Jump to content

RCD 330G


Mihai my
 Share

Postare recomandată

La cele cu B, iti faci upgrade la firmware-ul care suporta Android auto, si ai acces la waze sau google maps, nativ. 

 

Ps: era un membru care sustinea ca poate scoate limitarile legste de mirror link si de pe deviceurile cu B, dar nu era foarte comunicativ. Daca imi aduc bine aminte, a fost invitat sa mute discutia pe aria comerciala....

Modificat de dionescux
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

14 hours ago, Yogurd said:

Numai cele cu A, desay, se rezolva. Cele cu B, no name, nu pot fi modif

Salut,

Variant ce o am eu cu B este Jndsny, are carplay nativ(software 036, bluethooth0317) pentru acesta nu se poate face update catre android auto? Ori cel putin o varianta de full mirrorlink?

In rest unitatea este excelenta doar ca este frustrant sa nu pot avea acces la toate aplicatiile(cel putin maps)

PS Atentie cine are Seat Leon 2010 si doreste sa cumpere aceasta unitate din cauza slotului cardului de pe unitate trebuie decupat un plastic din bord :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

în urmă cu 21 ore, dionescux a scris:

Eu am legat ACC la plusul de accesorii din mufa unitatii. 

Minusul l-am identificat prin faptul ca la masina mea, pe placuta cu traseul pentru becuri, era comun pentru toate becurile. 

Poti te rog sa imi spui ce culoare are firul la care ai legat ACC ul? Sau sa imi faci o poza daca nu e prea mare deranjul. Mersi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am varianta A si m-am jucat unpic prin adaptari, nu am dat save,dar adaptarile s-au modificat.

Ma poate ajuta careva cu valorile default de la adaptari?

 cam de la 1 la 20 mi-ar trebui

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ioneleclaudiu@gmail.com

@putina

ce aplicatii ai incercat pt mirrorlink?

Am vazut  pe youtube ca se foloseste aplicatia LG drive alaturi de buton savior  si oglindirea merge. 

   

  

Modificat de ioneleclaudiu@gmail.com
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

   Am incercat eu aplicatiile cele spuse de tine in comentariu ionel claudiu,si merge cand vrea el,adica o data merge si de sapte ori nu.Nu stiu ce sa cred ,mentionez ca am varianta cu A la

final.Asta e nu stiu ce sa mai zic,asteptam pe cineva care a reusit sa faca  sa functioneze bine pe mirrorlink sa ne impartaseasca si noua.Mai mult ca sigur acesa unitate este o facatura pe functia de mirrorlik. Folosesc samsung s5.

 

   

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare

Stie cineva daca pe 330g cu apple carplay merg rulate Waze sau Google maps?

pentru camera marsarier trebuie adpator si filtru?

exista rcd330 cu apple si android impreuna?

rcd 340 e acelasi cu 330?

merci

 

Modificat de Lanc3lot
Later edit
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tu ai acum camera pe masina ? 

Trebuie delay timer pt camera

rest, info legate de mirror link, sunt postate pe topic - cum sa il faci sa mearga, etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de unde pot cumpara si eu camera video pt rcd 330 g plus am varianta a la mine deja cand incerc sa dau cu spatele imi apare cu negru ca si cum ar fi camera dupa ma atentioneaza ca nu am... ce camera sa ii pun :) la un pret asa mai decent :D !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cauta in aria anunturi. Avem colegi care comercializeaza asa ceva. Vorbeste cu Dany...moderatorul. Are tot ce ai nevoie, pt retrofituri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As dori sa achizitionez un RCD 330g plus si as dori sa stiu daca merge functia mirrorlink in miscare pe Galaxy S7 , deoarece am auzit ca la unele telefoane nu merge in miscare si daca apar alte probleme la conectarea cu acest telefon.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 20.06.2017 at 11:11 AM, jarco said:

Am un RCD 330g+ Desay, imi functioneaza Mirrorlink, dar doar stand pe loc. In timpul deplasarii se dezactiveaza, cand ma opresc isi revine.

Stiti cum se poate debloca Mirrorlinkul in timpul deplasarii?

A rezolvat cineva problema asta? Și dacă da cum???  Cu aceeași problema ma confrunt și eu. 

