Jump to content

Geam blocat


enimem
 Share

Postare recomandată

Salut, astazi am vrut sa deschid geamul dreapta spate si am observat ca nu mai merge in jos decat daca tin apasat butonul, celelalte merg dintr`o atingere, si nici din telecomanda nu se mai deschid, care ar putea sa fie problema?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu...si merg in fiecare zi cu masina...saptamana trecuta a mers sa-l deschid si aseara nu a mai vrut..dar e ciudat ca numai acel geam...restul merg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu ca la Skoda mea, ca sa calibrezi, ti apasat pe buton pana jos si continui sa ti apasa cateva secunde, apoi la fel si in sus si se recalibreaza. Poate la fel si la Polo, ca sunt similare..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Calibrarea se face la fel la grupul VAG. Trebuie incercat, altfel poate fi alta problema (modul geam/panou comanda geamuri).

Incearca si din spate sa vezi daca merge automat sau doar tinut apasat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1 hour ago, qwk said:

Ori s-a decalibrat comanda, ori modulul din usa, parerea mea

se mai intampla, in general de la probleme variatie tensiune sau probleme la calculator usa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pare ca dupa ce am inchis si deschis din usa geamul si am oprit de tot motorul si etc...dupa 3 ore cand am plecat la drum si`a revenit!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Am patit si eu chestia asta la Golf. La un moment dat, fara motiv, nu a mai mers functia impuls la geamul sofer. Tot atunci nu a mai mers functia de coborare/ridicare geamuri din telecomanda. Si-a revenit singur dupa mai multe zile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 months later...

am facut trei videouri poate va ajuta in primul va arat cum sa dati geamul jos si in celelalte doua va arat cum sa dati jos panul usiilor din fara si din spate la polo 6r 

 

cum sa scoti geamul fara 

 

 

 

cum sa demontezi panul usii fata (masina este in doua usi dar este la fel pentru cele in 4)

 

 

 

cum sa demontezi fata usii din spate

 

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!