Jump to content

Service-uri in Cluj-Napoca


flo
 Share

Postare recomandată

ingrijireauto.ro

eu cunosc preturile cu care importatorii vand piese comerciantilor si distribuitorilor si mi se pare ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vreau sa imi montez maneta cu tempomat pe masina... recomandari? nu exclud varianta autouarld dar nici nu ma incanta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este pe strada margaului un service auto...nu mai stiu cum il cheama pe tip dar promit sa fac rost de un numar de tel a lui. Am inteles ca lucra super bine (mai multi prieteni sunt multumiti de el). Oricum o sa vin cu detalii pe sfarsitul saptamanii...miercuri dimineatza is programat la el sa schimb uleiu, filtru ulei, lichid frana, si bujia pe cilindru 1. (lichidul de frana o zis ca nu e nevoie dar cred ca o sa insist pentru el)

btw: inainte sa cumpar masina am fost la el la service....de la ridicat pe elevator.....diagnoza si alea alea....mi-o luat doar 40 ron....si in jur de 30 min s-o tot uitat pe sub ea sa vada daca nu o fost lovita sau sa vada ce probleme are...pana si unghiu de fuga l-o verificat

Da-ne si noua un nr. de telefon, adresa, nume firma, etc.....

Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu propun ca cineva care are majoritatea nr de tel de la service-uri bune din cluj sa le posteze pe toate intrun singur post

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu stiu exact cum ii zice la service. Pe tip il cheama Levi, iar numarul de tel 0744704035.

Nu mai stiu exact ce ulei mi-o pus...daca mi-ati spune tipuri de ulei...poate asa imi aduc aminte

margaugd1.th.pngthpix.gif

Modificat de coltz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare,

la a mea masina ii trebuie un picutz revizuita vopseaua deasupra la o aripa,

si tre sa merg cu ea la RAR, are careva idee unde as putea rezolva repede si bine???

Poate ar trebui un picutz si indreptata aripa dar nu obligatoriu pt ca nu se observa...ci mai tare as vrea sa o chituiasca acolo si sa o vopseasca..

Daca ma puteti ajuta va raman recunoscator....

Tnx.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ingrijireauto.ro

un amic si a reparat audi- ul a2 la un tip puiu in gheorgheni, undeva la garajul troleelor. 0745607800. Am vazut lucrarea si a iesit bine, el l-a recomandat. Stie cineva ceva de el?

La canguru pe oasului 260 sau asa ceva nu mergeti la tinichigiu sau reparatii ca nu mi-a facut calumea ce a avut de facut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ingrijireauto.ro

legat de reglat directii, recomandarile cumnatului meu care lucreaza in domeniu au fost: Serban, service ul dinainte de RAR, luna de sus, auto net parca, pe paris inainte de podul de la clujana si undeva in gruia pe Bradutului parca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tempomatul ti-l monteaza Lucian, are serviceul acum in curtea plina de firme de pe traian vuia, undeva pe langa sepcral pro (am nr de mobil, da un mp sa ti-l dau)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salve all.

Am o mica dilema: tocmai ce mi-a iesit masina din garantie si ma apropiu vertiginos de 75.000 km. Merita sa merg in continuare la Autoworld, sau exista un service unde se pot presta aceleasi servicii (schimbat filtre, ulei, etc. - trebuie sa stie ei ce se schimba, fiindca eu unul, habar n-am). Ma intereseaza inclusiv scanare cu VAG-Com-ul, adica "the works".

Sanchiu. :(

LE1: E vorba despre masina din semnatura, VW Golf V, 1.9 TDI 105 PS.

LE2: Mega Autotehnica? ...aia de pe Porumbescu?

Modificat de Vizitator
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

filtrul de aer, polen si motorina le poti schimba f. usor... pentru ulei in statia autobus 30 langa stadion... iesi ieftin

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De vopsit!

Eu mi-am dus masina la Service Donath si acolo au de vopsit aripa spate si ceva mici retusari pe bara fata si spate.

Cel cu care am vb acolo il cheama Feri.Pret per total...250 Ron. manopera si mai am de dus eu vopseaua app. 110 Ron.

Total vreo 350 Ron.MULT sau PUTIN?

Revin cu impresii!

All the best!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe str Lombului este o vopsitorie eu acolo mi-am vopsit toata masina

ii recomand pe baietii de acolo au si vopsea acolo pe baza de coduri deci nu trebuie umblat si dupa vopsea

recent am mai fost pe la ei si mi-am vopsit un eleron la 30 de ron

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in julie am vopsit toata masina cu spoilere noi ,praguri,clante ,bandouri vopsite la 600 de euro

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi spuneti si mie unde gasesc un electrician bun in Cluj sa imi lege un Mp3 intr-un golf 3 ? ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu daca a-ti auzit de Auto Doc, e un service mic pe Paris, inspre capatul cu Clujana, inainte de pod. Am fost la ei la schimb de ulei si pentru curatare si reumlpere instalatie AC.