Mulțumesc anticipat. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare. Si eu tot incerc cu aplicatia LG dar imi apare acel mesaj ca aplicatia e compatibila doar cu telefoanele LG. Ea in background e conectata dar nu pot sa scap de acel mesaj. Am incercat si pe galaxy s7 si pe s8 si la fel...cum ati scapat de acel mesaj? Mulțumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pun si eu o intrebare: banuiesc ca toti cei care au probleme cu MirrorLink-ul in miscare nu folosesc Android Auto (ce include Waze sau Google Maps) pentru ca detin aparate facute de Dessay, nu-i asa? Pentru ca altfel un simplu update de firmare (dati un mail vendorului) si obtineti Android Auto ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pun intrebarea aici (mi-a fost sters topicul):

Cum pot verifica ca este facut upgrade la CAN dupa ce am montat RCD330, in sensul ca nu consuma atunci cand masina este oprita?

 

Modificat de Adrian C.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai ai facut sau nu? Ce an si ce masina? Posteaza un scan de pe 19 gateway.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel care mi-a montat rcd330 spune că e făcut upgrade la Can.

Dar as vrea sa fiu sigur că nu-mi consuma.

Golf 5 , 2005.

 

20180225_140743.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

11 hours ago, Adrian C. said:

pun intrebarea aici (mi-a fost sters topicul):

Cum pot verifica ca este facut upgrade la CAN dupa ce am montat RCD330, in sensul ca nu consuma atunci cand masina este oprita?

 

ca sa verifici, folosesti aparatul de masura si masori curentul in stand by. Asa se poate verifica.

Ai update facut, dupa poza ta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare colegi, a intampinat cineva probleme cu el pe timpul asta rece? 

Sau poate nu este din cauza frigului, dar problema este ca nu imi mai merge touch-ul. Pur si simplu, fara sa fac modificari sau adaptari, aseara a mers normal, astazi dimineata nu a mai mers. As vrea sa incerc sa ii dau un reset to factory default, dar nici asta nu pot pentru ca nu merge touch-ul si la ultimul step imi cere confirmare si nu merge facuta din butoane, exista alta modalitate?

Aveti aici un clip cu problema

https://www.youtube.com/watch?v=L8MQP9KN5-4

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, 

 

Folosește butonul rotativ din dreapta : rotești pentru selecție, apeși pe el pentru confirmare.

Încearcă un reset și vezi ce zice.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, am incercat fix asa, doar ca la ultimul step, cel ce iti apare popup de confirmare nu merge din buton, oricum, problema sa rezolvat de la sine, acum merge ca inainte, multumesc de raspuns

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 26.02.2018 at 8:04 PM, Dani0 said:

Salutare colegi, a intampinat cineva probleme cu el pe timpul asta rece? 

Sau poate nu este din cauza frigului, dar problema este ca nu imi mai merge touch-ul. Pur si simplu, fara sa fac modificari sau adaptari, aseara a mers normal, astazi dimineata nu a mai mers. As vrea sa incerc sa ii dau un reset to factory default, dar nici asta nu pot pentru ca nu merge touch-ul si la ultimul step imi cere confirmare si nu merge facuta din butoane, exista alta modalitate?

Aveti aici un clip cu problema


https://www.youtube.com/watch?v=L8MQP9KN5-4

 

Salut! Stai linistit, se "repara" singur, mie la frig nu imi mai dadea sunet..dupa aprox. 1 ora si-a revenit singur..restul era perfect functional

On 20.02.2018 at 10:03 AM, ioneleclaudiu@gmail.com said:

@putina

ce aplicatii ai incercat pt mirrorlink?

Am vazut  pe youtube ca se foloseste aplicatia LG drive alaturi de buton savior  si oglindirea merge. 

   

  

Pe android 7 nu mai merge nimic... :( am citit despre aplicatia easyconnect doar ca este mai complicat deoarece trebuie instalata si in unitate...si difera in functie de unitate ceva de genul.. Culmea este ca pe iphone arata nativ hartile iar pe android nimic..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sallut. Acel adaptor care se gaseste pe ali expres ptr volanul cu 8 butoane, la montat cineva. Adica daca avem rcd 330 plus adaptor functioneaza ok? Mss

Modificat de Florin75
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Ex member pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!