Jump to content

Ce service imi recomandati?


tiranux
 Share

Postare recomandată

Salut

Din ce zici tu acolo motorul are nevoie de mult mai mult de o rola . Daca s-a stricat (rupt) intinzatorul e treaba serioasa- supape strambe, culbutori si tacheti la fel... Motor desfacut. Munca multa si din pacate pt. tine cheltuiala mare.

Sunt necesare mai multe detalii.

Nu este vb de un schimb de distributie ci de un motor stricat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Motorul nu a patit absolut nimic, chiar merge beton, la fel ca si inainte, acum am pusa a doua rola intinzatoare, dar are unele momente cand se aude arcul de pe ea, mai ales ca am desfacut capacul si intr-adevar ea se aude ! Am avut mare noroc ca a fost la relanti si a sarit maxim 2 dinti ! Oare sa o fi intins-o prea mult si pe asta la fel ca si pe prima ? Oricum, toti cunoscutii mei au zis ca a fost o greseala de montaj ! Voi ce ziceti ?

Modificat de Bobby
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu zic ca la o rola nu e joaca... am vazut ce se strica de la o rola rupta cu ochii mei. Crede-ma este trist!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina chiar n-a patit nimic ! E ok ! Bafta porcului ! Ma interesa cum am zis si mai devreme, un service unde sa schimb din nou rola si cureaua de distributie, unde sa dea garantie, cureaua ramanand de la incident si mi-e cam frica !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi recomanda si mie cineva din Ramnicu-Valcea un service bun? Nurvilul (dealer VW si Audi) si Enduro (dealer Skoda) cum sunt?

Multumesc anticipat.

nurvil si enduro sunt vai steaua lor. nici sa nu te gandesti sa ajungi pe la ei...mai degraba la citroen. si mai sunt aia de la cetatuie, mv auto sau cam asa ceva, dar nu fac ceva decat daca iei de la ei, manopera fiind moka.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salut la toata lumea.Am ajuns la 70000 de Km si trebuie sa schimb distributia, pompa de apa, filtre, ulei, placute de frana,etc.Vreau si eu un service cu niste preturi rezonabile unde sa ma duc si sa imi schimbe doar ceea ce am nevoie nu si altele.Deci fara surprize.Este vorba de un passat tdi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La Passatul tau, distributia se schimba la 90.000 km, nu la 70.000 !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La ce service imi recomandati sa ma duc cu masinutza din semnatura ca sa imi schimbe senzorul vaporizator? ca imi da niste erori...cu ocazia asta as face si plinul la acentul ala de racire. Vreau sa lucreze finut( ca am inteles ca desface bordul) si sa nu fie nici foarte scump. Pe la ce suma ma aduce?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut la toata lumea.Am ajuns la 70000 de Km si trebuie sa schimb distributia, pompa de apa, filtre, ulei, placute de frana,etc.Vreau si eu un service cu niste preturi rezonabile unde sa ma duc si sa imi schimbe doar ceea ce am nevoie nu si altele.Deci fara surprize.Este vorba de un passat tdi

Am schimbat acum doua zile distributia si cele necesare,uleiul si filtrele,chiar si pompa de apa,preventiv sa nu am surprize dupa,la LSG pe Str. Vespasian nr.8,se intra din Plevnei pe linga vulcanizarea Sama Service.Am fost super multumit,masina merge ok,se lucreaza numai cu ise originale Bosch.Pentru mai multe detalii vezi www.lsg.ro ,sau contacteaza direct ing.Eugen Dumitrescu la nr.0744.303.427.Am 180.000 Km cu Golful meu IV Variant si merge super bine.Garantez pentru acest service si credema ca sunt numai baieti priceputi si preturi rezonabile. :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merci mult cred ca o sa-l incerc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Am toba de esapament crapata si as dori sa o repar. Deocamdata exclud ideea de a cumpara una noua. Stie careva un service cu preturi normale in Bucuresti? :D

Merci :tomato:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Eu am probleme cu afisajul BC.

A mai rezolvat cineva in Buc asa ceva? Stiu ca trebuie umblat in bord, la niste contacte din spatele ecranului.

