Jump to content

Ce service imi recomandati?


tiranux
 Share

Postare recomandată

Pentru colegul MiTZA.:

 

"Salut, aveti ceva experiente cu persoane pricepute la repararea pompelor  de injectie (Bosch VE de pe AFN)? De preferat cineva sa faca doar asa ceva. Am auzit de Turcul de la autogara Filaret, de alt baiat pe la Chibrit prin Militari.

M-ar ajuta mult niste pareri personale. Multumesc."

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost la un deviz la Chibrit, citez: "Daca sunt doar garniturile, 450 de lei. " . Poate cu alta ocazie.   :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

 

Vreau sa fac un schimb de ulei si filtre pentru un VW Golf 6. Am gasit cateva service-uri in Bucuresti Autocar, Capital Service Auto si Color Service.

 

Puteti sa imi spuneti daca stiti ceva de ele, si daca imi puteti recomanda ceva?

 

Multumam fain ;)

 

Fii amabil si lasa linkurile externe, OK? ;)

Modificat de B_o_g_d_a_n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna dimineata tuturor, va rog, recomandati-mi si mie un service ptr reconditionari turbine, in Bucuresti, ca in Ploiesti exista unul singur care se ocupa de asa ceva dar are preturi exagerate in comparatie cu alte service-uri din Buc. Am cautat pe net si am gasit:

-Marvis auto:  http://www.turbineauto.ro/ 

-AVD Turbo:  http://avdturbo.ro/ 

-link-ul care urmeaza mi se pare cam ciudat, nu da locatie, nu da poze cu service-ul, etc: http://www.turbine-auto.ro/   

-turbo Melih:  http://turbo-melih.ro/turbosuflanta  (e cam departe ptr mine dar daca merita......)

Sincer, eu as inclina catre AVD Turbo dar ma obliga sa schimb filtrele si uleiul motor iar eu am vreo 1000km cu schimbul de ulei. Ce pareri si sfaturi aveti din experientele voastre ??? Multumesc anticipat !!! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

AVD Turbo. Lucrez cu ei și sunt pe treaba lor. Dacă vrei garanție faci schimbul. Dacă nu....treaba ta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ms @cata181 de sfat, pe ei pusesem si eu ochii, drept urmare acum 1 ora m-am programat la ei. Bft !!! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Vreau sa cumpar un Polo si am nevoie de o recomandare de un service unde pot testa un Polo. Ma intereseaza ambele teste si cel electronic si cel mecanic si sa imi faca un deviz cu cheltuielile. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu zic sa te duci la reprezentanta: Avia Motors din Pantelimon sau Brady Service din Militari (Iuliu Maniu, unde te costa mai ieftin diagnoza).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu zic sa te duci la reprezentanta: Avia Motors din Pantelimon sau Brady Service din Militari (Iuliu Maniu, unde te costa mai ieftin diagnoza).

 

Mersi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca puteti, spuneti-mi si mie un service in Bucuresti (de preferat pe langa Obor, altul decat reprezentantele VW-Audi-Skoda),

care are trusa asta de scule LUK:

http://webcat.schaeffler-aftermarket.com/web/schaeffler/ro_NL/6/400%200237%2010_2564/keywords.xhtml?result=1434021293103&showResult=1

Conform LUK este musai sa folosesti sculele astea. Riscul este sa se fixeze discul de ambreiaj un pic "mai incolo" si cum acesta lucreaza SAC impreuna cu volant (Self Adjusting Clutch) poate sa iasa prost fara trusa LUK ...

Ma pregatesc sa schimb volant + Ambreiaj la Passat pentru mine. Mai am un bun prieten care trebuie sa schimbe Volantul (sau volant) la un Touran.

Mersi mult pentru info (un service bun, cu trusa LUK),
Alexandru
 

Modificat de alex_puiulet
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salut! Recomandati-mi si mie un serivice specializat pe motoarele tsi in bucuresti si aici ma refer la 1.8 tsi cu 160cp. Am o problema de 6 luni si nimeni nu ii da de cap. Va multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Unde se mai gaseste in Bucuresti un service foarte bun pentru aer conditionat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 Ce service imi recomandati pentru repararea unei conducte ce vine de la pompa servo si ajunge la caseta de directie..Nu cunosc denumirea corecta a ei.Pe SWAG ar fi vreo 540  ron. :D :D

Modificat de micutu6666
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi puteti recomanda un service bun in Cluj, la preturi decente, pt schimb ulei si filtre si de asemenea montarea unui sonzor NOx si a unui cablu de la cutia cu relee la alternator (al meu este dezizolat si s-a oxidat). Senzorul si cablul le am. Le-as putea monta oriunde, dar va trebui stearsa si eroare din calculator. Sau daca vreun coleg de forum ma poate ajuta cu resetarile.....

