Jump to content

RCD 330G


Mihai my
 Share

Postare recomandată

Pe Golf 5 cu Can terminatia AN, ce functii nu or sa mai mearga daca montez 330g plus cel cu carplay? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am un RCD 330g+ Desay, imi functioneaza Mirrorlink, dar doar stand pe loc. In timpul deplasarii se dezactiveaza, cand ma opresc isi revine.

Stiti cum se poate debloca Mirrorlinkul in timpul deplasarii?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 17.06.2017 at 10:27 PM, mva987 said:

Pe Golf 5 cu Can terminatia AN, ce functii nu or sa mai mearga daca montez 330g plus cel cu carplay? 

Comenzile de pe volan sigur nu o sa mearga daca ai, indiferent de versiunea Can Gateway.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Însemna ca o sa ii spun pas, mulțumesc pt răspuns 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ioneleclaudiu@gmail.com

Salutare, 

Sunt interesat sa schimb unitatea Bolero ce a echipat din fabrica masina mea, Octavia 2 facelift MY 2011 cu un RCD 330 G plus cu B in coada  ce vine cu carplay nativ si cu iluminare verde. După câteva căutări am vazut ca ar trebui sa schimb rama consolei. Am văzut ca ar fi fabricată de Desay in China, iar prețul ar fi în jurul sumei de 1100 lei pe aliexpress.

Nu am volan multifunctional, momentan nici senzori de parcare, deci nu o sa am problema compatibilității aici.

Ce alte inconveniente ar putea fi? Până la urmă afiseaza sau nu informațiile  climatronicului? 

Imi puteti recomanda link de cumparare? 

Mulțumesc!

Modificat de ioneleclaudiu@gmail.com
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu stiu ca cele fabricate de Desay, nu suporta carplay - cele noname suporta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ioneleclaudiu@gmail.com

Si pe aliexpress si pe ebay scrie ca e noname modelul ce suporta carplay.

http://m.ebay.com/itm/112348259979?_mwBanner=1 

Aveti dreptate. Aveti idee daca a mai pus vineva asa ceva in țara si este pe forum? M-ar interesa sa vad cum merge si ce experienta de utilizare are.

IMG_0338.PNG

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De montat, am montat - merg ok - feedback dupa o utilizare pe termen lung nu-ti pot da, nu am montat pe masina mea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am RCD330G (nu Plus) si merge ok. Cam o data la 2-3 saptamani in anotimpul de iarna se trece singur pe limba chineza dar atat, nu pierde setarile de la telefoane sau posturile de radio memorate. Vara nu am observat sa faca acest lucru. Carplay nu stiu ce e.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ioneleclaudiu@gmail.com

Multumesc pentru raspunsuri!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3 hours ago, bogdan_ said:

Eu am RCD330G (nu Plus) si merge ok. Cam o data la 2-3 saptamani in anotimpul de iarna se trece singur pe limba chineza dar atat, nu pierde setarile de la telefoane sau posturile de radio memorate. Vara nu am observat sa faca acest lucru. Carplay nu stiu ce e.

carplay - sa afiseze aplicatiile telefonului, direct pe unitate

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, am achizitionat un RCD 330G + si nu reusesc sa ma conectez pe mirror link. Ce aplicatii ar trebui sa instalez pe un Samsung NOTE 4 ca sa mearaga si daca exista posibilitatea sa schimb modelul de masina pentru afisaj senzori de parcare?

 

Modificat de AndreiNAF
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, aplicațiile necesare RCD 330G PLUS pentru functia mirror link  

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu am in gand sa trec de la RNS510 la 330G+, singurul impediment ce trebuie sa-l rezolv este camera oem din emblema.

am gasit astea doua "adaptari" ca sa spun asa:

https://car-solutions.com/en/rear-view-camera-connection-cable-for-seat-skoda-volkswagen.php

https://car-solutions.com/en/oem-camera-connection-adapter-for-volkswagen.php

 

ceva pareri cu referire la ele? a incercat pana acum cineva sa adapteze camera oem la 330G+?

din ce am citit, pare ca merge, doar ca nimeni nu a pus un tutorial cat de cat complet.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu merge doar cu fire, iti trebuie un convertor de la rgb la AV.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, multumesc IANCU MIHAI pt ajutor. Am reusit sa ma conectez doar ca imi flash-uieste imaginea de cateva ori, atunci cand ma conectez si cand ies din aplicatie. Ce poate face in cazul asta?

https://www.youtube.com/watch?v=2ugHr5X3flk&feature=youtu.be

Modificat de AndreiNAF
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

.salut 3vw1995 !

nu am facut eu upg la mem ! Am sa desfac saptamana viitoare unitatea si am sa pun poze ! 

P.S scuze de raspuns intarziat !!!

Modificat de S.Simi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca am can versiunea 1K0 953 549 BC trebuie update sau va merge bine cu rcd 330g plus fara sa descarce bateria ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ala nu e can..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da greseala mea, ala e calculatorul de coloana, am incurcat pozele. Can-ul meu este 1K0 907 530 L

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E bun.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta este o veste foarte buna, inseamna ca o sa il instalez plug and play.

Cum este calitatea sunetului fata de rcd 500 ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

10 hours ago, cryst7ano said:

Da greseala mea, ala e calculatorul de coloana, am incurcat pozele. Can-ul meu este 1K0 907 530 L

masinaa fiind 2008, ai can gateway compatibil cu unitatile mai noi - tot ce este de la K in sus, este compatibil

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
On 9 Jul 2017 at 10:12 PM, cryst7ano said:

Asta este o veste foarte buna, inseamna ca o sa il instalez plug and play.

Cum este calitatea sunetului fata de rcd 500 ? 

Subscriu si eu la aceasta intrebare !   Va multumesc frumos. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Calitatea sunetului e buna.

Nu ai ce comenta la RCD330, singurul lucru care ma deranjeaza e ca nu salveaza posturile de radio cu denumirea din RDS, apare salvata doar frecventa.

Apropo, a identificat cineva solutia prin care poti folosi Mirrorlink in timpul deplasarii?

Modificat de jarco
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Ex member pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   1 membru

    • danny d
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!