Jump to content

Ce service imi recomandati?


tiranux
 Share

Postare recomandată

Salut,

Detin un vw golf 1.2 tsi 110cp an 2015 si as vrea sa stiu ce service autorizat imi recomandati in Bucuresti pentru verifcarea martorului "check engine". Initial am incercat sa fac o programare la PBN, de unde am si cumparat masina dar mi-au spus ca pot sa vin peste 1 saptamana pentru partea electrica (nu stiu cum au dedus ei ca ar fi partea electrica). Acum incerc sa fac o programare mai rapida la alt dealer dar vad ca parerile sunt impartite in fiecare topic... N-as vrea sa plec de acolo cu cine stie ce probleme.

Multumesc mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Vizitator a închis acest topic
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Buna,

Ce service imi recomandati pentru evacuare?? Am un Golf 5 din 2007 si trebuie sa ii schimb racordul flexibil..

Multumesc!

Modificat de Laura00
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iata si prima mea postare pe forum. Am cumparat recent o Skoda Superb 2003 cu motor de 1.8t. Sunt extrem de multumit de masina, dar au inceput sa apara si problemele.

Va scriu cu rugamintea de a imi recomanda un service/mecanic serios si in special profesionist.

Masina scoate fum alb, dupa ce motorul este cald si numai la relanti. A avut parte de 2 diagnosticari in incercarea de a gasi cauza. Compresia motorului a iesit ok, presiunea in tubina tot ok, doar o eroare de comunicare cu sonda lambda 1. Am schimbat sonda, dar problema nu s-a rezolvat. Cautand si citind destul de mult pe forum, coroborat cu parerile auzite de la diversi mecanici sunt convins ca este vorba de garnitura de chiulasa impreuna cu simeringurile de supape.

Astfel, caut un service sau un mecanic care sa stie ce face si cu se mananca desfacerea unui motor si punerea lui la loc impreuna cu schimbarea pieselor problema. Pun mai mult accent pe calitatea lucrarii decat pe pret.

Astept cu interes recomandarile voastre. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut,

Imi poate recomanda cineva un service bun pentru schimbare distributie la Golf 6 1,6 TDI 105CP? La Midocar mi-au dat o oferta de pret de 3 200 ron si mi se pare mult.

Multumesc,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 4/20/2016 at 11:00 PM, ionutMK4 said:

Salutare, caut in perioada asta un service sau un mecanic particular, pentru o segmentare la un Golf 4 1.6 16V Cod motor AZD, in zona Botosani, Suceava.Caut pe cineva capabil, care sa faca treaba buna, sa pot sa asist si eu.Am de gand sa fac treaba buna sa pastrez masina mult timp.Momentan am o recomandare la un Service din Pascani.Dar poate gasesc mai aproape.Eu stau in Botosani.Va multumesc!

Stiu pe cineva care s-ar putea sa te ajute (eu cand stateam in Botosani la el mergeam).

Pe baiat il cheama Bogdan si ultima data avea service-ul undeva pe langa pensiunea Bianca, daca stii.

Ai aici numarul lui: 0740 436 345

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mulumesc,Dar am rezolvat in Pascani din luna Mai. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut tuturor.                                              La o Skoda 1,2 tsi vreau să înlocuiesc :   filtru aer,  filtru benzină, filtru habitaclu. Am cumpărat deja filtrele. 

Rog o recomandare pentru un service care să facă înlocuirea cu filtrele mele, în București. 

Mulțumesc. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu e o operatiune complicata care necesita mari traininguri. Orice service sau DIY.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. 

Problema e ca vor sa faca lucrarea cu materialele lor.

Asta e beleaua.

Multumesc oricum.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna, Stie cineva unservice bun in Iasi unde as putea segmenta un AZD? As vrea unul care sa cunoasca meserie si sa poata face si rectificarile necesare. Daca aveti idee si de un pret ar nemaipomenit. Multumesc pentru ajutor. O zi placuta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Adaug si eu o intrebare: Caut un mecanic/service sanatos la cap care sa se ocupe de BKD uri. Eu unul as pleca la Bacau, la excalade, dar de unde timp :)

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce service recomandati pentru schimbat placute de frana in sect 6?

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua!

Ce service imi recomandati in zona Bragadiru Ilfov sau Sectorul 5 care sa fie  familiarizati cu grupul VAG.

Am avut experiente neplacute cu mecanici care incercau sa imi explice ca nu trebuie amorsata pompa de motorina dupa schimbul filtrului diesel la motorul CFFB.

Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 10/29/2016 at 11:20 AM, adi_m said:

ce service recomandati pentru schimbat placute de frana in sect 6?

multumesc

Mergi la @dudu1307. Adresa o gasesti pe http://ampieseauto.ro

O sa-i placa masinutei tale cum merge treaba pe acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la fel si pentru @azir . mergi la @dudu1307

Modificat de merlin__wizard
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna!

Ce service imi recomandati pentru schimb de placute frana si bucse in sectorul 3?

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru schimbat frane mergeti obligatoriu la service unde are si stand de testare frane, asta daca vreti sa stiti ceva concret. De ce zic asta? sa spunem ca puneti piese OEM si nu va franeaza uniform sau aveti un etrier partial blocat, asta poate duce la ovalizarea discurilor noi, sau uzuri neuniforme ale placutelor + stricaciuni la rulmenti si alte piese. Am fost in situatia asta, si am rezolvat pana la urma cu stand de franare (itp).

 

Ca recomandare de mecanici priceputi Eexcalade la Bacau, Romytaxy la Radauti, Stefan in Pantelimon-sector 3, toti sunt cunoscuti pe forum si avem oameni cu vechime care merg frecvent la ei. 

 

Pe Dudu1307 (sector 6) il recomand si ii dau punctaj maxim la eficacitate/timp de rezolvare, orice problema ai avea si oricat ar fi de urgenta, chiar daca are 20 de masini in asteptare, isi face timp si te primeste si iti rezolva problema sau te indruma, pt asta o bila alba din partea mea.

 

Am apucat sa dau EDIT la post, iti multumesc Laurentiu.

Modificat de deenman
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am neglijat putin masina si trebuie sa verific trenul de rulare, posibil si caseta de directie si as vrea pe cineva cu experienta, care sa nu ia piesele la schimbat pe ghicit. Ce imi puteti recomanda in Sectorul 1 sau 6? 

 

De asemenea, am nevoie de corectii pe parte de tinichigerie (de vopsit bara fata, cateva puncte de PDR si alte zone unde am vopsea.."sarita".

 

Va multumesc anticipat pentru ajutor!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

53 minutes ago, deenman said:

Eexcalade la Buzau

Vrei sa zici Bacau :)) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@mike. mergi la Alin (Dudu1307). Adresa o gasesti aici: http://ampieseauto.ro .

Langa service-ul lui Alin, e unul care vopseste masini. Nu stiu cum sunt, dar poti vorbi cu ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!