Jump to content

RCD 330G


Mihai my
 Share

Postare recomandată

On 7/13/2018 at 4:26 PM, FlorinDDE said:

Salut colegi. Astazi mi-am pus pe B6 un RCD330. Cum pot face mirrorlink pe el ? Am un huawei mate 10 pro cu android 8.0, bag cablu incerc sa ii dau conectare si imi zice ca nu este posibila asocierea

Trebuie sa ne spui ce versiune de RCD330 ai ca sa iti putem spune prin ce mod poti conecta telefonul 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@FlorinDDE  daca e vers cu A exista Easy connect care te scapa de mirrorlink si problema de conectare (apoi poti sa ai acces la google maps,waze), sau instalarea unui modul de gps intern+ antena.Apoi  RCD-ul lucreaza ca o navigatie standalone, cu Navitel si IGO Primo .

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 7/15/2018 at 7:56 PM, adiserv said:

@FlorinDDE  daca e vers cu A exista Easy connect care te scapa de mirrorlink si problema de conectare (apoi poti sa ai acces la google maps,waze), sau instalarea unui modul de gps intern+ antena.Apoi  RCD-ul lucreaza ca o navigatie standalone, cu Navitel si IGO Primo .

 

6RDO35187A este modelul. Instalez easy connect din google play ? apoi dau sincronizare ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

FlorinDDE- se instaleaza o vers extinsa a meniului (in rcd) si apoi ai acces la toate.Vezi filmuletul pus de mine mai sus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tot citesc de ceva timp despre RCD330G, vrea sa schimb RCD310 de acum.Am mai cerut ceva pareri si aici pe forum(emilmusat) am mai si sunat pe aici pe acolo si tot nu sunt in clar.Nu stiu exact ce varianta sa aleg 187B sau 187A.

Vreau sa pot vedea si asculta un video pe Youtube(nu neaparat in mers) si conectarea telefonului cu android la el!

Unii zic de NoName 187B ca are Android Auto,alti de Desay 187A cu nu stiu ce soft si meniu alternativ.

Chiar sunt in impas!?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Decizia e a ta! tu dai bani pe el.

-vers cu A (Desay)= E OEM .E destul de light. Radio,player audio,si bluetooth. Vine cu mirrorlink dar nu prea functioneaza(am testat cu samsung s6,s7,s7edge).Cu ultimul s.a conectat prima data apoi nimic.Fara extensia  de soft e un player normal.E capabil sa afiseze senzori si camera daca ai(cu semnal svideo, nu rgb).Dupa extensia de soft ai un meniu mai darnic.Ai easy connect,care functioneaza cu tot ce e android(testat de mine de la android 4.4 pana la 8,pe samsung,htc,lg,sony...),ai player de video,un total comander(util pentru mine mai mult, mai schimb grafica si testez),inca un player de audio,un meniu cu schimbare de tema si culoare, si navigatie standallone (dar mai trebuie un modul de gps si antena instalate in interior ca sa functioneze.Aplicatia de easy connect face minuni.Prin ea ai acces la waze,g maps,youtube...ce vrei din telefon. Link cu o unitate modificata de mine, si cu modul de gps montat : https://www.youtube.com/watch?v=r3RoFMvaSr0&t=14s .

-vers cu B = nu am testat prea mult(am mutat usb-uri doar). Vine cu Android auto si Apple connect.Fata de vers cu A care vine cu 256mb ram, are 512mb ...1gb ram. Nu poti sa modifici nimic pe ea,dar nu prea ai nevoie.(Sunt mai multe versiuni,majoritatea cu linux).Sunt diferite update-uri de firmware dar trebuie exact pt vers ta, ca e pe riscul tau. E putin mai scumpa ca cealalta vers.

Poate un utilizator de vers B face o descriere mai detaliata sau un video mic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pentru raspuns!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

legat de 187B de la NoName o sa ma pun in weekend sa fac un filmulet, pana atunci vreau sa va anunt ca Android Auto nu functioneaza cu telefoanele Huawei , nu stiu de ce , la mine am testat pe un P smart , merge 1-2 zile  dupa care nu mai afiseaza waze sau maps, doar daca dezinstalez si instalez din nou AA,  in schimb pe telefoanele Samsung merge . de asemenea pe Samsung merge si mirrorlink , dar nu prea ai aplicatii compatibile utile, cea mai buna aplicatie ar fi Syigic care am testat demo version si e super ok mai ales pentru harti offline , dar ca sa ai softul permanent trebuie sa iti cumperi o liceenta care costa undeva la 55 de euro . 

Modificat de emilmusat
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu cu un telefon Samsung vreau sa il utilizez.Interesanta si interfata pentru AA.

Astept cu interes filmuletul!

