Jump to content

Elcar Gid


elad
 Share

Postare recomandată

Se poate sa se continue ideea?

Nu de alta, dar pe un astfel de forum eminamente tehnic si cu un nivel ridicat al cantitatii si calitatii informatiei fazele astea cu "......" pe post de "surprize surprize" mi se par de un prost-gust monumental!

Ori ai ceva de spus si spui ori NU!

Bla bla bla...nu e doar un forum tehnic..este un forum..si daca te uiti bine ...> vwForum.ro > Discutii Generale > Dealeri si Service-uri > Service-uri > Elcar Gid Buzau..

asa ca un pic de impresie nu strica...nu ti-ar pica bine sa aflii atunci cand o sa ai si tu probleme cu NOUL tau Passat , unde sa mergi sa-ti repari masina si sa fii multumit de serviabilitate si calitate ?

Asa ca las-o asa cum a picat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pana una alta am un client nemultumit de acest service. Din pacate el nu are cont aici insa o sa zic eu problema lui. A venit in service cu un Audi A4 din 2000 ( parca ) cu partea din fatza facuta praf. Dupa "reparatie" (casco) farurile electrice nu mai merg, capota sta aiurea ( a fost reparata nu schimbata) si multe si mici alte chestii legate de "aspect".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Capota ar fi trebuit sa fie inlocuita ...nu s-a putut acest lucru intrucit reparatia ar fi depasit limita sumei asigurate(solutia tehnica data de service a fost inlocuirea capotei,asigurarile nefiind de acord!).Clientului a fost informat cu privire la acest lucru.Au fost inlocuite carcasele de far(motorasele+anexele raminind cele existente deja pe masina)iar acest lucru corelat cu faptul ca , capota mai suferise o "interventie " anterioara ... a dus la nemultumirea clientului...Oricum , il astept pe client sa vad ce mai pot face...

Modificat de elad
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atelierul de vopsitorie si tinichigerie cum e ? Am inteles de la tata (care e prieten cu directorul) ca e super bun. O sa vin si eu acolo sa imi fac aripa si usa. Si pentru revizii...

Atelierul de tinichigerie vopsitorie este ok.Se dezechipeaza complet elementele ce urmeaza a fi vopsite(nu mai exista chedere gazate etc), iar materialele sunt de cea mai buna calitate.

O sa fii multumit :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vlad..vreau si eu o programare..ptr maine..daca poti sa-mi dai o ora exacta sa nu stau asa mult...revizie cu scimburi de uleiuri...+ toba centrala..crezi ca se poate sau trebuie sa vin acolo?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa traisca Dl Rusnacencoooo............multe salutari de la Bucuresti !!!Si mult succes tata...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci dl Andrei!Saptamina aceasta voi fi in Bucuresti incepind de miine...la cursuri...poate ne vedem...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va rog sa continuati discutiile care nu sunt on topic pe private message. Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Abia am luat masina de la Elcar Gid, si sunt foarte foarte multumit de calitatea lucrarii cat si de pret. De fapt cand am vazut factura nu mi-a venit sa cred, am zis ca e o greseala...

S-au ocupat de urmatoarele:

- Tinichigerie + vopsitorie aripa fata + usi - a iesit impecabil, si au avut ceva de munca la usa fata

- Revizie, schimb ulei + filtre

- Inspectie generala pe platforma + diagnoza VAS

Recomand acest service tuturor. Si multumiri echipei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am fost cu masinutza in service Elcar GID sa-mi schimbe bara spate...un singur cuvant am de spus : impecabil!!! Multumiri speciale d-lui Rusnacenco ptr profesionalismul de care a dat dovada!..si...ma reintorc cu sigurantza ptr revizie.. :) ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Alt client super multumit. Chiar daca nu am skoda (inca) am fost cu ceva probleme la Golf, iar masina merge perfect :o Thx (sigur o sa ma duc regulat si cu sora mai mica fabia care trebuie sa ajunga in 2 luni)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Da... am fost si eu la EG cu schimbul de ulei servo. Intr-adevar au facut treaba buna, dar ... a durat extraordianar de mult. De la o jumate de ora cat mi s-a spus, a durat aproape o ora jumate. In rest numai de bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da... am fost si eu la EG cu schimbul de ulei servo. Intr-adevar au facut treaba buna, dar ... a durat extraordianar de mult. De la o jumate de ora cat mi s-a spus, a durat aproape o ora jumate. In rest numai de bine.

Corect.A durat mult pentru ca simbata lucram cu un sfert din personal, prioritate avind masinile programate, incercind in acelasi timp sa le rezolvam si pe cele neprogramate.Se pare doar ca cineva din personal nu a estimat corect timpul necesar finalizarii lucrarii tale :D .Pentru asta scuze!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu cunosc foarte bine echipa elcar gid .

