Jump to content

Seat Ateca 2.0TDI DSG 190PS


ToniM

Postare recomandată

@ToniM :coolpics:

Bineeeeeee :)

Poze cu interiorul ai ? 

Arata bine gumele de iarna pe jantele alea, se potrivesc dpdv design

Alte impresii ? Alea alea, interior, materiale, cum se aude, cum se simte, cum raspunde DSG, stii tu...

 

Modificat de cristi511
Link către comentariu

@zorro00 mersi, sa ne permita vremea si vor veni :)

@75NOR inca nu, insa pot face desigur cateva, insa nu imi prea arde sa stau afara, plec pe semi-intuneric, ajuns pe semi-intuneric acasa, si in weekend m-am luat cu altele, insa vor fi sigur. Interiorul, pur subiectiv, il simt/percep mai calitativ ca si Octavia, lateralele usilor fata (cel putin partea de sus) o percep mai calitativa. Schimbatorul este 1 la 1 cu cel de pe Ibiza, nu vad absolut nici o diferenta. Cutia este DSG, pe moment doar pe Normal m-am plimbat, astept sa treaca rodajul sa revin cu cu un feedback in modul sport sau individual. O simt puturoasa daca doar pisc acceleratia, e simt bine daca ajung peste jumatate, inca nu am calcato de tot - insa cred ca e si normal sa o simt asa :P

Insonorizarea in habitaclu este peste asteptari pe moment, desi panoramic, palaria jos din partea mea, insa nici nu am ajuns la viteze de croaziera pe autostrada. Pozitia la volan inca trebuie sa ma obisnuiesc "de sus", suportul lombar imi place, nu am avut stres (nu ca iesire de 150km e drum lung, dar parerea la cald desigur)

@Luciosu mersi, sa tot fie la toti :D

 

Link către comentariu

Pam pam, de cand asteptam topicul asta! :beerchug:

Sa fie intr-un ceas bun, sa va poarte fara stres si evenimente nedorite pe cat mai multe drumuri nebatute de altii.

Edit: 2 chestii vreau de la tine

1. greutatea in talon/CIV

2. dupa rodaj sa faci niste masuratori: repriza 60-100 in tr 3/4 si 80-120 in tr 4/5. Sunt de folos informatiile astea pentru unul ca mine si o sa le mut/postez si in topicul dedicat Atecai.

Mersi si spor la treaba!

LE: te-ai dat 100% pe SEAT, nu mai vezi altceva in fata ochilor acum :coffee_lol:

 

 

Link către comentariu

@ToniM: bun, bun.

In primele mii de km raspunde mai letargic la apasarea acceleratie, parca fights back :) Dupa, se schimba treaba, o sa vezi.

Sa va bucurati de ea, personal, astept cu interes sa o vad "pe viu " ;)

Link către comentariu

Frumoasa culoare!! Motorul nu are cum sa te dezamageasca, eu am fost la drive test cu cea de 190 cp DSG cu care ai fost si tu si pe mine m-a surprins foarte placut.

Abia astept sa o vad parcata in Zorilor :))

Link către comentariu

E frumoasa sa ai noroc de ea. O sa am dupa ce sa ma uit prin Cluj. Unde stai in Cluj?

Link către comentariu

@cristi511 o data ce o sa am CIV/Talon revin, cat despre reprize cred ca weekendul viitor pot reveni cu ele , in principiu ar trebuie sa fie bifat rodajul :D

@75NOR astept si eu 3-4000km in bord sa isi "dea drumu" ;)

@octavia 4ever in Zorilor nu stiu exact cand va fi parcata, insa in timpul scarbiciului o prinzi in jur la podul de pe calea turzii zona Hotel Ramada/ Restaurant Shanghai

@lucaflo26 Mersi, locuiesc in zona Plopilor vechi :)

@Eto mersi, revin

 

Catre toti, sa stiti ca si eu vreau poze, insa ajuta si o lumina etc, insa stiu ca sunt dator. Mie imi place, is sincer ca un copilas de 4 ani cu noua jucarie de happy.

In cel mai rau caz aveti si voi putina rabdare si sper pe weekend sa fie vreme insorita si sa trag ceva poze cel tarziu atunci :Driver:

 

Link către comentariu

Foarte faina masina! Culoarea e de mare efect!:icon_thumright:

Modificat de Razvan RXR
Link către comentariu

Feliciari pentru o configuratie exceptionala (mai ales culoarea :wub:!!). Sa o stapaniti sanatosi! Am citit postul de prezentare cu foarte mult amuzament si placer si sunt convins ca masina a intrat pe mainile cui trebuie.

Multi kilometri fara probleme! :icon_thumleft:

Link către comentariu

@Razvan RXR ne place si noua :D

@Adi_vw multumesc :)

@ShadoWzZ multumesc, asemenea ;)

@lambda_dryver mersi !

@sebip sa fie intr-un ceas bun si la tine ;)

In rest....sa va faceti o idee...cam asta e luminozitatea la care ajung acasa...

BXHwG7r.jpg

AVaMJBt.jpg

hNUT2ps.jpg

87ELKKq.jpg

AAfQWOy.jpg

8qwc04C.jpg

 

Deci pozele mai asteapta

 

LE: @sebip asa scoate iPhone 6S fara blitz :P daca nu ma pot impaca cu android culeg "foloasele" + la ce ochi am eu de fotograf e combinatia perfecta - una si cu blitz :))

Zis5jJN.jpg

2nd LE: @cristi511 unde vezi "S" ? Doar "D" vede pana nu bifez rodajul si "normal" la DMS :P

3rd edit: luminile ambientale le poti pune tu cum vrei, nu se schimba cand schimbi profilul de condus - sau cel putin nu cred, voi incerca cu prima ocazie, cel putin rosii le-am setat eu pe "normal" ;) sa fie ambientale cu bordul...daca are sens :))

 

 

Modificat de ToniM
LE 2nd
Link către comentariu

De ce stai pe Sport? :Driver:

Las-o pe normal cat ii faci rodajul ca dupa consuma adblue exagerat.:nono: 

Edit: @ToniMhint: luminile ambientale ROSII!!

Link către comentariu

Este pur si simplu splendida, felicitari pentru alegere, joymachine - urile sunt slabiciunea mea! Ce pacat ca nu pot tine mai multe masini :))

Link către comentariu

Felicitări pentru achiziție. Așteptăm impresiile după rodaj și acomodare.

Link către comentariu
  • Rave a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!