Jump to content

Ce service imi recomandati?


tiranux
 Share

Postare recomandată

Mda... am comis-o din nou. Aseara am avut accident, fara vina din partea mea (lucru confirmat de politie) iar vinovatul are asig RCA la Omniasig. E prima ora si inca nu raspunde nimeni la Omniasig, asa ca va intreb daca stiti: care service-uri sunt agreate de Omniasig si cu care dintre ele au decontare directa? Unde imi recomandati sa merg?

Mentionez ca e vb de: aripa dreapta infundata zdravan, far dreapta praf, bara fata, bandou rupt, janta dr fata zgariata (+ce o mai fi pe dedesupt). Deci e vb de tinichigerie serioasa si vreau sa iasa bine! De asemenea mentionez ca NU am casco (pt a evita eventualele discutii despre reparare pe Casco+regres (parca se numea procedura))...

So... ce service recomandati ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.

De curand mi-am cumparat un VW Passat din 2001. Masina e super, are 160.000 Km facuti afara.

Am inteles ca primul lucru pe care trebuie sa-l faci, in situatia mea, este sa-i faci distributia, sa-i schimbi uleiul si filtrele.

Va rog sa-mi recomandati un sevice (bun si ieftin) si sa-mi spuneti ce inseamna sa schimbi distributia si cam cat costa (manopera + piese).

Daca mai aveti alte sfaturi, ce ar trebui sa mai fac?

Am omis sa precizez ca ma intereseaza un service din Bucuresti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Revin cu precizari: ce service recomandati intre Midocar, PBN, PB Vest1 si Metrotehnica ? (pt problema descrisa mai sus)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

cu bucurie in suflet am descoperit o noua provocare:burdufele de la planetare, facute varza!stanga si dreapta, spre roata!

cam unde ziceti sa merg, si cam cu ce bani?

ca la reprezentanta e exclus sa ma duc pentru asta!

p.s. andrei, pot incerca la macanicul tau din colentina?

Modificat de doctorul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Trebuie sa schimb si eu discurile de frana si placutele, plus sa verific senzorul de ABS (am eroare pe el, dar sa ma asigur ca nu dau 200 roni aiurea pe altul nou).

Pana acum am fost la Crystal Service de pe Virtutii dar acolo nu au stand de franare, si m-am cam saturat sa-mi testez franele prin locuri publice.

Toata operatiunea trebuie sa se desfasoare fara programari de X zile (pana sapt viitoare trebuie sa fim gata).

Cine cunoaste un astfel de service (nu am fost la Metrotehnica sau in alte locuri, deci nu stiu dotarile), rog sa dea un reply.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.

De curand mi-am cumparat un VW Passat din 2001. Masina e super, are 160.000 Km facuti afara.

Am inteles ca primul lucru pe care trebuie sa-l faci, in situatia mea, este sa-i faci distributia, sa-i schimbi uleiul si filtrele.

Va rog sa-mi recomandati un sevice (bun si ieftin) si sa-mi spuneti ce inseamna sa schimbi distributia si cam cat costa (manopera + piese).

Daca mai aveti alte sfaturi, ce ar trebui sa mai fac?

Am omis sa precizez ca ma intereseaza un service din Bucuresti.

Piesele le cumperi de la magazinele specializate. Vezi volksman aici pe forum. Apoi intrebi si tu la service-uri vezi ce manopera iti iau pentru o distributie si un schimb de ulei/filtre.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Revin cu precizari: ce service recomandati intre Midocar, PBN, PB Vest1 si Metrotehnica ? (pt problema descrisa mai sus)

Sal,

ce ai ales in final?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pana la urma am fost la Top Ten Service, undeva langa stadionul Lia Manoliu. Nu e service VAG, dar nu puteam sa astept 2-3 sapt ca sa intru la alt service...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Unde imi recomandati sa merg ca sa imi vopsesc scuturile in culoarea caroseriei?

