Jump to content

Funcționarea acestui site este susținută de cele 3-4 firme ce afișează bannere între posturi. Ar fi o plăcere pentru noi dacă ar fi adăugat site-ul nostru în lista de excepții ad-block. Ne-ar ajuta foarte mult susținerea acestei comunități. Promitem și veți vedea că nu avem reclame intruzive și nici deranjante. Mulțumim! :) 

Mihai my

Intrebari / Probleme RCD 330G

206 postări în acest subiect de discuţie

putina
On 01/11/2017 at 7:57 AM, Yogurd said:

Salutare. Legat de mirrorlink, asta este una dintre minciunile celor care o vand. Nu e un mirrorlink cu oglindire. Este un fel de android auto.

Eu am gasit pe olx niste baieti care le modifica si a iesit f f ok. Am mirrorlink cu oglindire ecran 100%, mi-au instalat igo (cu modul gps si antena), chiar merge super ok. Mi-au facut si camera rvc sa mearga ok.

pot sa zic ca am un rcd 330g complet

Salut!

Am primit unitatea rcd 330g varianta cu B dar nu reusesc sa fac full mirrorlink cu un samsung s7 edge (android 7).

Am incercat cel putin 5 aplicatii dar nici una nu functioneaz...

Cand conectez telefonul la unitate prin mirrorlink primesc mesaj pe unitate ca telefonul restrictioneaza anumite functii.(am activat si developer mode)

In mirrorlink imi arata muzica,telefon,vremea..nici macar google maps spre deosebire de iphone une am maps pe langa cele enumerate.

Vreau sa stiu daca ai intalnit aceeasi situatie cu android 7?

Daca ma poate ajuta cu un sfat...

Multumesc!

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Yogurd

Numai cele cu A, desay, se rezolva. Cele cu B, no name, nu pot fi modif

Link către postare
dionescux

La cele cu B, iti faci upgrade la firmware-ul care suporta Android auto, si ai acces la waze sau google maps, nativ. 

Ps: era un membru care sustinea ca poate scoate limitarile legste de mirror link si de pe deviceurile cu B, dar nu era foarte comunicativ. Daca imi aduc bine aminte, a fost invitat sa mute discutia pe aria comerciala....

Modificat de dionescux

Link către postare
putina
14 hours ago, Yogurd said:

Numai cele cu A, desay, se rezolva. Cele cu B, no name, nu pot fi modif

Salut,

Variant ce o am eu cu B este Jndsny, are carplay nativ(software 036, bluethooth0317) pentru acesta nu se poate face update catre android auto? Ori cel putin o varianta de full mirrorlink?

In rest unitatea este excelenta doar ca este frustrant sa nu pot avea acces la toate aplicatiile(cel putin maps)

PS Atentie cine are Seat Leon 2010 si doreste sa cumpere aceasta unitate din cauza slotului cardului de pe unitate trebuie decupat un plastic din bord :(

Link către postare
lunatiq
în urmă cu 21 ore, dionescux a scris:

Eu am legat ACC la plusul de accesorii din mufa unitatii. 

Minusul l-am identificat prin faptul ca la masina mea, pe placuta cu traseul pentru becuri, era comun pentru toate becurile. 

Poti te rog sa imi spui ce culoare are firul la care ai legat ACC ul? Sau sa imi faci o poza daca nu e prea mare deranjul. Mersi!

Link către postare
jarco

Eu am varianta A si m-am jucat unpic prin adaptari, nu am dat save,dar adaptarile s-au modificat.

Ma poate ajuta careva cu valorile default de la adaptari?

cam de la 1 la 20 mi-ar trebui

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   1 membru

• k3r0s3x