Jump to content

RCD 330G


Mihai my
 Share

Postare recomandată

@jarco Instaleaza : CarMode  (galaxy apps ) ,Lg Mirror si button savior . La mine functioneaza chiar si in mers .Samsung Galaxy A5 2016  .Daca ai VCDS 16-17 poti sa modifici protectia din Radio 56 .

 

Azi am incercat sa pun o camera AV si nu functioneaza .prima data am incercat cu camera alimentata direct de la baterie sa vad daca functioneaza ....PAUZA .... intra in reverse dar afiseaza imagine neagra .Camera a fost codata cu VCDS original .Intrebarea mea e : cine a mai montat ,daca ii merge si cum a facut ?

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

Salut, a reusit cineva sa faca update software la RCD 330g plus, ca in  video-ul  atasat?

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

dupa ce am instalat cele 3 aplicatii,da semne sa se conecteze prin mirror link insa nu reuseste,plus ca se dezactiveaza dupa ce masina trece de 10/20 km/h.

Protectia se poate scoate de pe 56?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu doresc sa știu cum se scoate protectia ca sa mearga mirrorlink si in timpul mersului. A rezolvat cineva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Mi-am achizitionat si eu RCD 330g plus. Revin cu impresii dupa ce o pun pe masina  si o comparatie la sunet cu unitatea actuala RCD 500

22290975_1637303149624593_1359484440_o.jpg

22292584_1637303122957929_221239211_o.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A reusit cineva sa conecteze camera OEM ( RGB) cea din sigla , pe aceasta unitate fara probleme ? Am RNS315 si vreau sa fac trecerea la RCD330G Plus dar nu vreau sa pierd camera . 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci, ai modelul lowline, fara modul ? daca da, iti trebuie un converter, de la RGB la AV

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu o intrebare. Este vreo diferenta intre modelul care vin din start cu Carplay instalat si butonul APPs pe el si modelul care este modat sa aiba si Carplay cu butonul mute?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut,

Se poate monta microfon extern original VW pe RCD 330G Plus?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

Am un G5 2008 cu seria de CAN 1K0907530Q. Vreau sa instalez un RCD 330 plus, voi avea probleme cu bateria?

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

15 hours ago, cromozomu said:

Salutare,

Am un G5 2008 cu seria de CAN 1K0907530Q. Vreau sa instalez un RCD 330 plus, voi avea probleme cu bateria?

Multumesc!

tot ce este de la  1K0907530 K in sus, nu mai are probleme cu descarcarea bateriei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A facut cineva update la RCD330G Plus 6RD035187A cu EasyConnect ? 

Merge sau se va strica , trebuie modificat ceva in placa ? 

PS: Am nevoie de adaptorul fakra daca are cineva in plus unul , contracost .

Modificat de AlexDC
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pt ce ai nevoie ? Eu am bagat doar mufa alba de radio in player si prinde posturile perfect, mufa maro am lasat-o pe acolo ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La voi cand treceti din localitate in localitate isi schimba frecventa in functie de post? La mine nu, trebuie sa caut manual acelasi post.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

în urmă cu 5 ore, cryst7ano a scris:

Pt ce ai nevoie ? Eu am bagat doar mufa alba de radio in player si prinde posturile perfect, mufa maro am lasat-o pe acolo ...

Eu am CC din 2014 . Am doua mufe radio ,iar rcd-ul are doar una ... 

La voi functioneaza mirrolink-ul .. ? La mine merge ,dar nu imi arata ecranului telefonului cu toate aplicatiile . 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E normal sa ai doua mufe. Pentru RCD 330G ai nevoie de un adaptor,

image.png.206c6713daa69eb50b75ac7ca47da224.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Adaptorul ala este fix pix ! Tot o mufa folosesti si cu ala. 

https://www.aliexpress.com/item/One-Fakra-Female-to-Two-Fakra-Male-Conversion-Cable-2-Fakra-to-1-Fakra-Antenna-Adapter/32643735728.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.ilfil4 adaptorul acesta trebuie sa treci de la 2 antene la 1 pt rcd 330g plus

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci crystyano ideea era sa.l gasesc in romania fiindca dureaza pana vine si inca nu stiu cum sa connectez camera la rcd fiind oem...

A instalat cineva easyconnect pe rcd desay ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am pus eu mai sus o poza cu adaptorul necesar pt camera

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu prea ne intelegem . Eu am camera oem cu linii de ghjdaj , mufa 26 de pini , iar rcd.ul este rca . 

Modificat de AlexDC
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si iar repet, scoti mufa ce intra in modulul de camera, vezi acolo ce conector ai si duci de acolo pana in HU un cablu AV.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

în urmă cu 5 ore, Al Bundy a scris:

Si iar repet, scoti mufa ce intra in modulul de camera, vezi acolo ce conector ai si duci de acolo pana in HU un cablu AV.

Nu am uitat ce am discutat . Am comandat o mufa fakra la rca . A costat 32 de lei . Fie ca e asta ,fie ca nu nu e mare pierdere . Ajunge pe miercuri sau chiar joi . Atunci desfac si vad . 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 28/10/2017 at 6:54 PM, AlexDC said:

Eu am CC din 2014 . Am doua mufe radio ,iar rcd-ul are doar una ... 

La voi functioneaza mirrolink-ul .. ? La mine merge ,dar nu imi arata ecranului telefonului cu toate aplicatiile . 

Salutare. Legat de mirrorlink, asta este una dintre minciunile celor care o vand. Nu e un mirrorlink cu oglindire. Este un fel de android auto.

Eu am gasit pe olx niste baieti care le modifica si a iesit f f ok. Am mirrorlink cu oglindire ecran 100%, mi-au instalat igo (cu modul gps si antena), chiar merge super ok. Mi-au facut si camera rvc sa mearga ok.

pot sa zic ca am un rcd 330g complet

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Ex member pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!