Anul trecut era o mare varza la ei la service ! Amestecatura . Dupa experienta de vara trecuta mi-am propus sa ma duc invartindu-ma si sa nu-i mai vad pe mecanici .

de cand s-a schimbat echipa manageriala pe partea de service , lucrurile stau mult mai bine . Chiar au reusit sa-mi faca o treaba buna cand a fost nevoie . Ca o comparatie fata de dealerii Opel sunt cu mult peste ei .

ramane de vazut cat vor ramane lucrurile in felul asta . Pentru ca un om sau doi nu stiu daca pot schimba tot sistemul . Doar daca Vlad isi propune sa doarma la servici

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu este vorba de aceeasi oameni.Am angajat multi oameni noi, unii sunt in probe, altii angajati definitiv, urmeaza sa mai vina si altii...am schimbat modul de lucru...cautam sa comunicam cu clientii si sa imbunatatim relatia cu acestia...Ne straduim!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:D OK . Atuynci comunicati si cu arcurile mele ca stii bine ca le astept de saptamana trecuta :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt bune si criticile atata vreme cat ele aduc ceva constructiv. Din pacate Elad face parte din echipa manageriala si nu stie ca acolo la boxa se mai fac si tampenii. Una dintre masinile pe care voi ati reparat-o (clar ca aveti multe )

are si acum suruburile de la aripa prinse stramb in stil romanesc (o sa fac o poza sa vedeti si voi ). E vorba de un SEAT Vario alb. Nimic de reprosat calitatii vopselei dar sa te incurci intr-un asa de mic amanunt, numai pt. ca baietul de la tinichigerie nu are timp sau chef.

Oricum felicitari echipei din Buzau si la mai mai bun.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@gigu. Ai perfecta dreptate. Oamenii care lucreaza efectiv la masina au multe de invatat. Am simit asta pe pielea mea, insa acolo unde exista vointa exisa o cale de "impacare". Desi si eu am fost nemultumit de lucrarea unuia sau altuia de acolo mereu am gasit o metoda de rezolvare in bine si vlad mereu a fost binevoitor. Dupa parerea mea asta conteaza foarte mult.

@elad trebuie sa ajung sa imi "indreptati" stopurile spate :)

Modificat de NetFlow
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:( OK . Atuynci comunicati si cu arcurile mele ca stii bine ca le astept de saptamana trecuta
Sunt bune si criticile atata vreme cat ele aduc ceva constructiv.

Numai putin...a nu se intelege gresit ...

Eu n-am criticat . Eu fac parte din echipa Elcar Gid :( si aveam o gluma cu Vlad...ca am ramas surprins ieri cand m-am inregistrat pe acest forum sa vad ca dealerii comunica cu clientii ...

CEEA CE LA OPEL NU SE INTAMPLA !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
  • Administrator

salut!

in sfarsit a inteles si Sorin ce vorbeam cu el acu vreo 2 ani.... :(

Intrebare pt Vlad... cam cat dureaza o programare? adica din momentul telefonului pana cand intru cu conserva pe poarta service-ului...?

Piesele pot fi aduse de client sau sunt musai d'ale voastre?

Multumesc

Modificat de dudu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dudu bagi masina in revizii? :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In principiu o programare nu se face la mai mult de1-2 zile distanta.Piesele pot fi aduse atit de client sau cumparate de la noi.Putem face mai intii o constatare, o oferta de preturi pentru componentele ce necesita a fi inlocuite..lasam clientul sa hotarasca de unde achizitioneaza piesele...si ne apucam de treaba(constatarea este gratuita daca remedierea se face la noi, indiferent de provenienta pieselor)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

numai lucruri bune aud din urbea mea natala... ma bucur ca in sfarsit e cineva care sa faca o treaba buna si acolo...

@mariuz

ce dreaq sa fac coane?! nu trebuie sa repar masina sotiei?? :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

elad cu stati cu tinichigeria... vreau sa imi fac si eu diverse lucruri pe CASCO. Dureaza mult sau e la fel ca in Bucuresti? Apropo trebuia sa il iei pe tov. Lupu cu tine. :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca lucrarea este simpla o oprim pe loc-baietii sunt dispusi sa ramina peste program-daca este mai complexa se programeaza cam peste 7-9 zile.Oricum si cele complexe ca durata de executie dureaza mult mai putin decit in Bucuresti,fara a se face rabat de la calitate (dotare-super ok).In ceea ce-l priveste pe prietenul meu d-l Lupu, sa spunem doar ca are alte prioritati-poti vorbi cu el. Iti va explica daca va dori.Oricum mi-a promis ca imi va face o vizita...si nu numai el :001:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!