Jump to content

Ce service imi recomandati?


tiranux
 Share

Postare recomandată

On 11/27/2019 at 8:58 AM, Muale said:

poti apela pt operatiune la cei mai priceputi de aici, @Al Bundy sau @F l o r i n .

cu siguranta iesi mult mai bine ca la un service de cartier si poate chiar mai ieftin.

Salutare baieti! Ma intereseaza o diagnoza/verificare la un passat b7. CFGB. DSG. 2013. Masina are undeva la 300k km si sa stiu daca merita sa o pastrez sau nu. Merge ok, am verificat-o undeva dar vreau sa o vada si cineva bun, o recomandare se poate? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

E  foarte  greu sa  gasesti  mecanici  buni  pe  DSG    care  sa  faca  treaba  la  preturi   acceptabile  ... auzisem  pe  cineva  cum ca  ar fi pe  la  Ploiesti  un service  ok

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un service ok unde as putea schimba lichidul de frana la un Audi A4 2013? La reprezentanta mi-au propus un pret cam maricel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Care e fost pretul?

Strict inlocuirea lichidului la un service multimarca e cam 100 ron, dar la unele reprezentante fac si test pe bancul de frane si de acolo pretul mai mare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

350 de lei pentru schimbare lichid frana la reprezenta, in Bucuresti. niste escroci. 

Modificat de VIP89
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E mare sau mic, orice service este obligat sa faca si verificarea franelor pe stand, dupa schimbul lichidului de frana. Cine nu face asta, risca sa ii fie inchis service-ul, RAR-ul nu glumeste cu asa ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La reprezentanta iti schimba lichidul de frana cu butelia sub presiune, asa cum trebuie si recomanda si VAG.

Daca alegi alt service sa aiba butelie de asta, altfel nu are rost, vremurile cu dat la pedala nu trebuie sa se mai intoarca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut, O recomandare pentru un service pentru inlocuire set distributie+pompa apa Octavia 3 1.6TDI? De preferat Bucuresti sau vecinatati. Daca sunt posesori, la CRKB, ati schimat si curea pompa ulei la acest motor?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut, caut pe cineva capabil sa facă o constatare/ diagnoza, și sa schimbe. Actuator, blocat(nu mai pleacă turbina) 

Scurgere ulei-cred ca trebuie schimbata garnitura de la pompa tandem. 

Skoda Superb 1, 2008, 140 cp

Bucuresti

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

 

Sunt proaspatul posesor al unui Multivan 2.5 TDI (BPC-174cai) automat din 2008 si as vrea sa fac o verificare la motor si la cutia de viteze. 

Am citit cat de cat despre acest motor si am vazut ca nu este un motor chiar asa de prietenos pt orice mecanic. De accea as vrea sa merg la cineva care are experienta cu ele. 

De asemenea as vrea sa fac o verificare si la cutia de viteze automata, deci m-ar interesa si o recomandare pt service de cutii automate.

Multumesc

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

 

Si eu sunt in cautarea unui service ok (raport bun calitate/pret), in Bucuresti, de preferat sector 5 sau 6, pentru un schimb de distributie si de ulei cutie DSG. Aveti o recomandare? Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am schimbat distributia la Autohut si au fost ok, stiu ca fac si schimburi de ulei cutie DSG. Nu e in sectoarele mentionate, dar sunt ok ca raport calitate pret.

Modificat de lupo_bv
Eliminare quote postare anterioară
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Caut si eu service bun in Bucuresti pentru montajul unei suspensii sport. Aveti vreo idee?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutari. Un service in Bucuresti pentru schimbat lichid de frana + discuri la un A7 ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salutare.Pentru schimb garnitura chiulasa ce imi recomandati din experientele voaste?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare,

Detin un passat cc 2.0 tdi cbab,si am urmatorele probleme:

-am gasit pilitura in regulatorul de presiune(foarte putina)si motorul mergea scadat pe la 950 rpm,dupa ce am curatat regulatorul si a revenit o perioada.pilitura nu a mai aparatut in regulator caci il verific o data la 3 zile.Mecanicul meu mi a spus atunci ca sa o fac cat de cat si sa o vand(dar eu nu pot sa fac asemenea lucru)si am schimbat mecanicul.Urmatorul mecanic gasit de mine mi a reconditionat injectoarele si masina iar a mers ok o perioada,apoi am gasit ulei in vasul de expansiune(schimbat termoflot,curatat de nenumarate ori tot mai este ulei in antigel dar putin)

Acum masina dupa ce se incalzeste incepe sa tremure neregulat la relanti,si acest mecanic s a urcat in ea a apasat ambreiajul de vreo 3 ori,s a auzit un ticait si mi a spus ca trebuie schimbata volant cu ambreiajul cost total 3000 de lei(in conditiile in care pe net abunda ofertele la kit ul complet la 1500-1600 lei)va cer ajutorul sa ma indreptati catre un service/ mecanic priceput decent financiar si corect(cred ca in ultimile 3 luni am fost in 8 service uri si tot probleme am la masina)si daca se poate in sector 6.multumesc

Modificat de m andrei
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salut. Imi poate recomanda cineva un service/mecanic priceput din Bucuresti pentru verificarea si remedierea urmatoarelor probleme pe un motor 1.4 TSI, 160 CP, CAVD.

1. Misfire pe cilindru 2, mai nou si 4. (martor aprins in bord, motorul la relanti produce vibratii, masina "tremura". La accelerari mai puternice, in special cele la viteze mari (100km/h +) masina nu mai trage. 

2. Pierduri ulei motor, nu am reusit sa imi dau seama de unde provin. 

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oriunde te-ai duce pregateste-te de dauna toatala, se stie ca la motorul asta totul incepe cu un simplu missfire. De obicei se crapa pistoanele la agregatul asta. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt oarecum pregatit. Ma astept sa fie cazul de o reparatie capitala a motorului. Poate recomanda cineva un mecanic bun in Bucuresti pe aceasta zona? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,
Un service/mecanic care se pricepe la motorul de 2.5TDI care s-a pus pe VW T5 si Touareg puteti recomanda?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Si eu caut un service, dar vad ca aici nu posteaza nimeni.
As zice ca poate fi inchis lejer topicul asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

buna seara,

sunt interesat de o recomandare pentru diagnosticat/inlocuit injectoare 2.0 tdi CR la un golf 6 in Constanta.

service sau mecanic

Multumesc frumos

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
floricelu71

Ma ajutati cu service priceput sa schimbe bucsele de la bratul antibalans fara sa dea cadrul motor jos, la un Passat B7.

In Bucuresti.

Merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

Salutare,

 

Am facut azi ultima revizie in perioada de garantie a masinii si cand am dat de factura am crezut ca este revizia de la un camion MAN sau Scania, practic orice material este dublu la pret fata de anul trecut. Ma gandesc serios sa trec la serviceuri alternative de acum incolo. Pentru Bucuresti aveti experiente pozitive cu ateliere din afara retelei oficiale VAG ? Ma intereseaza sa fie si echipate corespunzator cu scule si echipamente, am oroare de carpaci si mizerie.

 

Multumesc anticipat !

Modificat de Doc Morelli
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca gasesti, scrie si aici, eu n-am reusit sa gasesc. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!