 

 

multumesc

Modificat de maryus_med
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-am luat prima masina, un Golf 6 sh, cumparat cu aprox 9500 eur acum 6 luni si are o problema mecanica (zgomot metalic pe dedesubt din cand in cand, mai ales la viteze mici).

Sunt inginer dar nu prea ma intereseaza mecanica din lipsa de timp, am altele de facut decat sa aflu ce ulei e mai bun, suflanta, etrier ...

Am intrebat cat este ora de diagnoza la Avia Motors din Pantelimon (175 lei/h) si la Midocar Vitan (300lei+TVA /h). 300+TVA lei mi se pare multicel in general, n-as suferi dupa bani insa ma gandesc si la valoarea masinii, daca ar valora 30-50k ar fi alta problema.

Vreau sa merg la o reprezentanta (un service specializat pe marca) din principiu. In cazul meu, masina simpla, valoarea de mai sus, ar fi vreo diferenta intre 175 si 375 lei / ora? Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu imi fac reviziile la Avia Motors si nu am nimic de reprosat. Am schimbat distributie la ei, arcuri, burduf planetara, etc...

Mi-au placut si ca pret, dar si faptul ca am putut sta langa masina la fiecare operatie efectuata.

Brady Trade mi s-a parut mult mai slabut...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut,

 

Tocmai ce am achizitionat un Polo 6C, si as vrea sa ii pun si o alarma. Am inteles ca cele de la Viper sunt mai bune. Imi puteti recomanda va rog un service de incredere unde as putea face asta?

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare tuturor, va rog sa îmi recomandați și mie un service de încredere unde să fac o verificare în vederea achiziției la un lupo 1,2 tdi. Problema este ca vânzătorul este din Iași, este în București cu masina pt 2 zile și eu nu știu unde sa fac o verificare în care sa am încredere. Mulțumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti sa te duci la brady din Military. Sunt ok ca pret si servicii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate am mai citit pe forumuri, nu prea e lumea multumita de serviciile lor. Vreau sa pot sa stau lanaga masina cand se face montarea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am fost cu un prieten la ei si el a putut fi preZent cat aia verificau masina. Nu am avut nici eu probleme cu ei. Eu am fost inainte de a cumpara masina la avia din pantelimon. Dar acolo e mai scumpa doagnoza.

tit pe forumuri, nu prea e lumea multumita de serviciile lor. Vreau sa pot sa stau lanaga masina cand se face montarea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

In seara asta am trait o mare neplacere, un bizon cu Iveco fara permis la el, fara buletin, RCA expirat de o luna, masina plimbata pe la 10 firme, mi-a facut zob toata partea stanga. Motivul ? Nu m-a vazut cand a schimbat banda si a intrat in mine.

Intrebare : Care reprezentanta ar fi mai potrivita sa repare masina pe CASCO?!

Daune: Aripa fata atinsa, usa fata zob, este afectata si structura, abia se inchide, fata usa spate, aripa spate, bara spate atinsa, janta + cauciuc, oglinda sparta,  prag infundat...

P.S. Daca nu am postat unde trebuie rog un moderator sa mute topicul pe aria potrivita.

Toate bune, Marius

post-125321-0-22910300-1441225366_thumb.

post-125321-0-06713800-1441225372_thumb.

post-125321-0-32671400-1441225378_thumb.

post-125321-0-05139300-1441225387_thumb.

post-125321-0-76482400-1441225403_thumb.

post-125321-0-40523000-1441225413_thumb.

Modificat de mariusd4
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi pare rau. Avia Pantelimon vopseste bine si are promotie 3% (gen) iti returneaza din valoarea reparatiei (ca servicii tot la ei). In plus trebuie atentie maxima la structura.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Vizitator a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!