Banuiesc ca poate face asta si cineva indemanatic dintr-un atelier de montat alarme.

Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

un + pentru cei de la LSG. schimb de ulei/filtre/lichid de frana cam intr-o ora (maxim).

un - pentru ca nu prea e cu programari, dar... noh... e ok daca e loc liber in garaj ;) all in all in 2 ore am plecat cu masinutza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Recomand si eu LSG, foarte tare. Am fost sa-mi schimb o rola intinzatoare (cea de la AC) si totu s-a intamplat f. profesional. Mai mult m-a suprins mecanicul care nu a trebuit sa fie tras de limba pentru informatii suplimentare chiar mi-a dat indicatii bune despre masina, in general. A lucrat rapid si eficient. De asemenea atitudinea celor de la service e foarte buna si preturile iarasi OK.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

ce e asta LSG?

unde imi recomandati sa merg, la ce service ca sa verific uleiul la cutie si la torsen?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie sa schimb placutele de frana(fata-spate) si lichidul de frana - am dat un telefon la Torb Motor ( am gasit tot pe aici pe forum recomandati de cineva) si mi-au spus ca ma costa 600 RON - mi se pare cam mult . Imi poate recomanda cineva un service unde pot face asta mai ieftin ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

incearca si la Cristal Car!

pentru intrebarea mea are cineva un raspuns?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@doctore, try Metrotehnica, e totusi dealer Seat si cred ca se pricep la sisteme 4x4.

Vorbeste cu Dl. Ganea care e sef acolo, omul e serios si nu te "abureste" ca multi altii.

ca si mecanic ti-l recomand pe Viorel (e un tip cu mustata)

bafta!

Modificat de LaurentiuD
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai si cunsti pe vreunul, sau ceva?

ca doar nu ma duc acolo si zic ca vreau ca la masina sa se uite Viorel, nu?

multumesc frumos! :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut.

Am si eu nevoie de o recomandare catre un service sau un meserias bun pt o constatare la bucse, pivoti, etc. si pentru schimbat uleiul de la cutia de viteze si pus la punct, care sa aiba program si dupa ora 17.

Merci.

Modificat de XDany
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie sa schimb placutele de frana(fata-spate) si lichidul de frana - am dat un telefon la Torb Motor ( am gasit tot pe aici pe forum recomandati de cineva) si mi-au spus ca ma costa 600 RON - mi se pare cam mult . Imi poate recomanda cineva un service unde pot face asta mai ieftin ?

ia-ti piesele de la volksman de pe forum si sa vezi ce ieftin iesi... Placutele cred ca se invart la 250 ron toate ( si fata si spate) - depinde de marca, lichidul de frana e ieftin si manopera nu ar trebui sa te coste mult. Cred ca la 350-400 rezolvi cu totu`.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut!

Cine imi poate recomanda si mie un service bun sau un mecanic bun in ploiesti, unde pot schimba volant cu kit de ambreiaj la un VW Golf IV 1,9 TDI, si cam cat costa lucrarea aceasta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut tuturor! incep cu clasicul "am si eu o problema": am sters putin masina de ceva si, cum domnia si prostia se platesc, urmarea este...o destul de mare zgarietura pe aripa dreapta-spate care, spre "bucuria" mea se prelungeste si pe usa :vaidecapulmeu: Drept urmare, va rog mult recomandati-mi si mie un service care sa lucreze bine in Bucuresti care sa faca decontare directa cu BT asigurari (unde am eu casco). Poate metrotehnica???

Multumesc mult de tot!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,

eu am schimbat curele,pompa de apa, intinzator....etc la TURBO CAR. sunt super multumit si chiar dupa am facut 2000 km si nu am avut absolut nici o problema.

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

am nevoie de indrumare catre un service/electrician priceput pentru a ma ajuta sa depistez cauza click-ului care imi apare in bord cand apas acceleratia, si apoi din nou, cand turatia revine!

am postat la "probleme clima", insa nu am ajuns la o concluzie acolo!

va multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Vizitator a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!