Jump to content

Service-uri in Bacau


stefison
 Share

Postare recomandată

nu stiu cati membri sunt din bacau, dar va spun ca sectia de tinichigerie de la serive VW din Bacau - Cybernet Autocenter este impecabila. La mecanica nu stau prea bine ca le pleaca oamenii ce ajung sa cunoasca meserie si isi deschid service-uri proprii. Dar la tinichigerie sunt constanti. Atat ca tre sa o faci pe asigurare blink.gif ca altfel ustura...

eu am patit-o cu masinuta mea ce a implinit 5 luni si am 22.000 km. la semafor a plecat un camion cu tot cu aripa mea stanga spate. noroc ca am claxonat si s-a oprit. a busit doar aripa. nu ma vazuse ca eu berbec m-am bagat in dreapta lui si nu l-am atentionat ca sunt acolo.

in trei zile masina a fost gata. nu se cunoaste!

Modificat de B_o_g_d_a_n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Eu sincer prefer la baietii care au plecat de la Cybernet la Cleja si au deschis acolo service. Sunt super meseriashi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, am auzit de ei... insa momentan masina mea e in garantie. Nu are rost sa pierd garantia la coroziune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ati auzit de Cristi Grigorcea de la Roznov ?

Intreb doar de curiozitate ..sa vad daca stiti ceva despre el. A lucrat prin Gemania si deseori cei de la Cybernet il suna sa-i ceara sfatul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu am auzit. ma voi interesa...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astazi mi-am schimbat complet distributia. La Cybernet mi se facuse o calculatie de vreo 18 mil, asa ca am apelat la cunostinte si asa am ajuns la Service-ul ACR din spatele magazinului Fidelio. Am stat linga mecanic tot timpul (cu inima strinsa - fiind prima data cind nu am facut o lucrare la reprezentanta) dar pina la urma a fost OK. A durat 8 ore si m-a costat 10 mil (curea distributie, curea alternator, curea AC, rola intinzator, rulment intinzator, pompa apa, filtru aer, filtru polen si 1L antigel) din care 3 mil a fost manopera.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Luni pe data de 28 septembrie am sa ma duc la revizia de 15.000 km .Am sa va spun impresiile !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astazi am fost si am facut Revizia de 15.000 km la POLO 9N3 la CYBERNET BACAU (reprezentanta VW-AUDI):

FILTRU ULEI - 33.40

FILTRU AER - 64.15

FILTRU POLEN - 62.68

ULEI CASTROL TXT505 5W40- 5LITRI- 356.11

MANOPERE DE SCHIMBARE - 120.36

---------------------------------------------------------

TOTAL : 636.70 RON

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Meserias bun in Bacau gasiti si in cartierul CFR.

De Costel Moscu vorbesc ,de la Krantz Service. Numai ca programarile trebuie facute cu ceva timp inainte.Eu unul sunt foarte multumit ,am vazut cum lucreaza omul asta.Si OZN daca i-mi iau tot la el ma duc.

Nota 10 de la mine!

Modificat de speedo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
deseori cei de la Cybernet il suna sa-i ceara sfatul.

zici ? :lol:

Da Cristi e foarte ok dar ce spui tu acolo e cam avansat... :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Stie cineva cum lucreaza baietii de la bosch pe langa casa de oaspeti ?

Modificat de Alin_Bacau
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu sunt foarte multumit de cei de la Auto Com Lila(aproape de casa de oaspeti langa o vulcanizare mai prapadita,au o firma cu Bosch). Din cand a iesit masina din garantie numai acolo am facut reviziile. Mecanicul care mi s-a parut f pregatit este Adi(a fost singurul din vreo 5-6 care a stiut sa-mi regleze turbina,ceilalti spunandu-mi ca trebuie sa iau alta).

Modificat de glumaretzuu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost acum o saptamana sa imi schimb acolo 2 bucse brat inferior (alea mai mari ) si parca imi intra prea repede ESP-ul cand faceam stanga dreapta stanga dreapta rapid ... in seara asta m-am uitat din intamplare sub masina si ... una din bucse era iesita de pe brat ;) . Maine trebuie sa ma mai duc si la identificare/autentificare cum ii spune si poate imi baga aiamasina pe stand si bede cum se misca bratula ala pe acolo.

post-22369-1204571999_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost la ei si mi-au pus o bucsa noua fara sa platesc nici un ban , au mai spus ca asa ceva nu au mai intalnit pana acum .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

printre cele mai proaste service-uri sunt la CyberNet....

