Jump to content

Blocare usi spate


ciupilici
 Share

Postare recomandată

Salutare , am si eu o problema la usile spate . Intr-o saptamana ambele usi spate au ramas blocate din interior ( adica nu le pot deschide , la interval de 2 zile ) . Din exterior le deschid fara probleme , siguranta pentru copii e dezactivata . Care ar putea fi problema si ce ma sfatuiti sa fac ? Trebuie sa invart mult cu cheia ca sa dezactivez siguranta pt copii ( in cazul in care nu ma pricep de aceea intreb- poate nu am invartit destul ) . Mentionez ca in momentul cand am vazut ca usa spate din stg e blocata m-am uitat automat in ce pozitie e siguranta pt copii de la usa din dr si am tot " mesterit " la ele .

M-am uitat pe net la cum functioneaza siguranta pt copii la usile spate si mie nu mi se aude nici un click cand invart stg -dr .

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Probabil ai invartit atat de mult incat ai rupt ceva la mecanismul de siguranta. In mod normal trebuie sa invarti cheia doar cu un unghi de 90°.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi , se poate repara mecanismul acela in cazul in care l-am blocat ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

10 minute în urmă, ciupilici a scris:

Mersi , se poate repara mecanismul acela in cazul in care l-am blocat ?

De reparat nu cred, dar cred ca se poate schimba, cel mai probabil cu tot cu broasca. Dar nu stiu sa.ti spun exact. Desfa fata de la o use si vezi cum e mecanismul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Am si eu o problema cu broasca stanga pe spate, la mine nu se deschidea din exterior, am desfacut broasca si motorul nu mai avea o periuta, plus ca era sarit un arc, motor nu am mai avut la fel si am lipit numa lamela de colectorul rotorului de atunci am aproape un an si doar acum imi face dinnou figuri.

Motorasul este ca si cel fin jucariile pentru copii, arata identic doar ca are perii nu e ca la jucarii cu lamelele doar

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Schimba motorasul, cred ca acolo e buba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

doar daca isi face rost de unul de la alta yala....de cumparat, nu se gaseste separat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!