Modificat de g5fx
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vreau sa-mi montez o toba sport pe masina din semnatura, ideea e ca din cate ma pricep eu trebuie decupata bara spate pt a scoate tips-ul de la teava, am vazut ca sunt un fel de plase cu care se mascheaza portiunea decupata(e f. estetic), vreau sa-mi dati niste idei daca aveti(referitor la acoperirea portiunii dintr-e teava si bara decupata) si sa-mi recomandati un service

multumesc

sper ca am fost coerent in ceea am spus

pun si o poza cu toba pe care vreau sa o iau

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
Pana la urma am fost la Top Ten Service, undeva langa stadionul Lia Manoliu. Nu e service VAG, dar nu puteam sa astept 2-3 sapt ca sa intru la alt service...

cum au fost cei de la top ten? eu stau exact in zina si as vrea sa stiu in caz de ceva probleme

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In mare, au lucrat bine... au scos-o la culoare. Dar au intarziat cam mult... si unele piese nu vin exact bine, desi spun ca sunt originale. Per ansamblu, ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am patit ceva semanator la top ten...a facut tata accident si s-a dus la ei..si totu era ok da ti se parea cand te uiti la ea ca parca nu e legata bine nu vine totu turnat ca inainte..capota, aripile..ce facusera oamenii..luasera bani pt unele noi, dar ei de fapt le indreptasera pe cele lovite, deci pe masina erau tot cele vechi :P Din punctu asta de vedere sunt f buni, adica nush cine se apuca sa faca inapoi o capota sifonata facuta cat un ghem, dar ti-am zis, luasera bani pt piese noi, plus ca peste 3-4 ani au inceput sa se vada urmele unde fusese lovita, si pe aripi, si pe capota.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu a fos cazul asta la mine. Piesele le-am vazut eu inainte de vopsire, erau noi. :lol: Ei au spus ca sunt originale. Insa bara fata nu vine bine. Intr-o parte era o distanta ceva mai mre fata de aripa, iar in cealalta nici nu vine la linie, e cu 2-3mm mai in afara. Ori nu au pus-o bine, ori nu e originala. Nu stiu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pt partea mecanica va pot recomanda un prieten de-al meu de care eu sunt foarte multumit.Are un mic service si sunt 2 mecanici. Azi am vazut intamplator uitandu-ma pe sub masina ca burduful de la planetara stanga era taiat. :D Asta se intampla dupa amiaza si pe la ora 9 seara am fost la el cu piesele si a stat pana a terminat treaba.... :hainoroc:Ce sa zic jos palaria....Il recomand cu incredere 0728009937.Spuneti ca veniti din partea lui Vlad si va rezolva cat de repede posibil :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si cat a fost manopera pt treaba asta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca sunt prieteni iti dai seama ca si pretul a fost preferential, poate chiar gratis. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

atunci sa ne zica care ar fi pretul pt noi la respectiva operatie, in acest fel stim la ce sa ne raportam... :blink:

Modificat de doctorul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

STITI SI UN SERVICE BUN IN CRAIOVA?

LASATI-MI SI MIE PM CU DATE DE CONTACT

multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Caut un service bun si rapid(tinichigerie si mecanica) in Bucuresti, care sa acepte asigurare de la astra,

Masina este cea din semnatura!

MULTUMESC ANTICIPAT!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate nu prea mai accepta nimeni Astra intrucat nu platesc decat spre service-urile lor care repara greu si prost. Pot sa va dau referinte. Partea buna este ca daca reparati oriunde si luati devizul si factura si chitanta se deconteaza (greu) dar se deconteaza....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

rasheedkpenny

Chiar daca nu e o operatiune prea complicata, ce service/persoana imi recomandati pentru schimb ulei si filtre pt. masina din profil?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru asta eu merg la service-ul lui cwr, Cristal Car (pe Sos. Virtutii, in spatele actualului Mol).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru indreptat si vopsit o aripa stie cineva un service care sa lucreze binisor dar mai ales repede. Pe unde am intrebat dupa 15 septembrie ceea ce e prea mult.

Am o problema cu CASCO si nu pot astepta mult. Am uitat sa platesc rata la casco, exact in intervalul asta am lovit masina.. am fost informat ca, casco nu plateste nimic pentru perioada asta. Acuma cand ma duc sa platesc casco trebuie sa imi faca poze la masina din nou asa ca masina trebuie sa fie in stare buna pentru a evita mai multe drumuri la ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Vizitator a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!