Mi s-a parut ok, au mult de lucru. Din ce auzeam de la alti cilenti care erau pe acolo am retinut faptul ca lucreaza ingrijit si ca ceea ce iti dau jos de pe masina cam si pun la loc, spre deosebire de altii care omit sa fixeze la loc suruburi, cleme, fire, etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ingrijireauto.ro

despre cei de la autodoc (mai sus am scris gresit autonet) am auzit ca au scule bune (legat de directie) dar si mai multi mecanici (unii mai priceputi, altii nu la fel de priceputi)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna!

Aveam pe stanga fata o bataie clar de cap de planetara(+burduf rupt) la masina din semnatura si am fost la Proton sa mi se faca o verificare.Mi-au zis nesimtii ca e de la caseta de directie. Au vrut chiar sa mi o si comande ...undeva pe la 1000euro.sa mi o bage pe gat ,nu alceva... Pe dracu ... pana s a uitat un preten de al meu la masina , mi a scimbat capul de planetara +burduf si gata ..si am scapat cu 400 ron. Magarii ... Nu mergeti acolo ca va Fura... Proton Sucks....niste hoti :)) :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna,

As dori sa-mi exprim multumirea in legatura cu service-ul Bif Com din Baciu. Am fost doar pentru niste verificari, diagnosticare si oamenii s-au comportat foarte frumos. Am fost neincrezator la inceput, ca tot romanul care merge cu masina la service, si am stat langa masina cand s-a apucat de verificat la ea in hala si nimeni nu mi-a spus nimic in sensul ca ar trebui sa merg in sala de asteptare. Apoi am mers apoi in hol unde poti sa bei o cafea in timp ce iti urmaresti masina prin 2 geamuri mari.

Pret 90 RON ptr diagnosticare cu VAG-COM, verificare placute de frana, lichid de frana, compozitie antigel, completare antigel G12 (1 l) si alte teste de rutina. Nu stiu daca e mult sau putin dar eu o sa revin la ei cand o sa mai am nevoie.

BIF COM - Baciu - 0745643498 (Feri)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu unul ma bucur ca exista un astfel de service si ma bucur si mai mult ca el este in Cluj. Din cate am inteles toti care au fost acolo au doar cuvinte de lauda.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ingrijireauto.ro

am fost si eu ieri la autemeister (bif com - Suceagu), mi-au schimbat distributia (curea, rola, pompa) si schimbat antigel. Din start dl. Feri a fost foarte amabil, a facut ce avea de facut (nu cred ca el personal - sigur insa personal a verificat + scanare vag com) plus ca mi-a reparat cica ceva furtun de vid sau vacuum (caci tragea aer fals) si inca ceva la frana - era tare inainte. Consilierul de vanzari, dl. cu barba, mai in varsta a fost agasat de faptul ca am venit la ei cu piesele mele si daca nu era dl. feri acolo nu imi accepta lucrarea. Si asa a scris cu pixul pe factura ca e fara garantie. Pe devizul alaturat facturii scrie ca am 3 luni garantie. Mi-a facturat schimb distributie, ceva abtibild (sau cum se scrie) si o siguranta.

a... si mi-a rupt clema de care se trage sa deschizi usa... au zis ca aduc alta in 5 zile.

In concluzie eu ii recomand. Mirosea acolo ca in spital de curat ce era.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu o intrebare in legatura cu service-ul Bif Com (Suceag, d-nul Feri):problemele se rezolva pe loc sau lasi masina urmand a te contacta baietii cand e gata?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tocmai am schimbat de o saptamina garnitura de chiulasa in service-ul colegului 75ymy(gasiti nr de tel in profilul lui). Service-ul se gaseste in Floresti la nr 139, dupa sensul giratoriu pe partea dreapta.

Problema am descris-o in detaliu aici. Mi-au trebuit doi ani pina sa-mi fac curaj pt efectuarea "operatiei", dar acum sint mai linistit, impresiile mele fiind deocamdata foarte bune...nu mai vad gaze intorcindu-se in "borcan". Lucrarea s-a facut cu programare(2 sapt) si a durat citeva ore(de la 8:00 la 13:00). Am ramas placut surprins, totul pare bine organizat, iar Imre foarte amabil. Mi-a fost recomandat calduros de alti amici care isi intretin masinile la el. Din cite am inteles repara doar masini din grupul VAG.

Costul lucrarii: 700 RON (piese plus manopera). Nu a fost nevoie de rectificarea chiulasei. Garnitura era problema, se vedea clar lipsa materialului in citeva locuri si chiulasa afumata in dreptul lor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ingrijireauto.ro

Gigianu, eu am avut programare, am dus masina dimineata la 8 si pe la 14-15 am sunat sa vad care e starea. Mi-a zis consultantul ca nu era nevoie sa sun ca ma suna el (desi nu i-am lasat numar de telefon :) ). Cand am fost sa o ridic, pe la 16, am intrebat daca sa ma astepte persoana care m-a adus (in caz ca nu e gata) si a zis ca nu se pune problema. Cat am asteptat am vazut ca era destul de aglomerat, masini multe, oameni multi, iar pe unii i-am observat ca asteptau sa intre la lucrare masina lor. Deci sigur poti sta sa vezi ce fac - pe geam sau sigur te contacteaza in caz a o lasi. Oricum, suna si intreaba cat estimeaza ei ca dureaza.

Modificat de IONUTZ_CJV5
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!