Jump to content

Telecomanda Seat Leon


aditd
 Share

Postare recomandată

Am o prietena care si-a pierdut telecomanda si foloseste cheaia de rezerva. Asta s-a intamplat mai de mult si pretul de atunci la Porsche a fost de 700 ron.

Exista alternative la varianta Porsche? Care ar fi pasii de facut? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in primul rand, sa ne spui despre ce masina este vorba, ce an este ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se poate face telecomanda, cheie, etc. Ori se cumpara cheie noua, ori SH - compatibila

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Chiar, sunt si eu interesat pt alta cheie cu telecomanda. Pretul la seat reprezentanta este de 750 lei plus 120 lei codarea :o

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am si eu o problema cu telecomanda tip briceag - la un seat leon 1P din 2007 - la un moment dat nu a mai mers, i-am schimbat bateria si de atunci merge cu intermitenta in sensul ca trebuie sa apas de multe ori pe buton ca sa se inchida sau sa se deschida. Numarul de apasari este variabil iar cateodata o deschid fizic cand ma grabesc. Se poate repara sau trebuie una noua ?

Am inlocuit bateria si face la fel, ledul de pe cheie se aprinde de fiecare data cand apas butonul

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai facut o scanare?

Poate erorile stocate ajuta.

Modificat de Dolfin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut,
La un moment dat nu mi-a mai functionat cheia briceag la un seat leon 1P - in sensul ca nu mai puteam sa mai deschid/inchid masina din telecomanda.
Am incercat sa o repar ( refacut lipituri) insa tot nu a functionat motiv pentru care am cumparat de la reprezentanta o alta cheie (cost 312 leii) doar partea de telecomanda.
Am incercat sa o adaptez prin metodele pe care le-am gasit pe net
- am introdus cheia de rezerva care este cheie normala, am pus contactul iar cu noua cheie am deschis si inchis manual portiera tinand apasat pe butonul aferent 10 sec - nu a mers
- un incercat cu Vcds versiune 12.12.0 pe modulul 46 - canal 10 - o procedura pe care am gasit-o pe net - insa nu a functionat.
V-as ruga sa-mi spuneti daca se poate face adaptarea in vreun fel sau trebuie sa merg neaparat la reprezentanta?
Cealalta cheie pe care o am nu are telecomanda si are atasat de ea un cod format din 7 cifre.
Multumesc anticipat de ajutor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

alta varianta nu exista.

Totusi, daca nu suporta adaptarea, ori este o problema cu interfata care o utilizezi (recomand cu una originala, daca ai incercat cu o clona)....sau cumva modulul tau confort are probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!