Jump to content

Ce service imi recomandati?


tiranux
 Share

Postare recomandată

@ mishulake

aaaaaa gata domnu mishulake mi-am amintit cine sunteti si cred ca e cazul sa vb putin si despre dvs

preturile primite au fost cu 30% mai mari dimtr-o eroare respectiv importatorul cu care lucram implementa un erp si preturile primite erau mai mari

Haideti acum sa descriu relatia cu dvs. Mishulake ( fara a vrea sa va jignesc omitand "dnul" la fiecare repetarea a numelui ) s-a prezentat la noi in service pentru o inspectie. Am inspectat am facut fisa am facut oferta am batut palma am facut programarea.

Buuuuun

a doua zi suna Misulake si zice dnu marian am facut am dres am oferta mai mica bla bla. Din dorinta de a multumi clientul am mai lasat cateva milioane ca sa fie domnu multumit. Iar batem palma iar facem programarea.....

A doua zi datorita unei sesizari am vazut eroarea de pret. La ora stabilita domnu misulake pauza.... Trece o ora trec doua.....

Asa ca stimate domn ne pare rau ca nu am mai avut cum sa va anuntam de eroare pentru ca nu ati mai raspuns la telefon iar vis a vis de pretul de bun simt pentru inspectie respectiv feedback-ul acesta a lipsit cu desavarsire fapt pentru care va multumim

Oricum ne bucuram ca ati rezolvat problemele cu masina

Probabil ca si celalalt utilizator revoltat a "beneficiat" de aceeasi eroare pentru ca dupa cum s-a vazut si confirmat am preturi mai mici decat un binecunoscut dealer de piese de pe acest forum

Modificat de packard
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua!

Recomandati-mi va rog un service sau un mester in Buncuresti sau jud. Ilfov care mi-ar putea rezolva o problema de avertizare aiurea in bord. ("check oil level" si becu' galben, resetabil prin ridicarea capotei dar se aprinde iar dupa 100 km, nivelul de ulei e ok, fara erori pe tester, senzorul de nivel ulei inlocuit).

Va multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

packard, fara suparare, dar atunci cand faci o eroare iti asumi si consecintele. Sunt de acord insa ca si colegul mishulake ar fi trebuit sa dea un telefon de curtoazie sa anuleze programarea daca nu avea de gand s-o respecte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ clodius

nu consider o greseala a oferi un pret mare. Omul poate accepta sau poate refuza. Repararea greselii nu a fost posibila pentru ca omul nu a mai rasp la tel. Daca ar fi platit ceva la mine atunci era alta discutie. Anyway sa incetam cu offtopicul cu toate ca sunt tare curios de replica lui la cele spuse de mine

app cred ca imi esti dator cu un feedback de la ibiza :rolleyes:

@ rufuss

Suna-ma maine. Stiu ce are masina ta . 0723158052

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Depinde din ce perspectiva privesti. Din a ta cu siguranta ca nu e o greseala sa primesti mai multi bani pt aceeasi lucrare/piese. Din partea clientului care a primit o oferta mai buna da... si implicit se rasfrange asupra ta care l-ai pierdut.

app cred ca imi esti dator cu un feedback de la ibiza :rolleyes:

Nu eu, akysas, ca de-aia si-a facut cont pe forum, iar tu esti dator cu niste poze de la operatiune... ca sa fim chit :drunken:

In viitorul apropiat o sa am de facut urmatoarele operatiuni (nu pe toate o data):

- verificat freon si ulei instalatia de climatizare

- schimbat lichid de frana

- revizie

Niste preturi recente si recomandari service-uri aveti? :angry:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Il cheama Marius a lucrat la PBN dar din cauza restructurarilor a treb sa-si caute de munca in alt service. Il gasesti in Aparatorii Patriei dupa servisul Nesti, mai mergi 200m, pe partea stanga. Ii spune-ti ca sunati din partea lui Bogdan. Va las tel lui: 0721.522.393

Este prietenos, lucreza curat, nu este pus pe furat si este de incredere. Vorbeste cu el deschis ce vrei de la masinuta ta.

Update: Preturile sunt super OK fata de reprezentanta sau fata de servisurile de cartier. Il puteti intreba orice - are raspuns pentru orice fel de problema legata de masina.

