Jump to content

Brady Trade


vlad21
 Share

Postare recomandată

Antony-Grig

Salutare tuturor, ieri am platit si eu avansul pentru Octavia 2, 1.9TDI Elegance cu ceva optionale in oferta cu un an CASCO gratuit. :( Sunt foarte multumit de agentii de vanzare cu care am si legat prietenii si anume d-nul Voicu si D-soara Harabagiu si ii recomand cu caldura celor care isi doresc sa achizitioneze un autoturism Skoda.:Driver

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Salut,

Sunt nou pe acest forum, dar am aflat deja informatii foarte utile.

In speranta ca pot ajuta pe cineva va spun parerea mea despre Brady.

Am dorit sa-mi achizitionez o masinuta Octavia Tour si am fost in consecinta la Avia, Porsche si apoi Brady.

La Avia am nimerit la un dealer destul de amabil care-mi oferise CD-ul clasic, cardul de reduceri la service si termenul de 2 luni de livrare.

La Porsche am nimerit la un dealer foarte flegmatic pt ca se apropia ora sfarsitului de program, care nu-mi oferise decat CD-ul si un termen de livrare de 2,5 luni.

Mentionez ca ambii dealeri mi-au raspuns ca nu au Octavia Tour pentru drive-test (greu de crezut).

In cele din urma am sunat la Brady (desi intentionam sa merg la Avia pt referintele bune si discountul oferit) si mi-au spus cu o foarte mare amabilitate ca pot face drive-test oricand. Am fost la ei, la D-na Elisabeta Negoita si am obtinut chiar si un discount (constand in optionale) in afara CD-ului. M-am intors a doua zi si am facut contractul. Termenul de livrare era de 2 luni. Dupa cateva zile am primit primul telefon promis din cele 3 de pe parcursul asteptarii. Mi s-a spus cand se va fabrica masina, adica cu 2 sapt mai repede decat era prognozat initial (deci din 2 luni s-au facut 1,5). Astept al doilea telefon- cand intra masina in curtici si pe cel de al treilea- cand sa ma duc sa o iau.

Din punctul meu de vedere, numai bile albe pt Brady si pt D-na Elisabeta Negoita. Sper ca entuziasmul sa nu ma insele si sa-mi pastrez opinia pana cand o sa ma sui in masina mea (adica pe 20 oct).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu tot de la Brady am luat-o si am asteptat cam 2 saptamani de cand am facut rezervarea si pana m-am suit in ea. La pbn, ce sa zic... o nesimtire crasa, initial am vrut sa iau un g5, dar cand am vazut cat de interesat este agentul de vanzari (trebuia sa il sun eu si sa ii dau mailuri ca sa imi dea preturi, calculatie, sa imi zica de rate etc) m-am lasat pagubas si m-am reorientat spre Brady. Pana acum, super ok, astept reviziile :hainoroc:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

A sosit momentul mult asteptat, vine masina... Maine ma duc s-o iau. Asta inseamna ca vine exact in ziua in care fusesem anuntat ca va veni (adica dupa o luna jumatate - pe comanda). Mai bine decat atat nu stiu...

Despre dealer, numai bine. S-a purtat exemplar. Am fost sunat, intrebat, anuntat...tot tacamul.

Va recomand cu caldura Brady Trade.

Sper sa fie o colaborare de succes si in perioada urmatoare, de garantie si postgarantie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut

pana la finalul anului imi voi cumpara o skoda octavia II 140 cp diesel.

sunt in legatura cu delcar si brady trade.sunt din bacau dar nici nu ma gandesc sa cumpar de la automotoinvest despre care nu imi place ce am auzit.

de la brady sunt in legatura (sau mai bine zis eram) cu dsoara ana negru.de un timp nu mai raspunde la mail-am inteles ca i s-a furat laptopul .

sa vb cu altcineva?sa vb cu alt dealer?ce ma sfatuiti?

