Jump to content

RCD 330G


Mihai my
 Share

Postare recomandată

Cu receptia radio cum sta rcd330 in comparatie cu rcd300?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu zic ca nu sunt probleme. Se cumpara si adaptorul de la doua antena la una - ca 330g are una singura.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Adaptorul asta, leaga cele doua antene in paralel?

ab_orig_59603516_prislusenstvo-tunning-autoantenna-redukcia-2-x-fakra-zdierka-1-x-fakra-konektor.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La RCD 330g îți trebuie cu o mufă mamă și două tată... Și la ce am luat eu a trebuit să modific un pic și una din cele două tată...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

14 hours ago, passat19tdi said:

Adaptorul asta, leaga cele doua antene in paralel?

ab_orig_59603516_prislusenstvo-tunning-autoantenna-redukcia-2-x-fakra-zdierka-1-x-fakra-konektor.jpg

invers - asa cum ti-a scris Kisssy

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am un microSD Card de 16gb cu adaptor si dupa 3-4 zile primesc eroare cu SD card error. L-am formatat FAT, cardul are cam 200 de mp3-uri. Am avut inainte un card de 2GB mai vechi si a stat cateva luni bune fara sa faca figuri. A mai patit cineva ceva asemanator? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu am tot card micro sd cu adaptor si functioneaza fara probleme, probabil cardul micro sd nu e ok 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, am si eu un rcd 330 si ramane blocat pe logo-ul cu volkswagen cand il deschid.

Cum pot sa-i dau o resoftare, si de unde pot lua un soft.

Un tutorial video sau orice sfat m-ar ajuta. 
Multumesc

 

43198604_1824666474308046_3214352399044968448_n.jpg

Modificat de Alin50
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut colegi! Am si eu o nedumerire: care dintre acest player rcd 330 plus si un Pioneer sau Kenwood, ar fi mai bun? Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu găsești ceva la fel de bun și în aceiași bani... Cel puțin din ce am căutat eu nu am găsit. 

Android auto și varianta asemănătoare de la Apple sunt rare și pe playere scumpe de la Pioneer sau Kenwood... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 10/16/2018 at 3:28 PM, Alin50 said:

 

@Alin50

   Nu e vers OEM. Posibil sa fie vers cu linux. Cel mai probabil pe programator sa poti sa faci ceva.Daca poti sa dai mai multe inform cum face si cum a ajuns sa faca asa.

e cel de 5inch sau de 6.5?

 

Modificat de adiserv
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar ca si calitate sunet si fiabilitate cred ca Pioneer sau Kenwood sunt totusi superioare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca si sunet , eu pot spune ca nu simt diferenta intre fostul RNS 310 si actualul RCD 330g, chiar mi se pare ca se aud identic. Ca fiabilitate ramane de vazut in timp.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La Pioneer s4000 e diferenta la sunet fata de cel original 300 cred de pe golf 5.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pioneer S4000 e 1 DIN și are ecranul cât ceasul meu... Nici nu l-aș lua în considerare pe lângă un 330g.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar mare lucru nu faci cu ecranul...mirrorlink daca merge pentru gps... RDS nema si tot felul de buguri, fara garantie...Daca ar fi o navigatie s ar merita.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Android auto, apple car play ... waze ... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista o modalitate de imbunatatire a semnalului radio la rcd 330g ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@lalutcosmin

Display/touchscreen de 6.5 inch, mirrorink (sau easyconnect si rezolva problema conectarii cu orice telefon),gps standalone(cu modul si antena adaugate),player video,posibilitate instalare camera reverse,bluetooth,sd card,usb,comenzi volan,comunicare cu can..... Si fara  sa ii faci modificari si tot e peste Pioneer. Cam ciudat sa dai jos o unitate 2din si si pui una 1din.  

Si poti sa schimbi tu posturile de radio ca nu e asa greu.

(unitatile Desay sunt oem,iar cele no name sunt super lucrate in interior)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

8 hours ago, KISSSKY said:

Ai pus adaptorul?

Eu am montat 330g exact cu mufa de radio dubla ce era pe masina . Din cate imi aduc aminte doar una singura a intrat. Nu am avut adaptor inclus . Semnal radio am , dar e slab .

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu adaptorul semnalul e mai bun... Așa am stat și eu un an și abia când am pus adaptorul mi-am dat seama de diferență.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma poti ajuta cu un link de unde ai cumparat adaptorul ? Multumesc .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

https://s.click.aliexpress.com/e/beRcPfxE

Varianta asta de sus merge mai bine decât ce am luat eu... Adică asta de jos. A fost nevoie de o ajustare la mine... Am tăiat o nervură de ghidaj de la una din cele două mufe tată... Una din acestea trebuie să aibă acea nervură pe colț ca la modelul de mai sus.

https://s.click.aliexpress.com/e/cgmv7gSc

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce RCD330G plus mi-ati recomanda de pe aliexpress?Ma refer la producator, desay nu am gasit...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Ex member pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!