Jump to content

RCD 330G


Mihai my
 Share

Postare recomandată

@adiserv Nu am reusit sa le scot si am tras destul de tare de ele, imi e sa nu le julesc daca incerc cu cleste sau ceva... Momentan o las asa cu rosu, chiar daca restul butoanelor le am albe.

Apropo, cand am comandat-o de pe aliexpress, nu am fost foarte atent la ceea ce am luat. Nu imi dau seama, pana la urma e de la desay? Ma tenteaza sa schimb portocaliul in rosu...

rcd330g.jpg

Edit: Aparent, din ce am gasit e la Desay, linux, 1gb ram (la fel si in setari). Din ce am citit aici pe forum, se poate face update doar ce are wince :( .

Modificat de Ilzul92
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu placere ! Sa o folosesti sanatos ! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

Si-a montat cineva  RCD 330G pe Golf MK7?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Vlad25 stiu ca pentru MK7 merge Composition Media sau Discover Media, daca nu gresesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici fizic nu cred ca incape

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E un rcd 330 pentru mqb, începe cu 5gg la cod. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

a incercat cineva sa monteze adaptor pt. a folosit amble mufe de antena ale masini ?

Ps: RCD330 il livreaza chinezi pt. un singur fir.

Fakra.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am  eroare din cauza antenei dar încă nu m-am ocupat de problemă...Am înțeles că îmi trebuie acest adaptor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

L-am montat eu,  semnalul radio s-a imbunatatit dupa, dar ma dispera lipsa RDS la drum lung ... nu schimba frecventa singur si toata ziua caut posturi ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@dionescux RCD 330G nu are AF (Auto Frequency ) si de aia nu iti schimba singur .

La mine de ex la antena nu imi trebuie acel adaptor in schimb as putea sa conecte zi antena de GPS la el(originala a masinii) , ce credeti are ceva le conectez pe amandoua ? imbunatateste semnalul ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca am inteles bine ce ai scris mai sus, tu vrei sa conectezi antena GPS la RCD 330G si speri sa ai o receptie  radio mai buna. 

Am gasit pe wikipedia urmatoarele date:

“ Sateliții din sistemul GPS transmit două semnale purtătoare: frecvența L1 (1575,45 MHz), conține mesajul de navigație și semnalele de cod SPS (Serviciul de poziționare standard), frecvența L2 (1227,60 MHz), folosită pentru măsurarea întârzierii provocată de ionosferă. “

In concluzie, antena respectiva este construita pentru frecvente din alta gama si nu iti va aduce imbunatatiri ale semnalului radio FM ( 88 - 108 MHz). 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Gelu multumesc pentru raspuns. 

Modificat de emilmusat
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 9/1/2018 at 7:37 AM, valentyn4 said:

a incercat cineva sa monteze adaptor pt. a folosit amble mufe de antena ale masini ?

Ps: RCD330 il livreaza chinezi pt. un singur fir.

Fakra.jpg

 

Poate sa confirme si altcineva ca acest cablu imbunatateste semnalul radioului? Parca s-a mai discutat odata pe forum si concluzia era ca nu ajuta deloc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

normal ca nu ajuta. Masina are o singura antena, cat prinde pe un fir, atat prinde si pe 2 fire.

MAsinile care au din fabrica 2 cabluri de antena, au si  2 ANTENE separate, care prind semnal mai bun.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Skoda rapid, are 2 antene. A imbunatatit simtitor calitatea receptiei radio. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut de unde descarc update-ul pt bluetooth de la c180 la c210 pt Noname 178b?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc frumos. Am rezolvat.

41719351_258663624988534_5424292984722030592_n.jpg

Modificat de Irinel Tincea
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pt. cei care au    6RD 035 187B SW:0317 HW:036 Desay   ce aplicatie sa instalez pe un Samsung S8+  si atunci cand il conectez in mirrorlink sa pot avea acces la Google Maps / Waze sau alt program de navigat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

prin mirrolink , oficial sa zic asa , fara sa faci modificari (root sau alte chestii) trebuie sa instalezi aplicatia  Samsung Mirrorlink 1.1 din Galaxy apps , dupa care aplicatia car mode tot din Galaxy app , dupa care instalzi aplicatia  de navigatie Sygic Car Navigation din Play store care din pacate e pe bani, dar ai 15 zile de incercare  . Asta e singurul mod in care au am reusit sa mearga sistemul mirrorlink , pe youtube vei gasi multe filmulete in care au reusit sa faca prin mirrolink un  mirrorscreen la telefon ceva asemanator cu ce face Easyconnected de la Desay 187A, dar eu nu am reusit sa fac sa mearga , nici nu m-am batut capul prea mult ca eu sunt multumit de cum merge Android auto din stock,  eventual daca sunt colegi  pe forum care au reusit sa faca oglinidre prin mirrolink  daca ne pot da informatii . 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

Daca am versiunea de can cu terminatia E mai am nevoie de update pentru RCD330G+?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,tocmai ce am achizitionat un RCD330 Desay 187A cu easyconnect.Eu am un Samsung Galaxy S8 cu android 8,stie cineva daca ar trebui sa imi mearga mirrorlink si cu acest telefon,ca mie nu imi merge?Am incercat cu un J7,iar pe acela functioneaza absolut tot.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Ex member pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!