Jump to content

Cotieră originala Ibiza MK4


fia
 Share

Postare recomandată

Am facut si pozele, cu telefonul, calitatea nu e extraordinara.

Spatiul de depozitare e destul de incapator, dupa cum vedeti incape un portofel normal si ramane o gramada de spatiu:

dsc00248xi5.jpg

dsc00249dz0.jpg

dsc00250jc1.jpg

Sistemul de prindere:

dsc00253op2.jpg

Asa arata cotiera reglata in pozitia cea mai joasa:

dsc00254kd5.jpg

Asta e sistemul de reglare pe inaltime:

dsc00256tj0.jpg

Asa arata ridicata la maxim:

dsc00257qh7.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 151
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Cristian

    20

  • Cornel.B

    9

  • fia

    8

  • BikermanRO

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

are mocheta pe dinautru sau mi se pare mie?....ce reprezinta penultima poza?.....si asta-i toata prinderea in 4 suruburi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe dinauntru e un material textil.

Penultima poza reprezinta reglarea pe inaltime a cotierei.

Prinderea e in 4 suruburi, cum apare si in poza (2 pe o parte, 2 pe cealalta)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu-i mocheta e un material,da' nu stiu cum ii zice.

in penultima poza e cotiera rabatata intre scaune iar acela care se vede este reglajul pe inaltime.

prinderea se face intr-adevar in 4 suruburi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bine am observat e cu magnet inchiderea si deschiderea?...si ca si culori merge bine cu interioru ibizei???...cornel...se prinde greu cotiera..in caz ca mi-o montez personal?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

radu,

se prinde foarte usor iti trebuie o surubelnita.

are magnet la deschiderea capacului iar in ceea priveste culoarea sunt disponibile 2 pentru capacul pe care se tine mana:negru-ok merge la orice tapiterie si gri (urata nu prea se potriveste cu nimic,este un gri foarte deschis)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-a ajuns si mie cotiera acum 1 ora. Este super faina :) . Abia astept sa ajung acasa sa o montez. Culoarea este neagra si se potriveste de minune cu interiorul masinii. Cotiera in sine, este destul de bine finisata si dintr-un material de calitate. In interior, dupa cum se spunea si mai sus, este un material textil care atenueaza zgomotul produs de diferite obiecte care sunt depozitate acolo. Partea exterioara - suportul pentru mana - este din piele ecologica (daca nu ma insel) si este foarte placuta la atingere si foarte comoda. Mai ramane sa o montez si sa ma bucur de ea :) .

@seat_cornelius: sunt foarte multumit de cotiera, multam mult inca o data.

@radu87: daca ti-o cumperi si tu nu cred ca o sa-ti para rau.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acelas model de cotiera se gaseste si in vitan la un singur magazin costa 230 ron poate daca ne strangem mai multi ne face si o reducere o sa trec zilele astea sa intreb :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu va incomodeaza la frana de mana?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu va incomodeaza la frana de mana?

Te incomodeaza un pic dar te obisnuiesti,eu acum cand opresc masina ridic cotiera si apoi trag frana de mana,e un ritual util,nu este asa vzibila cotiera (pt baietii descurcareti).In timpul mersului.....daca vrei frana de mana in curba si alte nebunii....ridici cotiera si baga drift :angry:

In panta am incercat la cotroceni,in aglomeratie.Ce pot sa-ti zic dupa 2 opriri am ridicat-o si abia la stop sus am dat-o jos. :angry:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am cotiera de la Porsche....de fapt primita cadou...ca la cat costa. E cam mica in interior dar ca si confort sunt multumit. Se monteaza putin cam greu...se desface sina de la scaune si se baga sub dansa dupa care se pun suruburile la loc. In rest numai de bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-am pus si eu cotiera de la seat_cornelius: sunt foarte multumit e foarte frumoasa comoda, creaza un nou spatiu de depozitare (ca sunt asa putine la ibiza).

In opinia mea sunt niste bani cheltuiti cu folos :)) Recomand.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si pe mine ma intereseaza aia care se prinde de sina de la scaune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am vazut ca nu a pus nimeni poze cu cotiera despre care vorbea ciobi,asa ca le pun eu pentru cei care sunt interesati.

