Jump to content

RCD 330G


Mihai my
 Share

Postare recomandată

Sau poți schimba camera, tragi cablaj. Cu acel convertizor vei pierde din calitatea imaginii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu se pierde nimic. Il gasedte pe aliexpress. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pierde din calitate... Am montat și de astea, pana și chinezul îți zice aslcest lucru. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un mic update asupra unității , schimbat 11 condensatori și adăugat răcire suplimentară . Nu va gândiți ca sunetul se schimba radical dar schimbarea este simițită. 

461E58BB-F785-43EB-BA22-6DE4FA25F6EE.jpeg

3A8DA8C8-0B18-4902-82B0-2BBE183863EC.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@PAP 

Iesi mai ieftin cu inlocuirea camerei, si scapi si de cautat modul de conversie si de facut adaptarea.

@Dorin940 Radiatoarele alea lipite nu fac nimic.La o vibratie pot sa ajunga si pe placa cu circuite si sa faca putin scurt. Poate putin bas adaugat ,dupa ce ai inlocuit cond electrolitice mari.Nu cred ca merita efortul, oricum sunetul e ok pe el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

https://www.youtube.com/watch?v=7diy5jVYnB0&index=2&list=LLN8oXiEHVCUfdZczZd7eg2g&t=10s

 

Asta este singurul video in care arata exact cum se foloseste decodorul pentru unitate AM si camera OEM.

Intradevar se pierde din calitate, dar nu vreau sa renunt la camera OEM.

Am gasit intre timp pe Aliexpress si decodorul pe care l a folosit in video.

As mai avea nevoie de pareri inainte sa le comand.

 

Multumesc!

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu ți-am zis, întrucât am montat și de acestea.... Și nu le recomand. Mai bine schimb camera și nu pierd din calitate. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Radiatoarele acelea suplimentare cel mai bine le prindeai doar cu suruburi autofiletante si vaselina termo pusa sub ele.

Nu le deranja 2-3 gauri.

Pierzi din eficienta lor si prin faptul ca sunt in "interiorul" aparatului.

Disipa caldura intr-un spatiu restrans,  deja cald, de unde caldura iese greu prin niste fante, doar prin convectie .

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut si buna dimineața, pentru instalarea unei unități 330G Plus noname si păstrarea camerei OEM la mașina din semnătura as dori sa va întreb care este pinul / conectorul / firul de lampa marșarier din zona bordului / tabloului electric pentru a alimenta / stimula modulul de conversie RGB la AV si implicit camera doar când cutia automata e in Reverse....

Am si delay box dar nu stiu daca o sa-l montez, vad cum se comporta.

Nu am dispoziția si dorința sa aduc acel semnal de la lampa direct prin praguri pana la navigație.

Mă puteți ajuta va rog? Mulțumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On ‎1‎/‎23‎/‎2019 at 11:08 AM, Dragos-Ionut said:

Mulțumesc de feedback , aștept și pentru 5516

Daca nu ai buguri  pe 5515 nu e necesar 5516. Diferentele sunt controlul volumului vocii asistentului si fontul nou.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

5516 se poate descarca doar contra cost?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

23 hours ago, fallout2 said:

as dori sa va întreb care este pinul / conectorul / firul de lampa marșarier din zona bordului / tabloului electric pentru a alimenta

In BCM (centrala electrica, situata sub bord, in partea stanga), mufa T52c, pin 28, fir negru albastru

bcm.png

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

11 hours ago, Irinel Tincea said:

5516 se poate descarca doar contra cost?

Oficial da, neoficial sunt multe linkuri pe net. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

13 hours ago, Irinel Tincea said:

5516 se poate descarca doar contra cost?

Momentan updateurile apar prima daca pe forumul radioului si sunt contra cost. Mai apar pe un forum rusesc dar e pe barba ta daca updateul nu e bun.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
On 17.12.2018 at 18:13, Omegaa a scris:

YouTube disponibil pentru varianta no name și telefoane rootate. 

DSC_0011.JPG

Salut ,cum se procedează mai exact sa vezi youtube prin android auto ,mersi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie neaparat telefon cu root, altfel nu merge. Trimite-mi mesaj daca ai root.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am vazut sa fie prea multa lume interesata. Trebuie instalat carstream si phenotype patcher, apoi se aplica patchul si evident se acorda drepturi de superuser cu root.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 17.12.2018 at 18:13, Omegaa a scris:

YouTube disponibil pentru varianta no name și telefoane rootate. 

DSC_0011.JPG

Salut ,cum se procedează mai exact sa vezi youtube prin android auto ,mersi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut,

Am achizitionat astazi un RCD330G Plus (187B) si am 2 intrebari pentru voi:

1. Masina pe care l-am montat este un Golf 5 din Aprilie 2008. Voi avea problema cu descarcarea bateriei?

2. Mi s-a intamplat sa ramana putin blocat ("agatat"). Foloseam waze, am primit niste notificari de la What's App si apoi am incercat sa schimb sursa audio. Ca sa isi revina a trebuit sa scot si sa bag inapoi cablul USB. La voi se intampla astfel de blocaje ale sistemului?

 

O zi frumoasa,

Iulian

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 10/30/2018 at 9:33 AM, Gelu said:

Am o problema legata de afisarea contactelor atunci cand telefonul este conectat prin bluetooth, sunt foarte multe contacte pe care nu mi le afiseaza, imi arata doar numerele de telefon, fara nume chiar daca primesc confirmarea pe ecran ca au fost importate x contacte.... In Carplay, totul este ok, am agenda completa.

Aveti idee care ar fi problema, eu nu am gasit inca o explicatie.

Multumesc.

Aceeasi problema o am si eu la 187B Desay, mai exact in agenda telefonica de pe rcd imi arata toate contactele (nume + numar) insa in lista de apeluri primite/pierdute imi arata la unele contacte doar numarul de telefon fara nume.

Am incercat sa sterg lista din telefon, reconectare la rcd, reimportare contacte, dar nimic.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hey.

 

Am dat comanda de un RCD 330 de pe AliExpress. Intentionez sa il pun pe un Passat B6 din 2007. 

Din cate am inteles, ar trebui un CAN GATEWAY Update sau ceva de genul pentru ca sa scap de problema cu descarcarea bateriei. 


Intrebarile mele sunt:

Pot face singur update-ul acasa? In ce consta? Daca update-ul se face prin interfata OBD a masinii, cu o interfata as putea-o face fara probleme, am interfata, am laptop. Urmand un tutorial cred ca pot scapa repede. 


Daca Update-ul nu se face prin interfata OBD, poate cineva sa imi explice procesul (in mare) pas cu pas, si in ce consta acesta?

Multumesc frumos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

update se face prin mufa OBD cu un device si un soft care sa stie sa faca aceste lucruri. Si bineinteles iti trebuie si fisierul care sa il scrii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiti daca se poate scoate cumva mesajul "Look! Safe to move?".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua,

Detin modelul Rcd 330 Plus 187B Desay, am incercat sa intru putin prin setari cu vcds-ul dar imi apare urmatorul mesaj cand apas pe Long coding..are cineva idee de ce ?

B4B32E48-5C20-4FD3-A29F-0C8098ED3840.jpeg

87B017C5-980D-4C06-84A0-C8DD548C6D7E.jpeg

Modificat de Detox
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Ex member pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!