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Daca ai stabilit o legatura cu un vanzator, si ti-a placut, eu zic sa o pastrezi...in cazul de fata, da un telefon si restabileste legatura...nu cred ca domnisoara si-a luat concediu pt ca i s-a furat laptop-ul...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

am masina de la bradytrade multumit de ei pina mi-am luato dar am si eu o intrebare pe carte scrie sa vin la ei la 10000 KM dar pe plan service scrie 15000 KM la citi KM ma sfatuiti sa ma duc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu m-am dus la 14900 parca....deci ce scrie in carte este doar o sugestie...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu cat mergi mai repede, cu atat e mai bine pt. masina si in special pt. motor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La Skoda intervalul de revizii est ede 15.000 km. Service-ul recomanda la 10.000km deoarece o schimbare a ulei mai devreme reduce uzura motorului si ii prelugeste viata. Eu te sfatuiesc sa te duci pe la 10.000 km.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Referitor la Brady

Am comandat un grup 4 octavia 2 pe 30 octombrie si cei de la Brady(un anumit individ din vanzari) in afara faptului ca a fost foarte cooperant in a ne oferii cat mai multe optionale contra cost bineinteles a devenit foarte stresant atunci cand ( dupa 30 de zile ) am inceput sa cerem informatii despre stadiul masinilor. Lipsa de profesionalism imensa!! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Referitor la Brady

Am comandat un grup 4 octavia 2 pe 30 octombrie si cei de la Brady(un anumit individ din vanzari) in afara faptului ca a fost foarte cooperant in a ne oferii cat mai multe optionale contra cost bineinteles a devenit foarte stresant atunci cand ( dupa 30 de zile ) am inceput sa cerem informatii despre stadiul masinilor. Lipsa de profesionalism imensa!! :blink:

Cum il chema pe individ? da-ne si noua un nume....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Domnilor,

Nimeni nu-i perfect, dar totusi putem sa speram.

Am fost la prima revizie, de 10.000 Km, la Brady, pentru ca am fugit de Avia (puteti vedea la sectiunea Avia de ce).

In primul rand, m-au programat intr-o vineri la 12,30, trebuind sa plec de la servici ca sa ajung la timp si abia dupa o ora, la insistentele mele, mi-au bagat masina in garaj. Dar cu emotii pana au scos-o, pentru ca era pe trotuar blocata de alte masini adunate ciorchine in jurul portii, din cauza lipsei de spatiu.

Revizia a fost OK. Dar cat am asteptat (2 ore) m-am plimbat prin showroom si cascam ochii la masini, mai ales la Roomster. Am intrebat-o pe o domnisoara ceva de faruri, dar a zis ca nu stie, ca e noua (ea sau masina, nu stiu) si trebuie sa se informeze. Numai ea, ca eu - nu.

Umbland eu printre masini, la un moment dat am vazut la o Octavie cheile in contact si i-am spus aceleeasi domnisoare ca sunt cheile in masina. "Nu cred", zice ea fara sa se scoale de pe scaun. Ma duc la ea si-i zic ca fac pariu cu ea ca sunt cheile acolo, dar nu reusesc sa o misc de loc. Ma intorc la masina, scot cheile si le ridic in aer, ostentativ, ca sa le vada toata lumea, inclusiv ea. Uimire: nici nu s-a ridicat de pe scaun. Doar a strigat dupa un baiat si l-a intrebat de ce sunt cheile in masina. Pana la urma, coplesit de taria ei de caracter, i-am dus eu umil cheile la masuta la care statea cu spatele, pentru ca vorbea cu colega ei din spate.

De 16 ani ma tot intreb cand o sa gasesc si eu un vanzator care sa aiba grija de mine cu placere. Poate dupa 1 ianuarie 2007 or sa vina altii sa le arate. :)

Modificat de Daniel 57
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
Daca va ganditi sa va luati Skoda, mergeti la Brady si bag mana in foc ca plecati multumiti. ( Eu m-am imprietenit cu Dl. Costin care este mai saritor decat familia mea atunci cand ii ceri ajutorul )
Am fost servit (si cand zic servit ma refer la modul cel mai serios) de domnul Voicu Costin...si un discount rezonabil :rolleyes:
Sunt foarte multumit de agentii de vanzare cu care am si legat prietenii si anume d-nul Voicu si D-soara Harabagiu si ii recomand cu caldura celor care isi doresc sa achizitioneze un autoturism Skoda.:Driver

Vorbiti de acelasi Costin Voicu care nu mi-a raspuns la mailuri timp de o saptamana in care ii trimiteam aproape zilnic acelasi mail la care primeam doar confirmare de primire, desi raspunsul cerut era unul la modul DA/Nu sau o data aproximativa a livrarii.