Modificat de golfcos
Completare
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma puteți ajuta, am schimbat telefonul Huawei p 10 lite cu un Huawei p 20 și nu ma mai pot conecta la android auto deloc, trebuie bifat ceva în telefon, cu Huawei p 10 mergea ok, îmi scrie pe ecranul rcd ca dispozitivul nu mai poate fi utilizat ca sursa în medii? 

Modificat de frincu_danut
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dupa cum am mai spus si mai sus sunt probleme cu AA pe telefoanele Huawei,daca o sa cautati pe google o sa vedeti o gramada de oameni care se plang de acest fapt, sunt diverse probleme pe mai multe modele de la Huawei, incearca eventual un factory reset . 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare, am facut un mic filmulet cu Android Auto pe NoName 187B . Sa nu va speriati , e primul meu filmulet  :) 

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut. proaspat posesor al unitatii 178B. de 2 zile multumit. youtube sau videoclipurile merg pe aceasta unitate?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu meniul alternativ pe desay e aproape oem si foarte usor de folosit. Ce trebuie la easyconnected e sa ai ultima aplicatie cand apare un android nou, cu 8.1 nu am reusit sa conectez, dar am vazut ca sunt aplicatii mai noi la fratii rusi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am inteles, experienta mea avuta cu Easyconnected a fost pe o navigatie aftermarket si acolo de fiecare data cand conectam telefonul  trebuia sa deschid 2 aplicatii si sa inchid una ca sa am waze-ul pe telefon . 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Easyconnected funcționează mult mai frumos acum. Cuplez telefonul și se lansează singur pe telefon după ce lansezi aplicația pe RCD.... Folosesc pe telefon Android Auto și am acces super ușor la muzică sau radio online (TuneIn), la Google maps sau, am văzut în weekend când am avut un drum mai lung, la Waze (funcționează ireproșabil). Sper să nu facă ăștia un update la  androidul telefonului fiindcă totul este pe cât se poate de simplu și frumos de folosit acum. Inclusiv ecranul se poate bloca pe mod peisaj din bara de notificare fără alte aplicații... Lansezi doar easyconnected pe RCD și Android auto direct de RCD după ce se face conexiunea... 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Puyacluj eu nu am reusit sa fac sa mearga, dar am vazut niste filmulete pe youtube cu mirrorlink au reusit 

 

"https://www.youtube.com/watch?v=9fQyjmWfZtQ"          

e bine de stiu ca s-a mai simplificat treaba cu easyconnected,  dar din ce spui tu tot trebuie sa lansezi manual aplicatiile si sa setezi ecranul in mod landscape, oricum defapt tu folosesti android auto ca si o oglindire a telefonului nu ca si un sistem conectat la  masina cum se foloseste in mod normal pe sistemele masinilor care vin asa din fabrica. waze merge din android auto de pe telefon ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1 hour ago, emilmusat said:

waze merge din android auto de pe telefon ? 

Da.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

în urmă cu 17 ore, emilmusat a scris:

Salutare, am facut un mic filmulet cu Android Auto pe NoName 187B . Sa nu va speriati , e primul meu filmulet  :) 

 

 

Foarte folositor filmuletul, insa am o intrebare... de unde ai acel suport de telefon ? Am si eu acel suport integrat, si nu ii gasesc un adaptor.

Si eu am Octavia 2.

 

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@emilmusat bun videoclipul si foarte bine explicat!

Este exact de ce imi doresc si eu de la acest rcd.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un link ptr a descarca android auto pe telefon, mersi? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am incercat n variante de oglindi ecranul telefonului dar fără rezultat. Oricum eu is mulțumit de el. Acum am descărcat mai multe harți la navigația google maps ca să le pot folosi și offline. Merge foarte bine. Oare igo o să meargă. În romania am net nelimitat dar în alte tări doar 3 gb. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@djbandy acel suport e defapt un suport auto de parbriz Samsung desfacut si lipit pe suportul original al masinii (era un suport pentru telefoane, cred ca de Nokia dau Siemens nu mai retin ) . o sa ii fac niste poze si ti le trimit pe PM .

In legatura cu Easyconnected, cei care il au , puteti sa ascultati radioul de la unitate in timp ce navigati dar sa se auda si vocea de la navigatie ?  eu la unitatea aftermarket nu am putut face asta , sunetul nu era redat doar daca setam intrare de audio pe bluetooth si asa doar puteam auzi vocea de la navigatie si tot sunetul ce il reda telefonul . 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Radioul se aude în timpul navigației, dar vocea de la Waze sau Google maps nu, doar dacă setezi media pe bluetooth la telefon se aude vocea, dar pierzi radio. Eventual pui muzica de pe telefon dacă ții cont de lucrul asta, eu arunc un ochi mereu la ecran, nu ma deranjează deloc. E exact cum ai scris tu, acum am văzut ca ai scris mai jos. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Ex member pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!