Jump to content

Modificari MY2018


Cristian
 Share

Postare recomandată

14 hours ago, Cristian said:

Dar cum arata la tine? Nu au inceput sa se livreze masini my2018, din cate stiu.

asa arata ...si sunt nelamurit , am comandat cu  keyless , am si  DSG la ea, normal in standard intra si wireless charger .....eu am bifat ooptiunea ...dar e posibil sa nu tina cont de ea ???

0100.jpg

010.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Optiunea de incarcare wireless nu e standard, e optionala. Masina din pozele puse de tine nu are incarcare wireless.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hm , si eu am zis la fel ...ma intorc la Dealer cu ea, in contract apare scris CLAR :  wireless charger 

 

Modificat de gabi2ctin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E vorba de comanda in Romania sau ib alta tara? 

Daca e la noi, incarcarea wireless e optional, inclusiv pe Xcellence. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai aveti cumva ceva informatii legate de DCC. Vad ca in configurator nu a aparut inca nimic pe Romania, cu toate ca in multe tari se poate comanda de ceva vreme. A mai primit cineva vreo comanda data prin februarie, martie ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cand intrebasem ultima oara la dealer despre MY18 nu stiau nimic oficial, nici macar preturile pentru optiunile disponibile pana acum. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

8 hours ago, cris2109 said:

Mai aveti cumva ceva informatii legate de DCC. Vad ca in configurator nu a aparut inca nimic pe Romania, cu toate ca in multe tari se poate comanda de ceva vreme. A mai primit cineva vreo comanda data prin februarie, martie ?

Configuratorul din Romania se actualizeaza cel mai greu. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 7/1/2017 at 10:29 PM, andrei0241 said:

E vorba de comanda in Romania sau ib alta tara? 

Daca e la noi, incarcarea wireless e optional, inclusiv pe Xcellence. 

BELGIA :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Care e adevarul pana la urma, trebuia sa vina sau nu cu wireless charger? 

Mi'e greu sa cred ca daca era standard nu s'ar fi respectat dotarile pe linia de productie

 

LE: Din pozele de topicul cu Probleme, a ta pare cel mult un Style, posibil sa nu fie standard incarcarea wireless. La englezi, de exemplu , abia pe Xcellence vine standard aceasta dotare

Modificat de andrei0241
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exact ,Style  ..la Xcellence e standar , cand ai si Key-less, pe contract am cautat dar nu am gasit nicaieri trecut alb pe nergu :(  , dealerul zice la fel , ca a fost optional ...la varianta mea 

 

 

NU mai cita postul anterior!

Este contrar regulamentului si este sanctionabil!

Multumesc pentru intelegere! 

 

Marian

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Vad ca a disparut din configurator optiunea de 1.4 tsi 6mt 4drive, pentru 4drive trebuie musai automata. E ceva recent sau mi'a scapat mie lunile trecute?

Modificat de andrei0241
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

LE: Au marit iar preturile? Pe 30.12 un 1.4 6mt 2wd incepea de la 25.199 euro, azi pe configurator apare 25.762 euro

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, au crescut iarasi preturile, asa e politica importatorului. Si la Skoda s-a intamplat la fel, exista 2 indexari ale preturilor pe an.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La indexarile astea exista sanse sa mai si scada preturile? Sau indexare=crestere de pret?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Indexarile sunt si la optionale, nu doar la pretul de baza. Asa ca pretul merge in sus, euro merge la fel..iar termenul de livrare de la 9 luni in sus. Felicitari temerarilor!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Indexarea inseamna crestere de pret. Cum sa scada pretul la o masina pentru care cererea este mult mai mare decat oferta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu contest faptul ca cererea este imensa pentru orice e suv, fie el ateca, tiguan sau kodiaq, dar indexarea se face la toate modelele din gama vag, si care nu toate se vand la fel de bine, de asta am intrebat si de o scadere a preturilor. 

Cum a spus si Ego, felicitari celor care au avut rabdarea sa astepte asa mult pentru masina!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie vazut daca indexarile sunt si pe pietele mature.

Pe de alta parte, de unde discount-uri daca nu maresc putin preturile?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa 2 indexari ajungi la o crestere de cel putin 10% a pretului, asta intr'un singur an. Misto politica asta de vanzari ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Imi scapa mie ceva sau la MY18 nu mai exista posibilitatea de a raspunde la telefon de la butoanele de pe volan?

Inainte exista buton, ca si la Leon, in stanga. Acum acolo au mutat comanda vocala si eu nu am gasit sa raspund decat de pe display'ul unitatii multimedia

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, asa e, au inlocuit butonul special pentru telefon cu cel pentru comanda vocala.

Poate ne lamureste cris cum raspunde la telefon, poate totusi se poate raspunde apasand pe rotita din dreapta, care de obicei e pentru a confirma o functie, un fel de ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine am butonul dedicat pentru telefon în stânga iar în dreapta este comanda vocală. Cei drept nu este MY18, dar dacă spuneți ca sa mutat în stânga comanda vocala în dreapta acum ce este? 

Apropo de comanda vocala, cum vi se pare comanda vocala la Ateca? Mie mi se pare ca lasă mult de dorit în comparație cu un Ford unde nu am avut probleme absolut deloc. Sau poate nu am eu intonatia necesara la VW :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am luat ca referinta o poza pusa de cris2109 cu masina lui, in dreapta este un buton pe care scrie VIEW, care nu stiu ce face.

Ateca1.jpg.3d761ac8b2ebe2076042039fc8699a43.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sincer as fi preferat butonul pentru telefon cum era inainte. Comanda vocala merge cam nasol si trebuie sa ai musai meniul setat pe engleza. In consecinta nu am prea folosit-o. De raspuns la telefon poti sa apesi pe rotita, dar de inchis apelul nu sunt sigur ca functioneaza tot asa.

Butonul de view cred ca o sa fie mai de folos pentru virtual cockpit. La mine nu face decat sa schimbe intre doua meniuri pe display-ul din bord. Am impresia ca le ia ultimele doua folosite.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumim pentru lamuriri, si eu as fi preferat butonul de telefon acolo, insa Seat are alte planuri, a integrat Amazon Alexa de putin timp si vrea sa impuna utilizarea acestei functii.

E posibil totusi sa fie utila functia de recunoastere vocala atunci cand folosesti android auto, poate incerci si ne spui cum functioneaza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!