in afara ca au un adaos comercial urias la orice piesa si manopera, nici nu iese treaba buna. Au angajati care sunt instruiti sa te perie, poate poate uiti de cati bani le dai in plus si de calitatea proasta a service-ului.

de evitat, am avut o singura interactiune cu ei, si m-au lamurit, pacat ca am auzit apoi despre ei si de la altii, cat de "jnepeni" sunt :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma duc la cybernet astia sau cum la zice ... ii intreb , nene cat ma costa o cheie simpla fara bicreag sau alte prostii pt golf 4. imi raspunde 2 mil se mai uita el pe acolo apoi imi spune ca e 2 mil si intra si codatul in banii astia . fac comanda achit 200 lei avans apoi peste 3 saptamani cand a venit si cheia ma duc sa faca codare ... ma asez la masa acolo si ma uit pe monitor , dupa ce au stat vreo 7 insi sa se uite bine la statia CB din bord si la casetofon pleaca toti , mai vine unu pleaca etc se repeta chestia asta cu mai multi insi . Se apuca unu intr-un sfarsit si de masina sta 10 minute si pleaca , vine unu deschide capota si pleaca vine peste 5 minute cu inca unu ,scot panoul ala de protectie si se uita la motor , pleaca impreuna lasa motorul descoperit , vine peste 5 minute iar se uita de ziceai ca intra cu totul in motor daca nu a si schimbat ceva pe acolo apoi pleaca .vine pune capacul la motor inchide capota si plecaca , Nu as putea sa spun ca mi-a picat bine cand imi spune ca mai am de achitat inca 50 de lei pt codat cheia dar vroiam sa scap odata de ei si am platit , poate e codatul cheii briceag pe care o aveam pt ca au codat ...cred ... ambele chei . Intreb si eu asa ca un necunoscator , chiar trebuia sa vada capacul culbutorilor ca sa poata coda cheia ? Nici nu mi-a picat inca nimic de pe masina si mergea la fel de bine cum mergea cand am dus-o acolo . Revizia am facut-o la mazda parca ii spune acolo pe langa podul cu lanturi , am stat langa baieti am mai schimbat pareri am mai sters o eroare din bord , am schimbat meniul in engleza :angry: ce sa zic 100 % multumit . Uleiul si filtrele le-am dus eu de la magazinul ala de langa gara , salora parca ii spune .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina mea e la al doilea proprietar de cind a intrat in tara si e pe mana aceluiași mecanic.E un fost mecanic de la Cybernet care și-a deschis service. Sunt super mulțumit de calitatea lucrarilor efectuate si datorita faptului ca sunt un client fidel am si preturi preferențiale.

Oricum aștept cu mare interes deschiderea noii reprezentante VW de la Piatra Neamț (prietenii stiu de ce) care va fi condusa de un coleg de-al nostru de forum ( Sa traiți șefu !!! O cafeluța ,o biscuite ??!!)

Modificat de soundmaker
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Am si eu o intrebare:

Daca am luat masina anul trecut pe 28 iulie si acum am 7700km, revizia trebuie facuta la 1 an sau 10.000km ?

@ pepe - am vazut ca tu ai facut'o la 15.000 la polo'ul tau...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Revizia se face la 15.000 km sau un an, care intervine mai repede. In cazul tau, daca ai 7700 km dar masina face un an trebuie sa faci revizia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Sal, ceva noutati pe Bacau? falimente? "Serviceuri" noi? mai de doamne ajuta? Nimic nou de 2 ani? hmmm

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

off topic..unde instalez in Bacau un Navi pe polisor? Avem priceputi in asa ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma intereseaza de vopsit un golf4 variant in Bacau.Sa iasa bine si sa fie rezonabil la bani.ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pt instalare de navigatie stiu ca cei de la Mecatronic se mai ocupa cu chestii de genul asta si de tuning. Sunt undeva prin Izvoare,cred ca ii gasesti pe "goagal".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, multam.

Am rezolvat cu un prieten.Cei de la VW Cybernet au dat din colt in colt.

Erau de lipit 4 fire.pfffff

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

la cybernet in bacau mi-am fobsit eu haionul si bara din spate si dupa 2 ani a inceput sa se ia vopseaua deci nu prea fac treaba buna asa ca nu ii mai laudati asa tare ca sunt multe alte service-uri peste cei de la cybernet

undeva in bacau unde pune folie pe masina de calitate stiti ?>

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!