Jump to content

Sfaturi achizitie jante


psebi
 Share

Postare recomandată

Jante va sta 8mm mai spre exterior. Diferenta nu e data doar de ET ci si de diferenta de latime (5.5 vs 6J).

Se poate monta 185/65/R15 pe 6J, fara probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Stiti ceva despre producatorul Carbonado, a avut cineva experiente cu jante de la ei?

Au multe modele cu design de VW si Audi, insa nu-mi dau seama daca sunt calitative sau nu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut

 

Aveti o recomandare pentru niste jante de 17" la pret bun pentru o Octavia 3 RS?

Dimensiunea minima pe RS este 17" datorita dimensiunii discurilor de frana si a etrierilor, sau pot pune si de 16" pentru iarna?

 

Va multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@D0minic ai discuri de 340mm pe fata. Putin probabil (a se citi imposibil)  sa poti pune 16" pe ea. Daca anvelopele de  sunt aproape EoL cauta niste Gemini/Crater pentru vara si pastreaza jantele de 17 pentru roti de iarna :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In prezent am jante pe 18" cu anvelope de vara. Pentru iarna as dori sa-mi iau r17, dar nu stiu ce model, ce J si ce ET. Orice recomandare, chiar si cu link este binevenita.

Va multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-am tot uitat dar nu reușesc să găsesc jante pe 17 OEM sh cu et 51, am optat pentru anvelope de iarna r18 pe jantele care le am pe mașină. Aștept luni să ajungă și să le montez. Vă mulțumesc pentru implicare! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 months later...

Salutare,

 

Nu mai suport jantele de vara pe 19'' cu care a venit masina din fabrica si sunt in cautarea unor jante de 18'' (masina din semnatura).

 

Am cautat pe net pana acum extensiv si in stoc la magazinele online gasesti doar chinezarii. Caut ceva de calitate poate chiar si forjate (entry level). 

 

Aveti idee de vreun magazin in Bucuresti cu produse de calitate si oameni ok care pot oferi si consultanta? Nu as vrea sa comand de pe net sight unseen si nici sh-uri de pe OLX nu vreau.

 

PS: Scuze daca am gresit categoria, am cautat pe forum si nu am gasit categorie dedicata jantelor.

 

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

16 hours ago, ursuake said:

Salutare,

 

Nu mai suport jantele de vara pe 19'' cu care a venit masina din fabrica si sunt in cautarea unor jante de 18'' (masina din semnatura).

 

Am cautat pe net pana acum extensiv si in stoc la magazinele online gasesti doar chinezarii. Caut ceva de calitate poate chiar si forjate (entry level). 

 

Aveti idee de vreun magazin in Bucuresti cu produse de calitate si oameni ok care pot oferi si consultanta? Nu as vrea sa comand de pe net sight unseen si nici sh-uri de pe OLX nu vreau.

 

PS: Scuze daca am gresit categoria, am cautat pe forum si nu am gasit categorie dedicata jantelor.

 

Multumesc.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

 

Caut jante noi pentru masina din semnatura. Ma intereseaza dimetru de 18'' (pe masina acum sunt montate jante de 19'' OEM pe care nu le mai suport, primavara le indrept, toamna sunt acordeon, si chiar ma feresc de gropi). Vreau jantele noi sa fie tancuri, greu de indoit.

 

Ca dimensiune imi trebuie: 8Jx18 ET44 (asa zice VW, daca ar incapea mai late nu stiu, mi-as dori dar habar nu am deci merg pe OEM ca dimensiuni).

 

Intrebare 1: OEM sau forjate?

Intrebare 2: Ce magazin/shop imi recomandati pentru forjate de calitate in RO?

 

Multumesc.

Modificat de ursuake
info aditional
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Buna ziua tuturor.

A cumparat cineva jante de pe OLX din Pitesti de la utilizatorul cu numele   and  ??? Are zeci de setuei pentru diferete modele auto.

Doresc sa cumpar 4 jante pentru un Audi A6.

Scrie in anunt ca sunt originale...

Si bineinteles impecabile, ca noi, nu sunt reconditionate, nu sunt indoite, nu sunt revopsite.

Pretul cerut este 1600 euro cu anvelope Michelin de vara.

Niciodata  nu am cumparat jante second nici de pe OLX nici de altundeva? Sa ma risc? Sau mai bine ceva MAK sau BBS?

 

Screenshot_2022-02-25-21-35-36-899_ro.mercador.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!