Jump to content

Skoda Superb 2.0 190


radu4iasi

Postare recomandată

Salut

O sa-mi prezint si eu masina si niste impresii generale

Optionale

$01PN0 ***Cleverpack Ambition***
contine faruri Bi-Xenon cu functie Adaptive Frontlight

System, control dinamic al unghiului de iluminare, instalatie spalare faruri cu verificare nivel lichid pentru spalare, Day Light cu tehnologie LED

$S3 Actiune Cleverpack Ambition 9S6 Afisaj Maxi-DOT color
$S5 Cleverbonus Ambition
$03 Cod intern CleverBonus

PFD Driving Mode Selection
9T1 Duze stropitoare parbriz incalzite PJ1 Jante aliaj usor Helios 6.5Jx17"

cu anvelope 215/55 R17
PK8 KESSY - sistem access keyless PW0 Oglinzi laterale pliabile electric

9JC Pachet fumatori
cu scrumiera mobila

PT1 Pregatire telefon cu Bluetooth
conexiune wireless cu antena exterioara, PhoneBox

in consola mediana fata

4A3 Scaune fata incalzite
cu reglaj termic separat

7X2 Senzori parcare fata/spate
RA3 Sound System Canton
PLE Volan multifunctional imbracat in piele

(comenzi radio, telefon si padele selectare trepte de viteza cutie DSG)

Pret de lista 30500

L-am luat cu 27 400 - din care 13 700 avans - restul in 3 ani 400 EUR + 130 EUR (CASCO) Rata

__

Mentionez ca fosta mea masina a fost un Audi A6 C6 V6 2.7 TDI 2006 Quattro 180CP deci posibil sa fiu subiectiv

PRO

Culoarea faina

Front assist pare ca-si face treaba

Suspensia ok

Se incalzeste rapid la -8 grade - cam 10 minute , la 0 grade cam 4-5 minute - probabil isi face treaba incalzirea electrica

Apple carplay

CONTRA

Culoarea faina, dar arata asa doar daca e f curata + e senin + soare afara, ceea ce nu se intampla des - in rest arata cam ca un negru banal

La un moment dat auzeam pe la volan vreo 30 min , cred ca fix dupa ce ma jucam la reglaj, poate nu se prinsese in loc bine - apoi a disparut 

Mi-au livrat masina cu kederele nealiniate - pasagerul are probleme in a deschide usa pentru ca se blocheaza in keder cateodata + kederul a iesit -> neacceptabil la o masina de aproape 30K ( poza atasata ) [există topic dedicat pentru asta ]

__

Per total sunt multumit, dar nu simt o diferenta atat de mare fata de acel A6 C6. Ba chiar dimpotriva, parca mai premium parea acel C6 (poate era motorul mai mare + quattro + piele) - singurul inconvienient a fost ca ma tinea cam mult prin service-uri si sunt f limitat cu timpul. Dar poate s-ar fi oprit cu nevoia de service  eventual.

Si la putere nu vad mare diferenta - desi CP / Greutate ar trebui sa fie mult mai mare la skoda - 190CP / 1600 kg vs 180CP / 2000 kg - parca mai tare ma baga in scaun v6-le . Bine, posibil sa fi fost de vina si Quattro.

Screen Shot 2017-01-29 at 6.12.28 PM copy.jpg

e3fd755f-efb9-40b8-a5b3-4051fe96b7db.jpeg

Link către comentariu

Va rog sa pastrati discutia on-topic.

Pentru probleme tehnice si impresii/discutii cu privire la leasing exista topic-uri dedicate.

Urmatoarele abateri se lasa cu avertismente pentru toti participantii la discutie.

Va multumesc.

Link către comentariu

Felicitari pentru masina, foarte frumoasa! 

Este model cu Adblue sau fara?

Link către comentariu

Arata super bine masinuta! Sa o stapanesti sanatos!

Desi probabil ca dimensiuni sunt apropiate, a6-ele nu prea poti sa il compari cu superbul, si desi e cu o generatie mai veche, audi-ul ramane o masina premium.

Venind de pe quattro, cum de nu ai mers pe tractiune integrala si la skoda? 

Link către comentariu

Foarte frumoasa masina pe aceasta culoare, s-o stapanesti cu placere si fara probleme !

Mai baga niste poze cu interiorul :D

Fa-i o protectie ceramica lac (eventual si o folie pe bara, capota, praguri) :) 

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!