sau 3 saptamani :) , dupa aia mi-au livrat-o la vreo saptamana. Ce a tinut de Brady a fost ca vineri era masina la incarcat in curtici, si luni seara am luat-o(mi-au montat alarma si cd), deci s-au miscat foarte foarte repede.

Modificat de sfinx
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Sincere salutari,

Dupa ce m-am hotarat sa-mi cumpar Skoda am fost la Porsche si la Avia. Am plecat mai mult decat dezgustat de inganfarea si dispretul celor de acolo. Apoi am aflat de la prieteni ca la Brady stau altfel lucrurile si am incercat si acolo.

Super de treaba baietii. Masina mi-a venit dupa doua saptamani, timp in care ma sunau sa-mi spuna unde e masina ( vezi ca e in curtea fabricii, vezi ca e in Curtici, vezi ca e pe drum...) Pe langa faptul ca te ajuta sa-ti cumperi exact ce-ti trebuie (daca esti nehotarat) iti fac si mici cadouri care conteaza ( un CD mp3 player, o alarma etc....)

Ieri am avut curiozitatea sa merg la ei la service cu un zumzet in borbagaj ( era de la placutele cu numerele ) si tin sa spun ca aveam impresia ca sunt in alta tara. Super de treaba baietii de la Brady Trade. M-au servit cu cafea si apa plata, nu m-au luat peste picior si respectul fata de client e la el acasa.

Daca va ganditi sa va luati Skoda, mergeti la Brady si bag mana in foc ca plecati multumiti. ( Eu m-am imprietenit cu Dl. Costin care este mai saritor decat familia mea atunci cand ii ceri ajutorul )

P.S. - Sper sa nu va fi plictisit cu povestioara mea, dar sunt mai nou pe aici vreau sa va impartasesc cat mai multe B)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai asteptam impresiile si dupa ce ai cumparat masina, precum si cele din service. Vreau o comparatie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai asteptam impresiile si dupa ce ai cumparat masina, precum si cele din service. Vreau o comparatie.

<{POST_SNAPBACK}>

:banghead: este masina pe o recomand tuturor celor care cauta cel mai bun raport calitate/pret. Stabila, confortabila, incapatoare, fiabila si ieftina. S-ar putea sa spuneti ca sunt subiectiv, dar asta gandeam si inainte sa o cumpar. Noroc ca nu mi-am schimbat parerea - cam am obiceiul :D

Despre service... am mai zis -> cei de la brady roolz :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Si eu am comandat masina din semnatura sambata 04 feb 2006.

Am fost servit (si cand zic servit ma refer la modul cel mai serios) de domnul Voicu Costin...si un discount rezonabil :D

Cu dansul am efectuat 2-a drive tests, cu O2 1.9 TDi si respectiv 2.0 TDi.

Mi-au fost raspunse toate intrebarile (si nefiind singur la intalniri ci cu o persoana care se pricepe, am tras concluzia ca n-a zis aberatii).

Pana acum o mare bila alba, cand voi face prima revizie o voi face la ei si voi decide daca vor mai fii si altele tot acolo :D ...acum astept OZN-ul :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Din pacate va voi spune ceva dezamagitor, dar cred ca deja stiti.... Toti dealerii au angajatii lor romani...

Eu prefer Brady Trade, pentru ca de acolo mi-am luat masina din semnatura, cu un discount rezonabil. Acolo am cunoscut prin intermediul "formei de agregare" numite cash, electricieni, mecanici, tinichigii, receptionisti, magazioneri, suuper toti. fac si acasa tot ce vrei, ca la service, la jumatate de pret. Piese , consumabile, orice vrei cu reducere la preturi OK de la ei (pe unele le iau ei cu reducere mare pentru ca sunt angajati, pe altele le incarca pe facturile platite de asigurari). Din nefericire nu exista un service sau dealer unde sa lasi masina si cheile si sa fii 100% sigur de ce se intampla.

Imi place Brady pentru ca daca esti cu adevarat interesat de masina ta, poti intra in service cu ea la revizie, dai o mica atentie si te lasa sa stai langa ea si vezi exact ce ii fac. daca nu dai nimic, dupa un timp incep sa-ti spuna ca nu ai voie in service, nu ai instuctaje de protectie facute, politica firmei nu permite.. si te invita elegant in sala de asteptare unde poti vedea (asa zic ei) pe camera video tot ce se intampla in service.

Dezamagitor...

La Porsche e jale..

Avia Motors au un service in Bucuresti pe strada Biruintei, in militari, unde poti face revizii sau altceva si te lasa sa stai langa masina, deci fara dubii. Sunt OK si ei , din punctul meu de vedere

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!