Jump to content

Zgomote trapa


bubu182
 Share

Postare recomandată

Salutare,

Am cautat despre subiect insa am gasit doar 2-3 postari si nimic concret.

Stiu ca multe CC-uri au problema asta la trapa si anume.. zgomote, trosnituri, "greierasi" ce vin din trapa, mai exact in partea din spate unde este si ruloul unde intra materialul ce acopera trapa (parte din plafon sa zic asa).

A identificat cineva sursa zgomotelor ? 

A rezolvat cineva zgomotele ? 

Precizez ca am uns toate chederele de la trapa si gresat sinele cu ulei siliconic.

Par sa se auda mai mult cand e rece masina.. daca se incalzeste mult interiorul si ajunge la trapa caldura zgomotele se reduc considerabil (insa tot mai apar uneori).

Multumesc.

Modificat de bubu182
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am aceiasi problema!!!...Am fost la Dealer schimbat toate chederele,date cu ulei special...dupa primul inghet aceiasi problema!!!! Clar NU se poate face nimic si pace.Asta este ultima masina cu trapa GARANTAT

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!