Eu il cunosc de circa 5-6 ani si l-am recomandat si prietenilor mei. Toti mergem la el. Nu mai vrem sa mergem la reprezentanta datorita preturilor mari, neseriozitatii mecanicilor si nesiguranta inlocuirii pieselor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inteleg ca esti multumit de el, dar nu era nevoie sa dai copy - paste la post-ul de acum 3-4 zile (tin minte ca am scris amandoi in acelasi topic). Macar spune-ne cum se cheama service-ul

Modificat de Clodius
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

service-ul de cheama: Spico Teh

Scuze de copy-paste dar incercam sa ajut colegii

Modificat de bogdan.cocea
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Probabil ca si celalalt utilizator revoltat a "beneficiat" de aceeasi eroare pentru ca dupa cum s-a vazut si confirmat am preturi mai mici decat un binecunoscut dealer de piese de pe acest forum

sa nu exageram...preturi date de acel dealer de piese

250 ron la Cifam

450 ron la GKN Spidan pe cand dvs

LOBRo GKN - 466

CIFAM - 260 deci....

stiu ca veti zice ca lobro nu este spidan dar uite ce se zice despre lobro si spidan

"GKN Automotive are sediul la Lohmar, Germania.

Deţine uzine de producţie şi centre de distribuţie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ lawrentiu

utilitatea postului tau imi scapa cu desavarsire si pun pariu ca daca iti dau gkn cu 430 si spidan cu 230 nu le iei de la mine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

degeaba sariti toti in capul lui packard, fara ca sa cumparati macar un surubel de la el

cautati nod in papura si va legati si de ultimii 10 lei diferenta, insa nu apreciati si promptitudinea omului. va convine sa fiti amanati de pe azi pe maine de diversi "binecunoscuti dealeri de pe forum", ca nu a venit piesa, ca azi nu lucram ca e sfanta lene, si alte mii de motive? mie nu

de la mine tot respectul pentru packard, pacat ca nu exista cate un service ca al lui in fiecare oras din tara, ca pe partea de piese se rezolva prin curierat :blink:

Modificat de gaby1773
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut!

unde vopsesc si eu o usa de G4 la un pret decent?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cu asta pun capat off-topicului...

gabi1773..sati explic ce am patit...

aveam amortizoarele fata(300ron am dat pe ele)...si am vrut sa le schimb la el...

sun sa-mi dea un pret pentru flanse amortizoare si manopera...imi da pentru manopera 150 ron

sun dimineata pt programare si imi zice vino dar nu pot sa iti fac rost de flanse...ii zic nu e nimik le iau eu si pe acelea de la "concurenta"...

la care imi zice..in cazu asta manopera e 200ron,ca nu ai luat piesele de la noi...deci ti se pare ca ii caut nod in papura?

n-am nimik cu omul succes in afaceri...sa aiba parte numai de clienti multumiti...gen''am fost la service si miau schimbat fusta bara...super profesionisti...recomand"

o zi cat mai placuta va doresc

Modificat de Lawrentzyu_86
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ lawrentiu

deci chiar daca ti-am dat pret mai mic tot nu le iei de la mine sa inteleg....e clar ce mult conta diferenta aia de 5 ron fata de preturile mele ;) o zi buna sa ai :frigbaitata:

si inca ceva prietene, dai dovada de o atitudine si un comportament tipic romanesc ...respectiv... ai citit tu cumva topicul de feedback sa vezi cam ce operatiuni s-au realizat la noi in service? ce te indreptateste pe tine sa cataloghezi clientii mei ? nu imi amintesc sa fi spus ceva despre tine dar daca am facut-o te rog sa ma corectezi

Ai comentat vis a vis de preturi, ti-am dat preturi mai mici si ai bagat coada intre picioare si ai dat-o in " off-topic ". nici macar nu ai fost vreodata in service la noi dar nu eziti sa iti dai cu parerea....

te-as ruga pe viitor sa iti vezi de serviceu-rile tale care lucreaza pe coji de seminte ca intr-un final tot la unu ca mine o sa ajungi care stie ce si cum se face singura problema fiind ca vei ajunge mai sarac ;)

un prieten avea o vorba , si cu asta inchei, suntem prea saraci sa ne permitem sa ne carpim ;) asa ca friendly advice vezi pe unde iti faci masina si sa stii ca de cele mai multe ori 50 de ron diferenta pot face diferenta intre zambete si lumanari

Modificat de packard
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

chiar nu inteleg discutia ce tot vreti sa demonstrati incercand sa faceti reclama proasta...packard are un topic pt Feedback in care au scris o multime de utilizatori numai lucruri bune despre el asa ca nu intleg ce vreti voi 3 sa demonstrati . La orice service vi se da un pret ..va convine bine,nu va convine cautati in alta parte simplu ca ,,buna ziua'' . Daca ati fi schimbat/reparat ceva la masina la el si operatia ar fi fost un esec atunci ati fi avut tot dreptu sa veniti cu reclama negativa ,dar nu este cazul.Eu sper sa renuntam la Off topic si la rautati si sa ne comportam ca niste colegi. O seara buna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai hai sa ne comportam ca niste colegi....treaba cu reclama negativa el a inceput prin afirmatia sa...citez

