Jump to content

Passat CC Sport


EEXCALADE

Postare recomandată

Sa inteleg ca ai cam renuntat la ideea de a vinde masina ? 😁

Link către comentariu

Aventura a continuat cu insonorizare podea.

Absolut tot  ce sa demontat sa curatat/spalat....dupa caz. (inclusiv pedala frana ,acceleratie...)

Consola centarala a fost desfacuta complet pentru eliminarea greierilor.La toate imbinarile am pus banda textila si vasilina (unde nu sa putut pune banda),greierii au disparut toti ,indiferent cum as torsiuna/apasa consola.

In urma interventiei niciun clips,clema,surub... etc nu a fost deteriorat,pierdut,avariat...

 

@vwblabla Masina se vinde pentru un pret corect.Asta nu inseamna ca nu mai fac nimic la ea ,sau fac treburile partiale,incomplete....

Link către comentariu

30.JPG

31.JPG

32.JPG

33.JPG

"Operatia" a depasit 35 de ore de munca .Rezultatul: tot interiorul impecabil de curat,fara greieri ,si mai multa liniste.

Si pe aceasta cale multumesc pentru sprijinul tehnic colegului nostru @Andrei_72

Link către comentariu

Foarte tare. O masina scoasa la vanzare, care asteapta cumparator, dar in care se investeste in continuare timp, bani, munca, pasiune.

Felicitari. 

Se vede ca profitul nu e prima ta optiune.

Link către comentariu

Nici vorba de profit.Se poate vinde maine sau peste 5 ani ,intre timp fac tot ce pot pentru ea.:)

Link către comentariu

Felicitari pentru munca depusa.

Dupa insonorizarea podelei si a plafonului sunt diferente mari privind zgomotul de rulaj?

Link către comentariu

Sunt diferente ,de la 2 buc de carton pana la ce am pus eu ... e diferenta mare

Urmeaza portierele si portbagajul .

Link către comentariu
  • 1 month later...

"Aventura" Passat CC sa incheiat azi.

Masina a ajuns la un coleg de forum,nu departe de Bacau.

 

 

1.JPG

Link către comentariu

Felicitari penru vanzare ! Cine a cumparat-o a facut afacere buna vsv de cat de intretinuta a fost masina  , si sper ca va avea grija de ea . Abia astept urmatorul tau topic ....normal despre urmatoarea ta masina 

Link către comentariu

Multumesc!

Noul propietar e tot un fan vag ,cel mai probabil mentenanta  masinii ramane la mine .

Link către comentariu

Ai ghicit,e deja in garaj de aprox 4 zile.

Din pacate nu e din grupul VAG.

Dupa ce a probat cc-ul ,noul propietar m-a asteptat aprox. 10 zile ,timp in care am cautat un suv 4x4 .Nu am gasit nimic "sanatos",numai "rable",fara istoric,revizii,motoare cu scurgeri de lichide.....e "nasol" sa te pricepi la masini :)

Am luat masina de la un prieten ,dreapta,cu istoric.....o tin pana gasesc ceva bun din grupul vag :cheers:

Link către comentariu

Mazda?

 

Noul proprietar sa stapaneasca sanatos masina,

E mai virgina decat multe aduse de afara cu km mult mai putini

Link către comentariu

Avand in vedere ca masina a fost vanduta, si desi ne pare rau sa pierdem aceasta masina,  acest topic o sa fie inchis! Daca noul propietar doreste sa continue povestea, un mesaj catre mine, sau alt moderator, este suficient pentru a redeschide topicul!

Multumesc!

Link către comentariu
  • Rave a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!