HPIM0456.jpg

HPIM0455.jpg

HPIM0454-1.jpg

Pretul ei la pba este de 417 ron iar motajul costa 65Lei

...sorry dar nu am stiut cum sa pun pozele ca sa apara mai mici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

aloha...nu s-a mai scris demult pe acest topic...am revenit la ideea sa-mi pun cotiera..cei care siua pus in vara (ma refer la cotiera de la seat_cornelius) cum este cotiera?cum a rezistat pana acu si daca merita sa fie pusa....???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@radu87: eu am cotiera de la seat_cornelius, si vreau sa spun ca isi merita 100% investitia (parerea mea). acuma depinde si de stilul de condus al fiecaruia. eu obisnuiesc (stiu ca nu e bine) sa conduc cu o singura mana pe volan (stanga) si dreapta cam 95% din timp pe schimbator. in oras la ce trafic este si la cat "trebuie sa invart in mamaliga" (a se intelege: la cat de des trebuie sa schimb vitezele) nici nu am cum sa nu stau mai mult cu mana pe schimbator. asadar, cotiera este si un mod de relaxare a mainii. spunea cineva ca e prea sus, ca nu ajunge la schmbator, etc, etc. sincer, pentru mine este PERFECTA. eu am 1.80 deci sunt destul de lung in oase.

Cum a rezistat ? pai ... la mine nu a fost supusa la "stres" prea mare, dar spunea seat_cornelius ca la el se mai urca copilasul lui pe cotiera ca sa treaca din fata in spate sau invers si cotiera nu are nimic :angry:. concluzia o tragi tu.

cred ca deja stii ca un alt avantaj este un spatiu de depozitare in plus, si crede-ma incap muuuulte acolo :lol:.

bafta multa si drum liber.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu sunt iin continuare foarte multumit de cotiera. Nu am ce sa ii reprosez. Exact aceleasi pareri ca si ktalin le am si eu.

Sa povestesc o faza haioasa, am fost la spalatorie, mi-au spalat masina pe interior si ca sa faca curat au ridicat cotiera in pozitia verticala.

Cand m-am urcat in masina, si nu am avut pe ce sa imi sprijin cotul, a fost o senzatie foarte foarte ciudata, mi s-a parut ceva extrem de ne-la-locul lui in masina. Asa de tare m-am obisnuit cu cotiera :beerchug:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu mi-am pus o cotiera de la un magain de piese auto a costat 54 ron, montajul l-am efectuat eu relativ usor, pozitia este buna, spatiu de depozitare mare, se potriveste putin cu interiorul, singurul inconvenient e ca este fixa. O sa revin cu poza(e)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E una faina pe siteul seat, la accesorii

Reference: 6L5061000

Leather armrest fitted with a useful and practical storage compartment. Comes with all the necessary elements for assembly.

Inlocuieste consola centrala clasica, din cate`mi dau seama, frana de mana trece prin ea, etc...vedeti poze

e aici

http://www.seat.com/com/generator/su/com/n...mrest/main.html

Am intrebat la Metrotehnica de pretz. Au zis ca vreo 6 milioane si ceva.

Si-a luat cineva? Daca da, cum e? Merita banii?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@LupiiBah: nu te tenteaza una de la seat-cornelius ?

eu de aia am si sunt foarte multumit de ea, si am dat ~240 lei. fata de 600 si ceva lei ... eu cred ca este o diferenta remarcabila de pret.

Modificat de ktalin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

LupiiBah ... daca tot vrei sa-ti iei o cotiera de 6 mil...o poti incerca pe aceasta... este una dintre cele mai faine cotiere din punctul meu de vedere... :blink: aici

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am tot de la Cornelius cotiera, mi-a montat-o chiar el undeva la intrarea pe A2, eu ma duceam acasa la C-ta el pleca acasa la Buc. A durat sub 5 minute cu totul. E super OK pt mine nici prea mica nici prea mare, plus ca e loc in ea sa bagi tot felul de chestiii inutile care le tii prin masina. O am de vreo 3-4 luni si a rezistat foarte bine, a avut ceva de tras de pe urma pasagerilor din dreapta care au considerat-o numa buna de sprijin, si nu moral. :)

Oricum este de la Armrest, deci nu e facuta de nea Sandu SRL, e nomal sa fie de caliate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

LupiiBah, nu prea cred ca se mai poate monta acuma acea cotiera ( Reference: 6L5061000). Oare cei de la service nu se refereau la cealalta ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

LupiiBah, cotiera de care zici tu e de Leon, adica 6L5061000. Cel putin asa arata in poza:

img6l5061000propertyimahq7.jpg

Nu stiu ce cauta acolo pe site, cred ca e o greseala.

Cotiera pentru Ibiza e cealalta:

img6l6061000propertyimazr1.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!