''dupa cum s-a vazut si confirmat am preturi mai mici decat un binecunoscut dealer de piese de pe acest forum''

si am vrut sa-i arat ca nu e chiar asa....niciodata nu a fost vorba de bani...ci de gest in sine...vorbe goale

si normal ca nu voi cumpara de la dvs...de ce nu mi-ati dat pretul acela de la inceput...asta la fel e o treaba aiurea...adica mai las din pret sa nu cumpere de la ala...ies io in paguba numai sa nu cumpere de la ala...dar ce imi place mie...cand concurentele se bat..are de castigat clientul:))

''Daca ati fi schimbat/reparat ceva la masina la el si operatia ar fi fost un esec atunci ati fi avut tot dreptu sa veniti cu reclama negativa ,dar nu este cazul.''

pac pac...uite fraza asta ma determinat sa-i las un feed-back pe topicul destinat....asa ca...nu vorbi fara sa stii;)

o seara cat mai placuta si aici eu ma opresc;)

Modificat de Lawrentzyu_86
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Continuarea acestei povesti poate fi urmarita pe topicul de feedback al serviceului nostru pentru a nu mai polua inutil aici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

distributia la un A4 diesel cam cat ar fi manopera?ca sa-mi fac o idee...

service nu mai intreb ca nu imi rasp nimeni

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In jur de 350-400 RON.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum daca e sa vorbim, hai sa dam cartile pe fata, ptr ca nu suntem toti chiar copii, iar masini nu avem de azi de ieri sa halim chiar totul din prima in ce tise spune si ofera intr-un service!Hai sa raspund de ce m-am razgandit sa repar masina la Packard!L-am sunat pe Packard dupa ce mi-a facut oferta, mai exact a doua zi.I-am spus ca e putin cam multicel si mi-a mai oferit un discount de 100 de lei. Insa in momentul in care am spus ca vreau si eu factura si garantie a inceput sa se eschiveze ca frate, ca sa vezi, ca nu ai incredere, ca uita-te si tu pe forum la feedback-uri, bla bla bla!Domnule Packard, la reparatii de peste 50 de milioane cred ca am si eu dreptul la factura si garantie!Ce-i aia garantie pe vorbe?Hai sa fim seriosi ca nu suntem nici in Japonia si nici in tarile nordice!Se rupe, crapa si cine-si asuma raspunderea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

distributia la un A4 diesel cam cat ar fi manopera?ca sa-mi fac o idee...

service nu mai intreb ca nu imi rasp nimeni

Distributia 3-500 roni, functie de service, in general cam 400 se ia.

Pt service, ai incercat si AICI?

Vineri am fost la un service aflat la o statie de Aparatorii Patriei pe linia lui 102. Nu am facut decat revizia si am fost multumit de cum au lucrat, pret si cum s-au purtat baietii, mai ales seful lor si patronul (turc). Nu stiu nimic de lucrari mai grele dar oricum nu e service dedicat VAG. Colegu' alexdias e client vechi si-ti poate spune mai multe

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

te-as ruga pe viitor sa iti vezi de serviceu-rile tale care lucreaza pe coji de seminte ca intr-un final tot la unu ca mine o sa ajungi care stie ce si cum se face singura problema fiind ca vei ajunge mai sarac ;)

un prieten avea o vorba , si cu asta inchei, suntem prea saraci sa ne permitem sa ne carpim ;) asa ca friendly advice vezi pe unde iti faci masina si sa stii ca de cele mai multe ori 50 de ron diferenta pot face diferenta intre zambete si lumanari

:coffee_lol: nu mai are cine sa-ti faca feed-back ? Ce-mi plac mie cum se lauda unii.Scuze de off-topic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

plictiseala mare mon cher ...mare plictiseala .....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate stiu eu, Marian(Packard)precizeaza pe site ca pretul la manopera cu piesa clientului difera de pretul la manopera cu piesa luata de la el. Eu am avut de schimbat un rahat de senzor de impulsuri pe care mi l-a adus de pe-o zi pe alta(joi seara vazut problema, vineri dimineata l-a si adus). Acuma du-te tu la PBN sau unde vrei si gaseste-i p-aia care sa-ti gaseasca piesa atat de repede si sa se mai si duca dupa ea acolo unde-a gasit-o. Eu zic sa nu vorbiti pana nu vedeti.

Scuze de off-topic, daca se sterge post-ul nu-i problema!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut tuturot.Astazi am avut un nefericit incident cand o dacie batrana a ramas fara frane si m-a 'pupat'putin.Rezultatul fiind fusta indoita si zgariata bine, bara spate zgariata si cam 3-4 cm ciobita si bara fata zgariata.Pecizez ca nu a fost vina mea si ca am luat asigurarea vinovatului, dar o voi merge la casco(generali) cu actele sa recupereze ei banii de la asiguratorul lui.In acest caz, ce service recomandati pentru, probabil ,inlocuire fusta si vopsire bara fata si spate? Prefer un service autorizat.Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Vizitator a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!