Vedeti va rog si topicul http://vwforum.ro/index.php?showtopic=21565 . E vorba de acelasi domn Costin Voicu.

Impresia pe care mi-a lasat-o Costin este una de aparent interes pana in momentul in care platesti avansul. Dupa aceea ... i se rupe (scuzati limbajul)

Nu stiu daca doar eu am fost tratat asa de Costin Voicu, insa daca as avea ocazia de a lua alta masina nu as mai apela la dumnealui.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Azi am fost cu un Lupo 3L pt schimbat saboti (problema foarte stringenta). Am ajuns la brady la 7:45 iar dupa ce a sosit si prietena cu cartea service a masinii(este obligatoriu pt a deschide fisa de service sa vii cu cartea masinii) am deschis fisa la vreo 9:15. Deoarece erau ff ocupati iar eu presat de problema masinii am stat acolo pana la 12:50 cand intr-un tarziu masina a fost primita in service. Baietii s-au miscat ff bine si profesionist iar la ra 14:00 eram deja iesit cu masina pe iuliu maniu. sooo din partea mea un 9 si probabil as fi dat 10 daca nu asteptam asa mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
Vorbiti de acelasi Costin Voicu care nu mi-a raspuns la mailuri timp de o saptamana in care ii trimiteam aproape zilnic acelasi mail la care primeam doar confirmare de primire, desi raspunsul cerut era unul la modul DA/Nu sau o data aproximativa a livrarii.

Vedeti va rog si topicul http://vwforum.ro/index.php?showtopic=21565 . E vorba de acelasi domn Costin Voicu.

Impresia pe care mi-a lasat-o Costin este una de aparent interes pana in momentul in care platesti avansul. Dupa aceea ... i se rupe (scuzati limbajul)

Nu stiu daca doar eu am fost tratat asa de Costin Voicu, insa daca as avea ocazia de a lua alta masina nu as mai apela la dumnealui.

Eu cred ca ai inteles tu gresit...daca sustii asemenea chestii da-ne mai multe detalii, ce ai luat, cat ai platit etc etc...reducere ai primit?

Imposibil ca domnul Costin Voicu sa "i se rupa" de tine...eu dupa un an, tot mai sunt in legatura cu dansul, orice problema am il sun si este amabil...o data am ramas impotmolit pe camp langa Otopeni, l-am sunat sa-l intreb un nr. de tel ca sa vina cineva sa ma scoata (deci am cerut info si nu era obligat sa ma ajute, mai ales ca-l si sunasem dupa ora de servici)...si m-a ajutat.

Nu stiu, pur si simplu nu pot sa cred...

Liviu Voicu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Recomand cu mare caldura pe cei de la Brady Trade si ca dealer (consilierul de vanzari a fost foarte amabil si comunicativ) cat si ca service (am fost azi sa-mi instaleze alarma si pot spune ca au lucrat "nemtzeste" )

Modificat de holo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
Recomand cu mare caldura pe cei de la Brady Trade si ca dealer (consilierul de vanzari a fost foarte amabil si comunicativ) cat si ca service (am fost azi sa-mi instaleze alarma si pot spune ca au lucrat "nemtzeste" )

Sint foarte comunicativi si amabili pina faci comanda si platesti :wub: ,dupa aia.................sa tot dai telefoane dupa ei :ceuameni: si sa nu raspunda,sau sa furnizeze date aiurea. :screwy:

La capitolul vinzare m-au dezamagit.....tare,si inca nu a venit masina care am comandat-0 pe 14 martie[ cica e in vama din 10.05.07]. :tomato:

Sint curios sa vad cum se vor comporta pe partea de service .................

