Jump to content

Brady Trade


vlad21
 Share

Postare recomandată

Sper sa nu se supere nimeni pentru cele de mai jos:

In luna martie ac , am fost cu un prieten care si-a cumparat(din nefericire pentru el) un G5 SH, pentru a face o inspectie sau verificare inainte de a da bani pe ea. Dupa ce s-a facut verificarea masini au constatat cateva lucruri minore printre care : oglinda zgariata, bara spte atinsa senzor de temperatura ars, masina fiind din 2005 si aratind foarte bine a cumparat-o.

Acum incepe distractia: dupa doua luni i s-a aprins martorul de air bag si a fost cu ea la PBN pentru verificare si surpriza:masina nu avea airbeg sofer si pasager, centurile bineinteles ca erau legate cu o siguranta si nu mai avea capsula pirotehnica si atunci a inceput sa caute mai in amanunt si aconstata ca senzorul de temperatura era ascuns in far cu firul taiat, ventilatorul nu era al iei, pragul din drepta indoit,instalatia de climatronic nu functiona in concluzie masina a fost lovita rau.

Tin sa mentionez ca are nota de constatare de la service si tot ce v-am relatat este foarte adevarat ne avand nici cea mai mica intentie sa mint sau sa discreditez acest service.

Ps: a fost la acest service binenteles la recomandare vanzatorului tinind cont ca la PBN/PBV te programeaza la 2 saptamanai.

Mare greseala care la costat destul de mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate in martie eram doar client ... Imi pare rau pt prietenul tau.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

salutare tuturor (mai putin celor d la brady)

mi am cumparat in leasing d la brady in noiembrie noua fabia. oamenii astia sunt incompetenti!! au incurcat treburile in asa hal k dupa o luna nu aveam nr definitive si eu nu mai puteam folosi masina!!

am ales masina si in vreo 2 sapt a venit. s a ocupat dl savulescu. cei d la unicredit mi au spus k s ocupa ei d tot si voi fi sunat sa ridic numerele definitive. dupa 2 sapt aflu k s a pierdut factura! brady a trimis toate documetele dar unicredit nu a primit si factura. fiecare dadea vina p celalalt. de fiecare data mi s spunea ca rezolva intre ei problema. am mirosit unde e buba pt k savulescu avea variante diferite pt mine fata de cei d la firma prin care luasem in leasing masina. i am rugat d sute d ori sa verifice dosarul,poate s a facut o greseala. in prima zi fara autorizatie provizorie am mers la ei si surpriza, factura era in dosar! d savulescu si inca o tipa cu care vorbisem la tel nu am dat. am luat o, am dus o personal la unicredit, am facut o reclamatie la opc si m am intors la ei. cand au auzit d opc s a gasit repede solutia:au modifict cu pixu data de inceput si expirare a autorizatiei provizorii!!! au pus o stampila, au gangurit ceva cu scuze bla bla...eu le am urat d sarbatori fericite.

nu recomand brady!! parca si acum ii aud p cei doi cum ma linisteau la telefon k ei sunt profesionisti si au rezolvat tot c tinea d ei.

a, si nu m au intrebat daca vreau presuri, le au pus de parca imi citisera gandurile.

Modificat de casgoro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

casgoro, incearca sa scrii corect si lizibil, tu nu ai folosit semne de punctuatie, spatii intre propozitii, litera mare la inceputul propozitiei, etc.

Regulamentul e destul de clar:

2. Pe l

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare tuturor (mai putin celor d la brady)

-_-

Poate cineva s

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Vreau sa multumesc celor de la Brady (si in primul rand lui Doru) pentru ca au raspuns promt si ne-au inveselit party-ul cu materialele promotionale pe care le-au trimis. :(

Modificat de Amy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, super materialele! Trebuie sa sun pentru un drive cu RS ASAP. :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu vreau sa multumesc celor de la Brady, mai ales lui Doru (scuze ca am intarziat vineri sa iau materialele) pentru materialele promotionale, care i-au incantat pe participanti!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, si pe mine ma cam tenteaza test drive-ul cu RS...daca tot e gratuit. oricum, multumim pt materialele promotionale, chiar au avut succes...unii au ramas fara ele de voie de nevoie....deh femeile astea...confisca totul ... nu se multumesc doar cu sufletul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Ce pot sa spun de' cei de la Brady,au avut un singur om CAPABIL ,care din pacate ptr.ei si ptr noi a plecat.

Dl Ionut Neacsu se numeste,dupa parerea mea era singurul de acolo care putea raspunde la intrebari de gen tehnic.Restul oamenilor de acolo vand niste coduri si cateva repere din calculator,tre' sa recunosc ca nu am discutat cu foarte multe persoane dupa plecarea dumnealui,nu ca nu as fi vrut,nu am discutat ,ptr ca restu' nu cunosc decat coduri si repere...Despre livrare nu pot sa vb decat de bine,sunt curios cum or vorbii oamenii de la service.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Brady a semnat cu statul contractul pt rabla 2008? Ca Porsche vest inca nu...sau cel putin asa sustine un agent de la ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fost la Brady pentru revizie si schimbat volant. In total a durat vreo 5 ore, ceea ce e absolut normal. Omul care s-a ocupat de masina a fost sigur pe el si m-a ajutat in plus sa mai facem si ceva ajustari la suspensie si o fixare a cablurilor cutiei de viteze ce atingeau downpipe-ul. De la mine au o bila alba pentru aceasta vizita iar la aceasta bila au contribuit si cativa colegi forumisti ce lucreaza acolo :rolleyes: !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Nu stiu daca aici ar trebui postat, dar sunt ei si probabil e mai corect sa fie in threadul lor.

