Jump to content

Passat CC Sport


EEXCALADE

Postare recomandată

S-au adunat multe de facut dar nu prea este timp.

Urmeaza sa inlocuiesc ornamentul de plastic pe portbagaj care este crapat cu unul model nou care e din metal.

 

1.JPG

2.JPG

Link către comentariu

Am impresia ca se crapa singure...cred ca e o boala a lor.,si a mea e la fel...Defapt 9 din 10 CC-uri o au fisurata..:)

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Sunt din plastic si de aceea se crapa ,cele noi vin din metal .

Modificat de EEXCALADE
Link către comentariu

Salut! Unde ai reusit sa gasesti ornamentul model nou? Daca ne poti spune :)

Link către comentariu

E de pe CC 2012/2013 ,nou costa in jur de 200€

Link către comentariu

Felicitari pentru masina, este de senzatie. :)

Sunt in cautarea uneia asemanatoare ca a ta, atat la motorizare cat si la dotari. Sper sa am noroc.

 

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Multumesc!

Doar am avut noroc ? ,la ce dotari vroiam ...ma gandeam ca o sa caut 2-3 luni

Spor la cautat !

Modificat de EEXCALADE
Link către comentariu

Domnu' doctor nu stai o clipa locului ! :cool: Felicitari pentru detaliile de finete din ultima perioada ! 

Link către comentariu

Ai pierdut 9Nm de cuplu :D

Serios acum - foarte interesanta diferenta de consum l/h la diferente destul de mici la injectoare inainte-dupa (personal doar cil. 2 il vedeam cu corectie mare)

Link către comentariu

@Cosmin ZKG Multumesc !

@mad_kat Se pare ca ecu poate tine relantiul cu mai putina cantitate injectata ,mai putina motorina = mai putin cuplu .

Operatia asta am facut-o la un CDUC cu valori uriase la injectoare ,(avea doua saibe de foc arse ) rezultatul a fost spectaculos 

Link către comentariu

Tu ma faci sa imi programez un drum de Bacău in vizita neaparat. Sau asta urmaresti??

Link către comentariu

:Driver: .....Nu cred ca e necesar ,umezeste pe langa capacele de la injectoare ? Trimite-mi o imagine cu grupurile 1 13 15 

Link către comentariu
21 minutes ago, lucaflo26 said:

Tu ma faci sa imi programez un drum de Bacău in vizita neaparat. Sau asta urmaresti??

Nu vei fi singurul

 

Link către comentariu
mihai.onu94

La injectorul 4 nu s-a modificat nimic? :huh:

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Injectorul 4  ramas la valoarea de 0.19 ,valoare foarte buna .In general sunt foarte bune valorile pana  in 0.5 ,e o problema cand depaseste 1

Modificat de EEXCALADE
Link către comentariu

Mama ce rasfat ii dai. Dupa ce imi iau si eu, dau o fuga la tine pentru cosmetizare

Am o intrebare, in pagina 2 am vazut ca ai facut upgrade la schimbator.

schimbatorul cu rama, nu se potriveste pe consola actuala? Eu o sa am schimbatorul clasic, in T, as vrea sa il trec la cel nou.

Sincer, la "ochi" mi se par identice. Chiar trebuie upgrade cu butoane cu tot? 

10.thumb.JPG.e645015013fed86fe13e2c08714897dc.JPG

Modificat de Stefan.DFS
Link către comentariu

Nu se potriveste rama noua (rama selectoare) pe calul (consola centrala) vechi, nici butoanele.

Poti schimba doar mansonul cu nuca schimbatorului, insa tot trebuie sa modifici timoneria dsg, mai exact sa rotesti o tija de plastic la 90 de grade cu ajutorul unui pistol cu aer cald si sa capsezi mansonul de piele pe rama veche.

 

@EEXCALADE , felicitari inca odata pentru cum ai grija de ea, presimt ca o sa trec si eu pe la tine, oricum vin de 1-2 ori pe luna in bacau :D 

Succes.

 

Link către comentariu

Îmi poti da te rog  seria acestui filtru te rog?ms

7.thumb.JPG.d6522c365a845c58a01aa48bf1957fd8.JPG

Modificat de MariusPD
Link către comentariu

cum se comporta motorul cu uleiul Valvoline? E vreo diferenta fata de ce avea inainte?

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Motorul se aude super, uleiul nu e negru inca ,nu il consuma .

Il pun la suficiente masini ca sa-l recomand cu incredere

Modificat de EEXCALADE
Link către comentariu

Calculator usa si motoras sofer  cod 1T0959701L inlocuit cu 3C8959701

Calculator usa si motoras pasager cod 1T0959702L inlocuit cu 3C8959702

Inlocuind calculatrul de la sofer am a putut activa plierea oglinzilor din telecomanda

Inlocuind si calculatorul de la pasager la scoaterea cheii din contact nu se mai lasa in jos decat geamul de la usa care a fost deschisa inainte de plecare.

Link către comentariu
14 hours ago, EEXCALADE said:

"... nu se mai lasa in jos decat geamul de la usa care a fost deschisa inainte de plecare."

Salut!

M-ai facut curios.:) La ce te ajuta asta?

Link către comentariu
  • Rave a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!