Jump to content

Probleme si rezolvari


Cristian
 Share

Postare recomandată

A mea are baterie de 68Ah si 380A, AGM, sigur datorita incalzirii stationare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A mea are baterie de 69 Ah si 360 A, sau cel putin asa scrie in PDF-ul cu decodarea VIN-ului, nu am verificat fizic. Nu am incalzire stationara.

57FEE140-A986-4CE2-8EDA-515936AAD0D6.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Verifica sub capota daca chiar e asa. Posibil ca la modele 2018 sa fi aparut diferențieri si la baterii intre motorizari/dotari

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

IMG_20180218_125710.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, ai aceeasi baterie cu a mea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

20180216_120850.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Din pacate nu s-a rezolvat problema mizeriei care se depune pe usile din spate. E o problema reclamata de multi, ma mir ca inca nu s-a rezolvat nici acum.

20180520_173222.thumb.jpg.e852511840fb60504c6cc760e6a34a33.jpg20180520_173225.thumb.jpg.4ad6a22010f42b9f3a51ef869921f949.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina asa a fost gândita cu zona aceea "wet zone". Nu prea au ce sa rezolve in afara de a regandi îmbinarea si faca tot ornamentul parte din aripa nu din usa spate cum e acum. Posibil sa facă modificarea cand vor scoate un face-lift sau daca nu la urmatorul model. Daca nu ma înșel și VW Touareg are același design, sunt curios dacă lumea se plânge de aceeași problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu vreau sa ingros in pic acel burete cu un furtun subtire in canalul median, ar trebui sa rezolve problema cat de cat macar sa nu mai treaca mizeria de cauciucul respectiv 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu cum se va comporta in timp acel mic loc in care se strange mizeria, in mod normal nu ar trebui sa se intample nimic, insa ma gandesc si eu la o solutie prin care as opri mizeria sa mai ajunga acolo. Eventual o sa vad ce au facut cei de pe atecaforums.co.uk.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Nu e chiar o problema, dar exista o rezolvare:

Update harti Naviatie, varianta cu card SSD (nu pentru HD).

Bonus, acum recunoaste diacriticele, pe harta veche erau toatte cu @ ...

https://forums.seatcupra.net/index.php?threads/navigation-system-updates.388586/page-53

Harta VecheHarta Noua

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Care e rolul precizarii ca procedura e ptr MAC? Pe Win difera ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inițial nu am modificat fișierul indicat in procedura, si nu a mers. Am aplicat medoda mac si e ok. De asta am pus link catre metoda funcțională. Ignora mac, consideră windows si e ok.

Din ce am dedus eu, fișierul respectiv e cumva propriu mașinii. Spre ex. toate locațiile salvate se regăsesc, asta in conditiile in care am inlocuit toate fisierele, mai putin cel indicat pt restaurare de la varianta precedenta. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am o problema cu Spotify folosit prin android auto. Ma tot streseaza cu mesajul "locked for safety" dupa cateva clickuri. V-ati lovit cumva de treaba asta? Știți vreo rezolvare. Dupa o cautare pe net am inteles ca ar fi de la AA si nu de la spotify, dar nu am gasit niciun workaround.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mesajul ala ti-l afiseaza pe multimedia sau pe telefon?

Inca un aspect, ai cont premium pe spotify?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, am cont premium, mesajul imi apare pe HU. Ma lasa sa fac cateva interactiuni si apoi nu ma mai lasa si imi apare mesajul. O sa ii fac si o poza. Sa inteleg ca doar la mine ? Muzica merge in continuare, pot da skip, doar ca nu mai pot interactiona de pe display. E o protectie idioata sa nu iti distraga atentia chipurile, doar ca nu poti nici macar sa schimbi playlistul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu folosesc spotify, desi il am instalat, folosesc deezer, am cont premium. O sa incerc spotify, daca functioneaza pe contul free.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deezer imi face fix la fel, de aia zic ca e de la AA.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ciudat, eu nu am problema asta. Ce cablu usb folosesti pentru a te conecta in masina? Ai facut update la Android Auto pe telefon?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@cris2109 Poti sa incerci sa codezi mirrorlink in motion enabled si s-ar putea sa rezolve problema ta. Imi inchipui ca mesajele cu pricina le primesti in mers. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am versiunea 3.3.58.2064

Cablul e unul scurt de la oneplus usb-usbc.

Mirrorlink nu imi merge cu telefonul meu. Problema e cu Android Auto

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mesajul ce iti apare ii in timp ce masina ii in mers?

Eu folosesc mai mult Google Play Music si imi apare la fel daca vreau sa caut ceva printr-o lista si se intampla doar cand masina ii in mers. Daca stationezi, nu apare nimic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu pot cauta o anumita melodie in deezer, pot doar asculta playlisturi sau flow.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In mers imi apare si mie. Nu e vorba de ales melodie, ci de schimbat playlistul. Interesant ca nu apare la toata lumea problema asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Playlistul il pot schimba fara probleme in deezer. Nu vad de unde apare problema la voi, e ciudat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!