NU recomand brady trade!!!!!!!!!!!!!!! :tomato: :tomato: :tomato:

a am uitat sa va spun ....ca totusi sa aflu ceva despre stadiul in care se afla masina a trebuit sa ma deplasez pina la ei in militari

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
INCEP CU PROBLEMA ACELUI DRIVE TEST CU O MASINA A UNUI CLIENT DE SERVICE.PERSONAL NU CRED ACEST LUCRU.AM ARATAT MASINI IN SERVICE ATUNCI CAND S-A DORIT SA SE VADA ANUMITE DOTARI CE NU EXISTAU PE MASINILE EXPUSE DAR NICIODATA NU S-A PLECAT IN TESTE CU MASINILE CLIENTILOR.IN PRIMUL RAND PENTRU CA O MASINA VECHE NU VA FACE O IMPRESIE BUNA UNUI CUMPARATOR(MAI ALES UNA CARE ERA IN SERVICE-PROBABIL PENTRU A REMEDIA O PROBLEMA)

Am vazut noua Fabia. E superba...cel putin in spotul de la tv. Domnule Cristi ati incercat-o?

:)

Modificat de Mada3
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista Fabia 2 la drive-test la Brady. De ce n-o incercati chiar Dvs? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Multumesc domnilor Cristian Radu si Doru Catalin Iavorovschi pt sinceritatea referitoare la termenul de livrare,pt cooperare,amabilitate, si ii recomand celor interesati de o eventuala colaborare cu Brady Trade.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma bucur ca esti multumit de masina si sper sa iti ofere numai motive fericite de acum incolo. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

subscriu la acest topic din dorinta de a aduce foarte multe multumiri celor de la brady pentru seriozitatea si atentia cu care isi trateaza clientii.nu spun..poate sunt si persoane nemultumite,dar eu pana la ora actuala ma declar multumit pe deplin.sa revenim.... :icon_thumright:

in urma cu o luna si ceva,agentul de vanzari de la brady la care am depus comanda pentru noua fabia,ne-a sunat si ne-a spus ca am castigat o excursie in antalya,pentru doua persoane,all inclusive,totul asigurat de ei.la inceput am fost sceptici pentru ca nici unul din noi nu a mai castigat ceva,dar cand am ajuns la agentia de turism si cei de acolo ne-au inmanat biletele mi-am dat seama ca totul este serios.acum ramanea de vazut cum va fi excursia,conditiile etc etc.am ajuns acolo si am fost placut surprinsi de ce am gasit.in fine...ce vreau sa subliniez este faptul ca ar fi putut sa se tina de cuvant dar sa ofere o excursie de doi bani si gata;au dat premiul.nu a fost asa.incepand de la faptul ca am calatorit cu avionul la clasa business iar hotelul a fost de 5 stele pe bune,nu 5 stele turcesti,m-a facut sa imi dau seama ca cei care au fost in spatele acestei promotii chiar s-au tinut de cuvant si au oferit o vacanta de vis.

plus ca astazi am mers sa ridic placile cu numerele de inmatriculare,si nu a durat nici un minut. :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

mi a placut la brady trade, am facut programare cu ajutorul lui doru si la rugamintea mea, din motive de job , am rugat sa ma programeze la ora 7 a.m :angry:

am cerut o verificare cu VAS ul, ma interesa daca sondele lambda si canistra de recuperare carbon activ functioneaza ok; dupa verificare (domnul cu verificatul foarte calm si rabdator) mi-a explicat ca ce am cerut eu sa mi se verifice functioneaza foarte ok, mi a spus unde este problema asa ca o sa mi fac timp sa mi rezolv problema (pierde presiune pe undeva).

impresia a fost mai mult decit ok, oamenii ok, pt ca era o problema mai delicata - masina cu modificari - m-au lasat sa stau linga masina, am vorbit 5 minute cu mecanicul si apoi l am lasat sa si faca treaba.

mi a placut , recomand si la altii

PS: bafta brady dar va rog mult , sa nu vi se urce la cap si / sau sa va schimbati atitudinea fata de clienti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!