Brady a lasant BradyTV, accesibil de la ei de pe site. Filmulete cu si despre Skoda.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Azi dimineata sora mea a avut un accident cu masina, o Octavia Scout luata de la Brady... Urmarile...aripa dreapta indoita putin si janta zgariata...problema e ca la roata probabil nu e doar atat pentru ca masina merge groaznic(la directie ma refer..)abia a ajuns cu ea la politie. Acum ajung si la motivul pt care am postat aici... la telefon cei de la Brady au spus ca reparatia poate dura 3 luni...da ce ii face in 3 luni... ca in timpul asta o desface bucata cu bucata si o pune inapoi un ORB...deci...e posibil sa dureze atat?? Eventual daca este cineva pe forum care ma poate ajuta cumva sa repar masina mai repede il rog sa ma contacteze. Poate cunoasteti pe cineva pe acolo pe la service, sau eu stiu...in fine..am nevoie de putin ajutor pt ca fara masina aia e legata de maini si de picioare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...
  • 2 weeks later...

Ieri am vrut sa beneficiez si eu de oferta privind lichidarea stocului si pun mana pe telefon si sun . Ma interesa valva de pe filtrul de combustibil 35 Ron in oferta . Imi raspund ca din pacate nu o mai au dar ca mi-o pot oferi in afara ofertei cu 99 Ron . Ok ma duc sa o ridic si domnul de la piese imi aduce vreo 3 curgand motorina din ele desigilate motivand ca unii cumparatori vor sa le vada sau ca meseriasii lor mai le probeaza la masini . Ii spun ca m-a facut sa bat drumul de pomana pentru ca eu nu doresc piese second hand moment in care imi spune ca mai are una in punguta . Eu personal nu o sa mai cumpar niciodata piese de la aceasta firma

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

sudberlin, din pacate trebuie sa-ti spun ca oriunde te-ai duce, trebuie sa cunosti pe cine trebuie.

eu la brady cunosc pe cineva si sunt super multumit.

la etc, etc, etc cunosc pe x-ulescu. asa merge treaba

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

am cumparat o O3 de la Brady acum ~2 saptamani, experienta a fost per total buna, d-ra care s-a ocupat de achizitie a fost in permanenta extrem de amabila si prompta, ne-a ajutat chiar si cu modificarea comenzii dupa ce fusese transmisa in fabrica, discount decent.

Singurul minus legat de experienta noastra cu ei a fost test drive-ul, facut cu un alt reprezentant de vanzari, care stiind ca nu ar fi comisionul lui nu si-a dat mai deloc interesul sa ne raspunda la intrebari, sa ne explice una-alta despre masina, nimic... O atitudine de vanzari total contra-productiva, insa am trecut rapid peste, convinsi totusi de masina in sine.

Modificat de Bwwlan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

salut,

 

mai lucreaza cineva la Brady?

 

merci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Sa ii laud si eu un pic. Sunt cu comanda data la un superb 3 -la ei. Brady de pe Iuliu Maniu. D-ra care se ocupa de comenzi este amabila, răbdătoare - m-am sucit de vreo 3 ori- alte acte alta distracție. Sa speram ca totul va fi ok pana la capăt. A..si cel mai bun discount pe care l-am obținut in București. 

Deocamdată ii recomand cu toată căldură.

Dealerul de care trebuie sa fugiți ca de dracu e PBV..scriu acolo de ce.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Revin cu impresii despre ei - in continuare tot bune. Masina trebuia sa imi soseasca la sfarsitul lunii asteia - termen de livrare 20-24 iunie. S-a decalat cu vreo luna adica vine in iulie (nu mi-e clar de ce - la un momentdat au fost niste jante cu restrictie si am fost anuntat cam dupa 3 saptamani ca sunt cu restrictie- dar nu conteaza). Problema mea majora era ca nu aveam cu ce pleca in concediu (golfuletul avand 13 ani si cam de neincredere) - si dealerul stia de asta - i-am spus clar din start ca am ales superbul vs mazda 6 tocmai datorita termenului de livrare. Dupa ceva negocieri am obtinut masina de schimb pe perioada care aveam nevoie. Va tin la curent cu impresii..sper bune.

A - si vestea proasta - a crescut euro f$%#@ mama m#$@i. Dar nu are a face cu dealerul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Si daca tot sunt pe aici - sunt dator si cu un update, Masina a venit pe 18 august - cu o intarziere de 2 luni fata de termenul stabilit - sfarsit de iunie.  Am ratat prima etapa din rabla - am prins-o pe a doua, cu morcovu si doar frunzele afara - dealerul nu s-a asteptat sa se termine asa repede. Mi-a mai scazut un pic din entuziasmul initial - nu a mers totul ca pe "roate" - si ma refer la faza cu tichetul rabla. Totusi recomand prin prisma faptului ca am obtinut cea mai mare reducere.

Urmeaza partea cu service-ul Brady - separat de vanzari - unde am ajuns, din pacate, repede, cu un scaun ce se misca stanga dreapta. Din pacate, dupa a 2-a vizita tot nerezolvat ramane. 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:offtopic: Stii ca nu esti obligat sa mergi la service tot la ei, da? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu - da' citesc topicurile cu service-uri si ma iau cu mainile de cap.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!