Jump to content

Recomandare Service Specializat Instalatii Climatizare


claud1u11c
 Share

Postare recomandată

Buna!

Daca poate cineva sa imi recomade un service specializat in instalatii climatizare auto in urmatoarele localitati: Piatra Neamt, Suceava, Pascani sau Roman. Eventual Iasi sau Bacau.

Am o problema(necunoscuta) la instalatia A/C a masinii(Passat).

Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ti-am trimis un nr ,nu e service dar sigur iti rezolva problema 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut, unde mi-ati recomanda sa merg pentru o inspectie a ambreiajului compresorului de a/c (ansamblul fulie, rulment, ambreiaj), as vrea sa stiu ce model de compresor am si daca poate schimba ambreiajul fara sa scoata freonul, cat ar costa manopera samd. Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Salut. Un electrician bun in Piatra sau orasele vecine? Tot caut sa imi rezolve cineva clima care nu da caldura, sa-mi faca un cablaj pentru incalzirea in bancheta si sa-mi schimbe memoriile de la scaune de uk/dreapta pe stanga. Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Salut!

imi poate recomanda cineva un service serios, (sau nu neaparat service, poate fi si cineva care se pricepe si poate face o diagnoza corecta a instalatirei de clima) in Bucuresti? La masina din semnatura, dotata cu climatronic, de vreo 4 ani, nu mai baga aer rece asa de rece ca la inceput, mai precis acum trebuie setat climatronicul pe 20 de grade in loc de 22, pentru acelasi efect. Am completat cu agent de racire in acesti 4 ani de doua ori, ultima oara acum o saptamâna, fara efect. Am spalat cu jet de apa condensorul, si parca s-a simtit ceva, dar oricum nu este ca pe vremuri. Problema este mai subtila si am nevoie de cineva intr-adevar priceput. Mai multe amanunte in postul foarte lung de aici: 

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Daca nu ai reușit sa rezolvi problema inca

Pentru freon, instalatii ac, climatizare, ai service de instalatii ac auto, FrigoService, in sectorul 5, str
Suzana nr9, Cristi il cheama 0723239010. Mergi sa iti faca o verificare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Ieri am trecut si eu pe la baietii de la FrigoService, la recomandarea lui rafa6.

Sunt super seriosi, lucreaza profesionist si iti explica pe intelesul tau ce se intampla cu instalatia ta de a/c.

Ca sa nu mai zic de preturi: 120 lei platiti pt. umplere cu freon plus lichid de contrast (cu ciclu complet verificare din aparatul de diagnoza) plus verificare scurgeri cu detectorul de freon. Pentru comparatie, anul trecut am platit 200 lei la un service din Constanta, doar pentru umplere cu freon.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu recomand Frigoservice din Sectorul 5, a reusit sa imi refaca instalatia de climatizare la o masina destul de veche si preturile sunt modice. De asemenea am avut si ghinionul sa mi se strice masina fix la el in garaj si m-a ajutat fara niciun cost sa o duc la un mecanic in zona. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stefanescu Laurentiu

Salutare,o recomandare de service/cineva priceput la diagnoza pe clima in ploiesti?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

Salutare! Vă rog o recomandare pentru un service (persoană) specializat pe climatizare în zona Bacău, Neamț, Vrancea.

 

Mulțumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!